Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчика за маслото...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Датчика за маслото...

    Привет колеги, забелязъл съм че напоследък, като запаля двигателя без да форсирам двигателя не изгасва лампичката за маслото а чак като минат една или две минути работа на празен ход, в момента в който леко изфорсирам веднага изгасва и показва нормални показания, маслото ми е в норми, да разбирам ли че причината е явно само към датчика на маслото и е за смяна. Въпросния датчик този на снимката по-долу ли е?
    Лек ден колеги! ОФА КБ 2.0i C20NE

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:023412778.jpg
Прегледи:1
Размер:62.9 КБ
ID:5929089
    Последно редактирано от Еделвайс; 11-05-11, 09:49.

  • #2
    От: Датчика за маслото...

    С кой двигател си, иначе това на снимката е датчика за охладителната течност, другия е по на ниско и неудобно място/при C20NE/.

    Коментар


    • #3
      От: Датчика за маслото...

      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
      С кой двигател си, иначе това на снимката е датчика за охладителната течност, другия е по на ниско и неудобно място/при C20NE/.
      C20NE е мотора, значи казваш че е по-долу от тази страна, странно нали имам датчик на охладителната система която е отстрани на термостата и този датчик ми показва температурата на двигателя?

      Коментар


      • #4
        От: Датчика за маслото...

        Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
        C20NE е мотора, значи казваш че е по-долу от тази страна, странно нали имам датчик на охладителната система която е отстрани на термостата и този датчик ми показва температурата на двигателя?
        Този на термостата ти е за стрелката на таблото а този който си снимал дава данни на ЕКУ-то за предварението. Няма да ти се оправи проблема със смяна на датчик не се занимавай. Като запалиш дай малко газ да загасне и за да напълниш повдигачите и си карай без да ти пука. Тоя мотор така може да изкара 500 000 км.

        П.С. Сипвай си оригинално ГМ масло 10-40 и си следи налягането на маслото да не пада до 0.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          От: Датчика за маслото...

          Не знам на 2,0 дали е същия датчик, ама аз днес смених моя с обикновен опелски датчик на 0,5 атм. само за лампа. Резбата е 14х1,5. Оригиналният, който е за лампа и стрелка струва в Евро07 105 лева, а обикновения - 4,75 лв. При тая разлика мисля, че ще преживея липсата на показания от стрелката ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Датчика за маслото...

            Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
            Привет колеги, забелязъл съм че напоследък, като запаля двигателя без да форсирам двигателя не изгасва лампичката за маслото а чак като минат една или две минути работа на празен ход, в момента в който леко изфорсирам веднага изгасва и показва нормални показания, маслото ми е в норми, да разбирам ли че причината е явно само към датчика на маслото и е за смяна. Въпросния датчик този на снимката по-долу ли е?
            Лек ден колеги! ОФА КБ 2.0i C20NE

            [ATTACH=CONFIG]330346[/ATTACH]
            А в това време стрелката на манометъра какво сочи ?
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Датчика за маслото...

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              А в това време стрелката на манометъра какво сочи ?
              Докато не изгасне лампичката за маслото на манометъра нищо не показва, до момента в който изгасне се вдига веднага стрелката. Какъв ще е извода тогава? И защо няма смисъл да сменям датчика освен че е висока цената му? Много държа всичко да ми е изрядно до последното диодче да ми работи, такъв съм си че обичам всичко да ми е на 6, свалял съм платката на таблото с уредите зад оборотомера да ми я презапоят само защото не ми светеше лапичката при подаден десен мигач когато е студено, дразня се ако не ми работи нещо, такъв съм си Лека вечер

              Коментар


              • #8
                От: Датчика за маслото...

                А да си сменявал маслото и филтъра скоро?

                Коментар


                • #9
                  От: Датчика за маслото...

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  А да си сменявал маслото и филтъра скоро?
                  На врата има лепенка че му е сменяно маслото и масления филтър януари 2010 год. 10W40 Марка Total

                  Мислех чак към есента тази година да сменя маслото на GM 10W40, само с такова масло карах предишната ми кола Вектра А C20NE двигател и съм бил много доволен и мисля пак от него да сложа есента на фронти?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Датчика за маслото...

                    Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                    На врата има лепенка че му е сменяно маслото и масления филтър януари 2010 год. 10W40 Марка Total

                    Мислех чак към есента тази година да сменя маслото на GM 10W40, само с такова масло карах предишната ми кола Вектра А C20NE двигател и съм бил много доволен и мисля пак от него да сложа есента на фронти?
                    Датчика няма да ти оправи проблема. Тия фронтери това си им е грижа. Трябва си ремонт на мотора и нова маслена помпа за да ти гасне 2 секунди по-бързо. Подавай газ като запалиш и веднага ще гасне. Пък и това масло не ми вдъхва доверие, вместо да даваш пари за датчик смени си маслото и си сложи хубав филтър с клапан и ще започне да гасне по-бързо. В момента има някаква промоция в дженеръс ауто на бул. България, 49 лв. смяна на масло и филтър и работата. Излиза по-евтино отколкото да си купиш само маслото.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #11
                      От: Датчика за маслото...

                      Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                      .....На врата има лепенка че му е сменяно маслото и масления филтър януари 2010 год. 10W40 Марка Total

                      .....
                      Еми ти с това трябваше да почнеш .
                      Съжалявам , че не снимах моята , когато я купих на 115 000 реални км.(!) , да видиш що лепенки имаше .
                      Сигурно имаш лепенки и на диференциалите и на СК със все раздатката ?
                      ... ама щом имаш доверие на търговците ...

                      Впрочем , това може и да не е решаващ фактор , ама вземи си смени първо маслата ! Обикновено когато човек си купува кола , именно от това почва .
                      Ако и тогава проблема остава - слушай колегите , подавай газ на старта , колкото да вдигне масло и следи манометъра . Така изкарва над 100 000 .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Датчика за маслото...

                        Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
                        На врата има лепенка че му е сменяно маслото и масления филтър януари 2010 год. 10W40
                        Производители на масла препоръчват смяна на работило масло всякя година / 12 месеца /.
                        Независимо от пробега на автомобила. Има необратими окислителни процеси които влошават маслото .
                        Както казаха другите смени си маслото . Успех
                        Теорията е когато се знае всичко, но нищо не работи. Практиката е когато всичко работи, но не се знае защо. Ние съчетаваме теорията с практиката, при което нищо не работи и никои не знае защо!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Датчика за маслото...

                          По опит от експлоатация на други автомобили:

                          Лампичката за маслото ще започне да угасва навреме, ако възвратният клапан на масления филтър е в ред. Ако не е, при стартиране помпата смуче първо въздух, а тя от въздух не разбира много. Затова се върти почти напразно, докато пристигне маслото. В това време и двигателят не се маже твърде. Подаването на газ ускорява процеса на засмукване, но ускорява и триенето между детайлите, които в този момент не се мажат. Така че може да се приеме само за временна мярка.

                          А за доверието в джамбазите - хората не престават да ме учудват. Тези клапани се прецакват понякога и преди плановата смяна на филтъра, но обикновено изискват упорита не-смяна, няколко десетки хиляди километра.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Датчика за маслото...

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            .....По опит от експлоатация на други автомобили:

                            .....
                            Да де , ама този опит тук не върши работа , щото не говорим за други автомобили , а за този ... та какво правим в случая , когато на масления филтър няма възвратен клапан ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Датчика за маслото...

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Да де , ама този опит тук не върши работа , щото не говорим за други автомобили , а за този ... та какво правим в случая , когато на масления филтър няма възвратен клапан ?
                              Няма или не е във филтъра?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X