Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Датчика за маслото...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Датчика за маслото...

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Няма или не е във филтъра?
    Ами като го гледам си е прост филтър като на обикновена жигула , ама при смяната ше разпоря стария за по-сигурно .
    От 5 мин. обаче се опитвам да си обясня - ако маслената помпа първоначално смуче въздух , как и кога ше се сети , че работата и е да смуче масло ( щом от картера вместо масло смуче въздух ) ?!
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Датчика за маслото...

      Простият филтър на жигулата трябва да има възвратен клапан, иначе жигулата ще страда от точно същия кахър. Май повечето филтри имат.

      А помпата, която смуче въздух, ще почне да смуче масло, когато изсмуче въздуха от целия маслозаборник. Което не е проста работа, защото тя е направена да работи с масло. Но става - всъщност, няма друг начин да заработи след смяна на маслото.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
        Тия фронтери това си им е грижа.
        Странно ми е че е проблем това, при положение че мотора C20NE е едно към едно към предишната ми кола вектра А C20NE, карал съм я вектрата 12 години и не е имал такъв проблем! (Едва ли купето и скоростната кутия оказват влияние), иначе не виждам логика да им е грижа при фронтерите конкретно за мотор C20NE..... ?

        Така като ви чета коментарите, явно че в най-скоро време ще е най-добре да сменя маслото и масления филтър да ми е мирна главата!
        Лека вечер колеги!
        Последно редактирано от maxxx; 14-05-11, 07:36.

        Коментар


        • #19
          От: Датчика за маслото...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Простият филтър на жигулата трябва да има възвратен клапан, иначе жигулата ще страда от точно същия кахър. Май повечето филтри имат.

          А помпата, която смуче въздух, ще почне да смуче масло, когато изсмуче въздуха от целия маслозаборник. Което не е проста работа, защото тя е направена да работи с масло. Но става - всъщност, няма друг начин да заработи след смяна на маслото.
          Да на Жигулетата филтрите са със невъзвратен клапан, обачеее до сега не съм успял да намеря Опелски със клапан. Няма. А маслото се оттича, това е факт.
          Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

          А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

          Коментар


          • #20
            От: Датчика за маслото...

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Простият филтър на жигулата трябва да има възвратен клапан, иначе жигулата ще страда от точно същия кахър. Май повечето филтри имат.

            А помпата, която смуче въздух, ще почне да смуче масло, когато изсмуче въздуха от целия маслозаборник. Което не е проста работа, защото тя е направена да работи с масло. Но става - всъщност, няма друг начин да заработи след смяна на маслото.
            Как става номера да смуче въздух от картер пълен с масло? Или ти си говориш по принцип?
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: Датчика за маслото...

              Първоначално публикуван от pavelvasilev Преглед на мнение
              Странно ми е че е проблем това, при положение че мотора C20NE е едно към едно към предишната ми кола вектра А C20NE, карал съм я вектрата 12 години и не е имал такъв проблем! (Едва ли купето и скоростната кутия оказват влияние), иначе не виждам логика да им е грижа при фронтерите конкретно за мотор C20NE..... ?

              Така като ви чета коментарите, явно че в най-скоро време ще е най-добре да сменя маслото и масления филтър да ми е мирна главата!
              Лека вечер колеги!
              Не е съвсем еднакъв, освен блока и главата! Картера не е същия маслената помпа мисля е различна количеството масло в картера е различно.... Вектрата има ли манометър?
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                От: Датчика за маслото...

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Как става номера да смуче въздух от картер пълен с масло? Или ти си говориш по принцип?
                Например, като е помпата над нивото на маслото и маслозаборникът е източен.

                Тука ми обясняват, че опелските двигатели по принцип не били както си представям, та не е изключено да говоря глупости.

                Коментар


                • #23
                  От: Датчика за маслото...

                  Единствения вариант да смуче въздух е да няма масло в картера. Помпата винаги е пълна, освен ако не я разглобиш.
                  Последно редактирано от kuzdov; 15-05-11, 08:09.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Датчика за маслото...

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Единствения вариант да смуче въздух е да няма масло в картера. Помпата винаги е пълна, освен ако не я разглобиш.
                    Тя над нивото на маслото в картера ли е, или под него?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Датчика за маслото...

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Тя над нивото на маслото в картера ли е, или под него?
                      Помпата смуче от тръбичка с цедка от дъното на картера. За да е без масло трябва да е счупена. Или да няма картер
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        От: Датчика за маслото...

                        Все пак, отговори ми на въпроса. Помпата над или под нивото е?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Датчика за маслото...

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Все пак, отговори ми на въпроса. Помпата над или под нивото е?
                          Ми не знам, точно тоя мотор не съм го отварял. Тоест отварях го ма по-нагоре.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #28
                            От: Датчика за маслото...

                            Ок, нека друг да каже. Аз съм прост и мисля просто - ако никой не спира изтичането на маслото през маслената магистрала и помпата - то ЩЕ изтече в картера, ако му се даде време (минути или часове - според колкото е плътна помпата). След това време, дали в помпата има масло ще зависи само от това, къде е тя.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Датчика за маслото...

                              Най-вероятно не е в маслото, не съм видял някой с този мотор да му угасне лампичката сутрин преди 6/7 секунди.
                              Може и да има, но ще си говорим за единици - на повечето да са им счупени зъбните колела, не вярвам.
                              По-скоро е близо до нивото в картера, защото съм забелязал зависимост при различно количество масло, а нивото на щеката цялото е литър.
                              Моят го сполетя първи ремонт, но не съм обръщал внимание, в интерес на истината, други работи ме тревожеха тогава.Дори и отремонтиран и без забележки по мазилната уредба и разход на масло, поведението сутрин е такова на въпросната лампичка, нивото на маслото го държа на 3/4 щека преди max.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Датчика за маслото...

                                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                                съм забелязал зависимост при различно количество масло
                                Това ми потвърждава теорията, че маслената помпа стартира пълна с въздух и го помпа, докато дойде маслото. Сега остава някой знайко да каже има ли възвратен клапан някъде тая пущиня, ако да - къде, а ако не - защо.

                                На двигателите, с които аз съм се борил (различни ВАЗ, ГАЗ, VAG и някои други) лампата за масло гасне още на стартер, а 6-7 секунди трябват само след смяна на маслото. Конкретно при ВАЗ, ако не угасне веднага - сменяш филтър на маслото (възвратният клапан е в него) и нещата потръгват.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X