Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчика за маслото...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Датчика за маслото...

    С24НЕ лампа гасне веднага ,дори ако паля на газ (пали след 3-4 оборота сутрин) лампата гасне преди да запаля. Като взех колата обаче не беше така гаснеше след 3-4 секунди, след съвет на Лозан свалих долната плочка на маслената помпа която държи зъбните колела на помпата и видях че някой "маистор" е сложил гарнитура по плочката на помпата а там не се полага , след махането на въпросната гарнитурка и затварянето на помпата с херметик направо заспа на 850 оборота 3 атмосвери налягане на 2500 над 6.
    Николай Георгиев 0+
    тел.0887357722

    Коментар


    • #32
      От: Датчика за маслото...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Все пак, отговори ми на въпроса. Помпата над или под нивото е?
      Намира се отпред на нивото на коляновия вал зад ремъчната шайба. Даже малко под него са зъбчатките. Но не мога да ти кажа до къде точно е нивото на маслото. Ако валът е потопен в масло, то и помпата трябва да е в масло или поне част от нея. Ето и снимка на двигателя, на която помпата почти не се вижда, но се вижда тръбата към картера. И на фронтерата картерът е друг.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от sony bono; 16-05-11, 10:04.

      Коментар


      • #33
        От: Датчика за маслото...

        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Не е съвсем еднакъв, освен блока и главата! Картера не е същия маслената помпа мисля е различна количеството масло в картера е различно.... Вектрата има ли манометър?
        Вектрата има само лампичка за маслото без стрелкова индикация за налягането, има датчик за маслото!

        Коментар


        • #34
          От: Датчика за маслото...

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Намира се отпред на нивото на коляновия вал зад ремъчната шайба. Даже малко под него са зъбчатките. Но не мога да ти кажа до къде точно е нивото на маслото. Ако валът е потопен в масло, то и помпата трябва да е в масло или поне част от нея. Ето и снимка на двигателя, на която помпата почти не се вижда, но се вижда тръбата към картера. И на фронтерата картерът е друг.
          Маслото със абсолютна сигурност е под нивото на коляновия вал. В различните двигатели, противотежестите на КВ или леееко разплискват маслото, или изобщо не го докосват, а има друга някаква схема за мазане на цилиндрите.

          Коментар


          • #35
            От: Датчика за маслото...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Тя над нивото на маслото в картера ли е, или под него?
            Поне при 2,3 и 2,4 помпата е леко под нивото на маслото в картера. Цедката е под нивото, а маслото при изключване на мотора се стича обратно от маслените магистрали в нея. Освен това филтъра има клапан, който обаче винаги съм си мислел, че е за да байпасира филтъра при свръхналягане при запушване на филтърния елемент. Има филтри и без клапан, а стават и ладови ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Датчика за маслото...

              Цедката - явно е под нивото на маслото, иначе масло в нея няма да влезе никога.

              В ладовия филтър (а и в повечето други) клапаните са всъщност два - байпасен и възвратен.

              Коментар


              • #37
                От: Датчика за маслото...

                Никога не съм отварял маслен филтър с опознавателна цел, а и не съм проявявал особен интерес какво има в него. Мисълта ми беше, че няма как помпата да остане празна, освен ако не я разглобиш. А тогава от нея си излиза прилично количество масло. Опитно е установено ...
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Датчика за маслото...

                  Помпата е точно на нивото на коляновия вал, демек е по-високо от нивото на маслото в картера. При мен с X20SE стрелката на манометъра стига нормална позиция 2-3сек. след запалване. Не знам дали се дължи на бавна електроника, или време на достигане на маслото до датчика!? Когато лампата не ми гаснеше няколко минути след запалване имах спукана маслена помпа, което по мои наблюдения е ахилесовата пета на този мотор...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X