Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

    Нека споделя с вас един момент откраднат от бавно идващото лято.

    Последните две години прекарахме Гергьовден в къмпинга Арменистис на Ситония, на 13 км от Сарти. Мястото е страхотно, по това време е празно, но разполага с топла вода и готини бунгалца. Наемахне си едно и си опъвахме палатките пред него, ползвайки най-вече верандата и хладилника. Приятна екстра са контактите стърчащи тук-там из тревата. При една разходка обаче отрихме плажче, което за пред туристите наричат Портокали и тази година решихме да се лишим от стърчащите контакти за сметка на звездна локация.

    Станахме една сутрин, качихме се трима човека на плътно натоварения джип и първо отидохме на пещерата Проходна където този човек
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 01, 11 11 31.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5928958
    правеше това


    а нас ни овързаха едно хубаво и направихме тандемен бънджи скок прегърнати в пещерата. Не успяхме да го документираме.

    След това скок в колата и газ към Гърция. Пристигнахме по тъмно, като идваш от север няма табелка за къмпинга, която си спомняхме, че има и стигнахме до Сарти. Отворих форума, намерих координати и след 10 минутки вече се подрусвахме сред гората на път за плажа. Нарекохме едно място роден дом, палатката се отвори за минутка и скоро вече похапвахме русенско варено.

    На следващата сутрин (Понеделник) успях да постна тази снимка дразнейки работещите си приятели преди мТел да ми спрат мобилният интернет поради безумна причина.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 9 30 16.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5928938

    Ето гледка към кемпа отстрани:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 15 28 53.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5928944

    Хамацита увиснаха и бяхме готови за подвизи:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 15 30 09.jpg
Прегледи:1
Размер:232.8 КБ
ID:5928951

    Отляво на нас имаше едно минизаливче:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 16 29 28.jpg
Прегледи:1
Размер:217.1 КБ
ID:5928945

    Водата е невероятно примамваща , макар и изненадващо прохладна:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 15 25 20.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:5928953

    Живописните гледки в околноста са безкрайни:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 15 10 05.jpg
Прегледи:1
Размер:146.0 КБ
ID:5928939
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 16 27 18.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5928937
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 15 20 52.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5928943
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 16 34 02.jpg
Прегледи:1
Размер:191.8 КБ
ID:5928947
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 15 26 17.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5928952
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 16 38 28.jpg
Прегледи:1
Размер:221.1 КБ
ID:5928950

    А природата се държи доста различно от обичайното за нашите ширини. Тези дървета стабилно губеха почва под краката си и съответно бавно бягаха нагоре по склона:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 16 42 23.jpg
Прегледи:1
Размер:320.6 КБ
ID:5928934

    Цялата гледка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 16 48 43.jpg
Прегледи:1
Размер:53.1 КБ
ID:5928946

    Наоколо беше пълно със всякакви цветя, диво израстнали, но ни караха да се чустваме като в парк или приказка. Снимах тези защото много ми се набиха на очи и исках да ги идентифицирам

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 19 57 36.jpg
Прегледи:1
Размер:207.7 КБ
ID:5928942

    Небето ни показваше страхотни гледки:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 19 45 29.jpg
Прегледи:1
Размер:130.5 КБ
ID:5928936
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo май 02, 19 38 51.jpg
Прегледи:1
Размер:115.4 КБ
ID:5928949

    Решихме да се разходим из сърцето на този ръкав, според картата и GPS имаше доста пътища, които го пресичат. Повечето от тях са проходими с обикновена кола, появи се едно, което ми беше малко по-интересно и ми направиха клипче:


    Пробвахме експериментални операторски техники, някое от подминаващите дървета ми изкриви една от светлините, но съм пропуснал момента:


    Разходките ни показаха още доста приятни плажове, празни по това време на годината. Намирането на вода е малко по-трудно от България, но не невъзможно. В супермаркетите няма големи туби вода, както сме свикнали тук.

    Прекарахме там 8 дена, два от тях времето не беше много хубаво, но си намерихме забавления Простете за качеството на снимките и клиповете, но всичките са правени с телефон.
    Прикачени файлове
    Mitsubishi SpaceGear 2.4

    https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

  • #2
    От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

    Браво! Чудесни снимки си направил. Като ви видях мислех да Ви се обадя за да направим една разходка по чукарите, но нещо се отказах. Сега като гледам снимките виждам, че съм пропуснал.
    08седемшест5едно513четири

    Коментар


    • #3
      От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
      Браво! Чудесни снимки си направил. Като ви видях мислех да Ви се обадя за да направим една разходка по чукарите, но нещо се отказах. Сега като гледам снимките виждам, че съм пропуснал.
      Благодаря! Следващият път не се чуди, а се обади
      Mitsubishi SpaceGear 2.4

      https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

      Коментар


      • #4
        От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

        Прекрасни снимки! И мястото наистина е невероятно, но ако иска човек да не се блъска между хората и палатките определено не трябва да ходи там юли и август. Преди две седмици (09.07.11) в горичката имаше около 80 палатки а едното от плажчетата изглеждаше така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4025.jpg
Прегледи:1
Размер:171.7 КБ
ID:5291599

        Коментар


        • #5
          От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

          Някои може ли да качи GPS координати на това място.

          Коментар


          • #6
            От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

            Сарти е супер,
            На 10-ина км южно е Паралия Сикия
            Има няколко къщи и няколко къмпинга, плажа е голям и празен
            Но хубавото започва встрани - по малки и стръмни пътчета се стига до множество скрити плажчета.
            Първите естествено са по-населени, но по- нататък вече е все по-диво и спокойно.
            Между Сикия и Каламици са според мен най-хубавите места на Халкидики

            Коментар


            • #7
              От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

              Ето, че дойде време пак за Ситония. Изчезваме към Портокали тея дни, този път който минава да се обади
              Mitsubishi SpaceGear 2.4

              https://www.instagram.com/balkanseverywhere/

              Коментар


              • #8
                От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                Здравейте - да се обадя и аз. Изчетох доста по темата Портокали в тази нишка и другата
                http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=65227

                Тъй като ще потегляме утре към Портокали да го тестваме и ние, исках да попитам по-опитните от нас тук - намират ли се чешми около Портокали или по пътя до там, демек - да пълним ли тубите от София?! Питейна ли е водата от чешмите в Халкидики?

                Забелязах че в Polygyros, което е градче по пътя към Ситония имало чешма с 6 чучура. Някой да я пробвал? Годна ли е за пиене?
                Мерси предварително.

                Коментар


                • #9
                  От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                  Не ходете там. Не е лош плажа ама след като спахме 3 дни там, на 23 август сутринта дойде полиция с няколко патрулки и почнаха да обикалят храстите и да гонят всички с палатки е кемпери

                  Освен това мисля че трябва да се спомене че всяко храстче по поляните над плажа е о*рано и пълно с салфетки навсякъде
                  Ники

                  Коментар


                  • #10
                    От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                    Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
                    ... Освен това мисля че трябва да се спомене че всяко храстче по поляните над плажа е о*рано и пълно с салфетки навсякъде
                    Това да ти кажа ли от кои е така? Гърците 'ходят до тоалетна' в гората с лопата...Подобна е картината на Карадере, Иракли и вече Крапец...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                      Това да ти кажа ли от кои е така? Гърците 'ходят до тоалетна' в гората с лопата...Подобна е картината на Карадере, Иракли и вече Крапец...
                      Бих добавил и Шкорпиловци (от южната страна) - като минно поле в Камбоджа е... По погледите на редовно къмпингуващи там (според собствените им думи) разбрах, че комбинацията "сапьорска лопатка и руло тоалетна хартия" не им говори нищо.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                        Здравейте.
                        Мястото изглежда приказно, но явно е пренаселено.
                        Дали знаете място на което в началото на Септември да мога да отида с нормална кола, като не ме притесняват и 50 км. черен път, стига накрая да е чисто и в морето да не получавам автоматичен защитен крем?... както на Кара дере и Иракли тази година. Повече няма да стъпя на българското черноморие, освен на вилите на приятел със собствен басейн и куче пазач.

                        Предварително благодаря, на отзовалите се.
                        Колата е Grande Punto, отлично се справям с намирането на всякакви "тайни" пътища, използването на карта и GPS.
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • #13
                          От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                          Аз в момента съм в Торони,Ситония.Мога да кажа че плажа е невероятен голям,чист,няма блъсканица, а водата е кристално чиста и топла.
                          Аххх тази вода,представях си я горе-долу така,ама чак пък толкова,не!!!А по пътя до тук в Ситония имаше стотици малки и големи плажове и къмпинги.
                          Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                            Първоначално публикуван от VesMil Преглед на мнение
                            Аз в момента съм в Торони,Ситония.Мога да кажа че плажа е невероятен голям,чист,няма блъсканица, а водата е кристално чиста и топла.
                            Аххх тази вода,представях си я горе-долу така,ама чак пък толкова,не!!!А по пътя до тук в Ситония имаше стотици малки и големи плажове и къмпинги.
                            Мерси. А къде спиш?
                            ;-)
                            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                            Коментар


                            • #15
                              От: Седмица на Портокали / Ситония.Халкидики.Гърция

                              Днес ходихме на круиз от Ормос Панагиос до Атон ,с престой около1.45ч в Уронополи/или там както се пише/.На връщане минах от източната част,просто да разгледам,от тази страна минахме поне покрай десетина къмпинги,но като цяло е по слабо населена,отколкото западната част или Аз така виждам.
                              В Торони спя в една вила Villa Maria се казва.
                              Искайте и ще Ви се даде,търсете и ще намерите,хлопайте и ще Ви се отвори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X