Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

    Благодаря на всички Ви и се радвам, че ви е харесало това, което сътворих.

    Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
    От мен пък честито на годениците. Ако другите го пропуснаха.
    След месец (25-ти юни) официално и съпрузи...

    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
    Между другото, това е първия пътепис, който чета тук, в който няма нито една снимка на возилото, с което е пътувано.
    Има, има... В мнение номер едно се вижда как излизам от транспортния трюм с верния Rover 600.

    Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
    ...Излизам от търбуха на Йона!

    "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

    2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

    Коментар


    • #17
      От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

      Благодаря за разказа и снимките!
      Разбира се, честито на годениците и с пожелание да правите все такива интересни пътешествия!
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • #18
        От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

        Понеже колега от форума ме попита за екскурзията до Санторини - опцията е да се закупят само билети за ферибота, а там на място да се вземе автомобил/АТВ/мотопед под наем. Ако имате възможност може да си я планувате с една вечер престой. Има възможност и за автобусен транспорт, който е редовен и има курсове до пристанището (новото) на всеки половин час. По този начин освен трите населени места ще можете да видите Черния, Червения и Белия плаж, както и другите няколко малки селца. Просто тези плажове се намират по външния периметър на острова, т.е. на точно противоположното място на екскурзията. Задължително опитайте местното вино "Vinsanto" - прави се от сушени на слънце стафиди и представлява ликьорно вино с високо съдържание на алкохол.



        И едно допълнение - малък клип (големина 73 МВ) от Аквариума на Крит. Просто за да се усети атмосферата там:



        Приятно гледане!
        Последно редактирано от Павлин Андреев; 10-05-11, 19:54. Причина: Качен видео клип.
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #19
          От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
          След месец (25-ти юни) официално и съпрузи...

          Хее, честито - вече има повод за всички моабети за женени

          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение

          Има, има... В мнение номер едно се вижда как излизам от транспортния трюм с верния Rover 600.
          Хм, тома скромно фото не се брои на фона на самохвалствените пикчъри, дето не устоявам и аз да си снимам железното конче..

          Готино е...

          Коментар


          • #20
            От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

            Благодаря за чудния разказ! Пък си бил и романтик бре . Моята благоверна тази вечер "случайно" ми напомни колко романтично съм и поискал ръката с думите : "Ако реша да си сложа таралеж в гащите, ще се съгласиш ли да си ти?" Ама какво и разбира главата от романтика ...
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • #21
              От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

              Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
              ...Моята благоверна тази вечер "случайно" ми напомни колко романтично съм и поискал ръката с думите : "Ако реша да си сложа таралеж в гащите, ще се съгласиш ли да си ти?"...
              Абе тя и моята половинка ми обяснява, колко съм бил коварен като съм я завел на майната си, само двамата и само с колата... Вика ми: "Смея ли да ти откажа? А, съм казала не, а съм си останала русалка тук на плажа..."

              И понеже пак тя ми напомни, че съм оставил недовършен разказа, ето няколко снимки от Акропола и, хм, "реставрирането" на Партенона.
              Движението в Атина е ад, дори и рано сутрин, а в час пик е двоен ад. Проблемът не идва от шофьорите на коли и камиони, а от някакви камикадзета на моторетки от всякакъв калибър. Врат се навсякъде, засичат... На мен ми се "подписаха" на задната броня - от ляво в червеничко, а от дясно в синичко.

              Да се върнем към разказа в картинки.
              Изглед към Акропола рано сутрин:



              Амфитеатъра:



              Стъпалата към храмовата площадка:



              "Реставарацията" на Партенона...



              Южния портик на храма поддържан с кариатиди (т.е. фигури на девойки, които играят ролята на колони). Това са копия на оригиналните кариатиди, които са пренесени в музеи:



              Йонииски колони:



              Останките от храма на Зевс:



              Останките от храма на Хефест:



              Последни щрихи:

              Бялата кула в Солун:



              Част от Арката на Галерий:



              Базиликата "Свети Георги" с типичното за Гърция обезглавено минаре:



              КРАЙ!
              "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

              2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

              Коментар


              • #22
                От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

                Здравейте! Имам един въпрос към Вас относно фериботите Крит-Санторини. Май месец заминавам за Гърция. От Атина ще хвана ферибот за Санторини, иска ми се да остана една вечер там в Ойя. След това трябва да замина за Крит при едни познати. Въпроса ми е кога има фериботи за Крит(Ираклио) и от кой град в Санторини се хващат. Тъй като вие сте ходили там вече и затова си мисля че можеда ми дадете някаква информация. Разглеждах различни сайтове, но единственото което намерих е круизи за един два дена Крит-Санторини-Крит, а аз искам само от Санторини до Крит, и не можах да разбера от къде в Санторини се хващат фериботите до Крит. Много Ви благодаря предварително.

                Коментар


                • #23
                  От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

                  Извинявам се за късната реакция, но още в първото си мнение в темата съм посочил сайта за он-лайн резервация на фериботен превоз. Там можете да се ориентирате - за момента са възможни два плавателни съда. Хващат се от новото пристанище, до което има непрекъснати автобусни превози.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #24
                    От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

                    Браво!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Автомобилно пътешествие до островите Крит и Санторини.

                      Браво! Благодаря, за увлекателното и полезно четиво!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X