Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Направи си сам - шнорхел за Паджеро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

    Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
    Ето Тука има бая попадения (включително и един "НЕЩО"). Ето и Тука има интересни идеи за колегата.
    Мале, малеее... Какво стана - "пернишки тунинг" в темата ми ...

    Коментар


    • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

      Колега,твоята тема е добра и полезна. Явно много от нас я следят,след като толкова хора я оспамихме - и аз в това число - извинения за това,ама се разбра,че реагираме бурно на глупаво-смешни (или смешно-глупави) идеи! Надявам се да се върнем към разумните неща по твоята тема!
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

        Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
        Колега,твоята тема е добра и полезна. Явно много от нас я следят,след като толкова хора я оспамихме - и аз в това число - извинения за това,ама се разбра,че реагираме бурно на глупаво-смешни (или смешно-глупави) идеи! Надявам се да се върнем към разумните неща по твоята тема!

        Коментар


        • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

          Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
          Колега,твоята тема е добра и полезна. Явно много от нас я следят,след като толкова хора я оспамихме - и аз в това число - извинения за това,ама се разбра,че реагираме бурно на глупаво-смешни (или смешно-глупави) идеи! Надявам се да се върнем към разумните неща по твоята тема!

          Тази тема е за предколедно настроение
          Pajero 2.8 tdi GLS къса база

          Коментар


          • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

            Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
            Колега,твоята тема е добра и полезна. Явно много от нас я следят.... Надявам се да се върнем към разумните неща по твоята тема!
            Колеги,хайде по темата за малко.
            И аз съм решил да си правя шнорхел от лъскава тръба, само че не като колегата за убаво.
            Въпроса е че ми се иска въпросната лъскарка да минава под калника и да излиза точно под колонката на стъклото и тогава по нея нагоре(надявам се че ме разбрахте).
            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
            (А1+)
            О877ООО98О

            Коментар


            • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

              Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
              Колеги,хайде по темата за малко.
              И аз съм решил да си правя шнорхел от лъскава тръба, само че не като колегата за убаво.
              Въпроса е че ми се иска въпросната лъскарка да минава под калника и да излиза точно под колонката на стъклото и тогава по нея нагоре(надявам се че ме разбрахте).
              Колега според мен тази процедура доста ще усложни изработката . Както и да га го гледаме ще ти се наложи да сложиш още две колена !
              Също така мисля че и казанчето за стъкломиещо на фаровете няма да позволи минаването на нужния размер тръба .
              [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

              Коментар


              • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                Колега според мен тази процедура доста ще усложни изработката . Както и да га го гледаме ще ти се наложи да сложиш още две колена !
                Също така мисля че и казанчето за стъкломиещо на фаровете няма да позволи минаването на нужния размер тръба .
                Да така е, но ако няма казанче неговото паджеро трябва да е ОК. Не го прави с лъскава тръба обаче. По - добре черна. За предпочитане дори пластмасова, защото при удар се чупи и се сменя лесно с лепило, а железните се криват и може да ти закриват и гредата. Има една много полезна тема за един ГАЗ 69 и шнорхела е направен много добре. Ето линк: http://www.offroad-bulgaria.com/show...25#post1465025

                Разгледай темата и скролни надолу. Има обяснения точно как го е направил. С пластмасови тръби ми се вижда доста по - практично, а и по - евтино. Може да изкараш тръбата точно до гредата а отвътре да ползваш гофриран маркуч, за да е по - гъвкъв и да заобикаляш местата от където не може да мине. Успех!
                GSM: 0898 554713
                Уебсайт: BULEXTREME.com

                Коментар


                • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                  Имам казанче за фаровете, но съм готов да го махна само и само да стане по този начин.
                  Тази идея за гофрирания маркуч ми се струва много добра за което много благодаря на колегата.Все пак ми се иска тръбата която се вижда да е метална.
                  MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                  (А1+)
                  О877ООО98О

                  Коментар


                  • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                    Все пак си мисля, че наистина трябва да го направиш от пластмаса. Може да поеме някакво огъване, докато метала ще натовари основата (калника или колоната). Пък е и по-леко!! А иначе мисля, че тръбата може да мине и от към двигателя ( тоест да правиш отвори във вертикалния панел и колена към калника). Верно малко сложно ми се вижда, ама ти си знаеш.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                      Първоначално публикуван от Sariones Преглед на мнение
                      Все пак си мисля, че наистина трябва да го направиш от пластмаса...
                      Най-вероятно ще прекарам под калника гофриран маркуч,да колоната и от там нагоре с иноксова тръба.Ф-то най-вероятно ще е 80 или 90.
                      MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                      (А1+)
                      О877ООО98О

                      Коментар


                      • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                        Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                        Най-вероятно ще прекарам под калника гофриран маркуч,да колоната и от там нагоре с иноксова тръба.Ф-то най-вероятно ще е 80 или 90.
                        А има ли смисъл да си махаш казанчето за стъкломиещо на фаровете при условие , че може да изкараш този гофриран маркуч в началото на калника или както казва колегата по горе през двигателния отсег ?
                        [SIGPIC]http://www.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic68289_4.gif[/SIGPIC]

                        Коментар


                        • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                          Първоначално публикуван от iansto Преглед на мнение
                          А има ли смисъл да си махаш казанчето за стъкломиещо на фаровете при условие , че може да изкараш този гофриран маркуч в началото на калника или както казва колегата по горе през двигателния отсег ?
                          Аз ако исках да го изкарвам в началото на калника щях да изкарам направо тръбата, но не ми харесва нещо тръбата да върви хоризонтално по калника. Та за това искам да излиза точно под колонката и право нагоре.Относно гофрирания маркуч да минава през двигателния отсек, нещо не го приемам, така че предпочитам да жертвам казанчето(ако се наложи).Като го разглобя на пролет ще видим.
                          MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                          (А1+)
                          О877ООО98О

                          Коментар


                          • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                            Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                            Аз ако исках да го изкарвам в началото на калника щях да изкарам направо тръбата, но не ми харесва нещо тръбата да върви хоризонтално по калника. Та за това искам да излиза точно под колонката и право нагоре.Относно гофрирания маркуч да минава през двигателния отсек, нещо не го приемам, така че предпочитам да жертвам казанчето(ако се наложи).Като го разглобя на пролет ще видим.
                            Не е нужно да разглобяваш. Само махаш гумата, за да не пречи и събличаш подкалника. Отдолу се отваря достатъчно пространство за работа. Избираш си къде да пробиваш, опипваш с ръка отвътре да видиш дали няма нещо там. Пробиваш и почваш да нижеш маркуча. По спомен мисля, че с гофриран маркуч няма да има нужда да махаш казанчето. Вкарваш си маркуча през дупката която така или иначе е там за въздуха и после само мислиш за варянт да свържеш гофрирания маркуч и този който излиза от филтъра, но не мисля, че ще е голям проблем.

                            П.С.
                            Не мисля, че е удачно да режеш колоната от вътрешната част, за да сложиш болтове. Личното ми мнение е, че така се отслабва конструкцията, а японеца я е мислил инжинерно да е така. По - добре нитове или друг способ който ще спести рязането на колоната отвътре.
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                              Моя шнорхел е направен от водопроводна тръба ПЕВП /полиетилен висока плътност/ диаметър 75мм с колена и челни заварки.
                              самите водопроводни тръби издържат над 20 атмосфери налягане /изпитано е/
                              На състезанието в Шумен джипа полегна на една страна върху въпросния шнорхел и се влачи малко върху него. Шнорхела изобщо не се е деформирал- стъклото и огледалото са на сол. Снимките са преди полягането- утре ще го снимам след удара как изглежда.
                              Прикачени файлове
                              На сърбела майката му е чесането.
                              Борислав Борисов Русе О885 О37815

                              Коментар


                              • От: Направи си сам - шнорхел за Паджеро

                                Привет. Вижте в тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/show...=127278&page=9 какво пише колегата. Шнорхел мостра и изработка на такъв в българско на цена около 100 лв. Изработка на шнорхела с водопроводни тръби около 70 лв. Поздрави.
                                MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X