Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Танцът!!!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Танцът!!!

    Ако приемем, че едно поколение се сменя средно на 15 години, то танцът за старото поколение е кълчене, за младото изкуство. Поглеждайки хронологията (още е рано, но...) ще видите, че танцът си е танц, изкуството-изкуство. Без оглед на това кога е създаден.И нещата не се размиват, макар последно време танцът да преминава в спорт. Говоря за модерният балет през годините. Който има много имена(Фънк, Хип-Хоп, Фрее денс и т.н.), но си остава модерен балет, защото с различните му разновидности се получава същата боя, ама друг цвят. Към повечето клипове ще давам коментар, за да добиете представа, кое какво е.
    Говоря за клипове, в които има някакво послание или в текста, или танца, или музиката, или във всичко. Днес съм на тема Майкъл Джексън, но без него. Ако някой спомене кой е клипа му от Ню Йоркското метро, сниман 1988 г. веднага го пускам.

    И така, след ерата Джексън, но с неговият дух. Една много добра танцьорка, една латинос, един талант.

    И един от хориографите му, по време на златния му период.

    Насладете се!
    Последно редактирано от didogen; 08-05-11, 22:51. Причина: Опа, да допълня.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Танцът!!!

    Здравейте, тази вечер клипа е на Duran Duran, повтарям го двапъти за да го запомните. Един клип, който след като го изгледате спокойно може да кажите, че сте били на мюзикъл в домашна обстановка. Аз лично имам чуството, че идеята за филма Воден свят е взета от тук.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #3
      От: Танцът!!!

      Един танцьор, който по изпълнения се нарежда до имена като Майкъл Джексън и Джон Траволта. Насладете се на танца на Джийн Кели.
      Ама с каква наслада си шляпа във локвите, като малко дете.


      И едно изумително изпълнение с Доналд О'конър.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: Танцът!!!

        Брейк денс-ът се заражда през 60-те години на миналия век. В началото се е свеждал до въргаляне по земята, а днес на спорт, при който танцуващият преодолява физиката. Това клипче е снимано около 1984-та година, танцът е изигран от топ танцьори за онова време, изпълнението може да се сравни с канон. И всичко това за Роналд Рейгън, и за вас.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: Танцът!!!

          Да се поправя, не брейка, а цялата хип-хоп култура се заражда през 60-те години. Тя обхваща както брейка, така и рапирането ( рецетиране на стихотворение с музикален фон), и бийтбоксинга (когато е нямало музика, са подавали ритъма с уста). В последното имаме български момчета на световно ниво, не че в брейка нямаме. Трите се преплитат в сложна еволюция ( Абе като историята на първото български царство).
          Едно свежо начало на филм от 1984 г. Ха и Марио ван Пийбълс участва като начинаещ мафиот. Нека новият ден започне толкова свежо, колкото и филмчето ( и аз като хлебарите, работя нощем, за да може хляба да е готов в 5 сутринта).

          Утре ще има ТAP Dance.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • #6
            От: Танцът!!!

            Имаш едно "рамо" от мен за темата.



            Коментар


            • #7
              От: Танцът!!!

              Най-красивата жена е жената танцуваща танго...!

              Коментар


              • #8
                От: Танцът!!!

                Мда, Кристофър Уолкър е уникален. Хем класическо изпълнение, хем някак си е модерно. А като стана дума за Танго, ето какво могат испанците с мексикански роли.

                А обещаното довечера.
                Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                Коментар


                • #9
                  От: Танцът!!!

                  Ето нещо на което винаги съм се възхищавал:

                  http://www.youtube.com/watch?v=dHPIy...eature=related

                  Коментар


                  • #10
                    От: Танцът!!!

                    Tap dance, от английски означава почукване и обхваща степа, ривър денс и суинг от части. Марто ме изпревари в народните танци, но аз ще продължа започнатото от него.
                    Майкъл Флейтли е ирландец, който от малък иска да стане балетист. Но всички деца го подиграват, че е женчо, най-вече заради обувките в ирланските танци. Това го кара да започне да се занимава с бокс, за да докаже обратното. И наистина прави много добра кариера, но се отказва заради танците.
                    Ривър денс не е просто име на шоу, а народен танц от Ирландия. След като се скарват Флейтли и партньора му, той се отделя и създава Lord of the dance.
                    Самото шоу е идвало три пъти в България, но нито един път той не е играл в него. От около 14 години не танцува в самото шоу. За това се насладете на един от последните му танци.
                    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Танцът!!!

                      Здр, след етно танците на Грузия и Ирландия, вижте едно модерно за 1978 година изпълнение. За тунинга и уникалния Джон Траволта нямам думи. Само да вметна, че за снимките на филм за Qantas, Траволта изкарва разрешително за пилот на Боинг 737. Във филма пилотира сам, а в момента си има собствен Боинг 737. Фен съм му.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Танцът!!!

                        Поздравления за темата, напълни ми душата

                        Преди време гледах един филм - Street Dance - нищо особено, но има уникални танцьори и много свежи хореографии.

                        Ако имате време - погледнете го някой път - пак казвам - филм няма, но всичко друго е супер

                        Ето малко и от него :

                        Кръвна група 0+

                        Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                        Коментар


                        • #13
                          От: Танцът!!!

                          И още нещо - пак от филм, който ми е един от любимите, свързани с балет - Save the last dance ... ейй, къде се върнах с този филм

                          Кръвна група 0+

                          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                          Коментар


                          • #14
                            От: Танцът!!!

                            Благодаря Vili4ka! По-нататък ще обобщя разликата между моите клипове с брейк и твоя. Или с други думи разликата между брейка до края на 80-те и сега. А втория клип, и мен къде ме връща, ехей. Ето едно клипче от преди ... иииииих одъртял съм.
                            Не я харесвам с комерсиалните и изпълнения, но това си заслужава. Смесица между тапданс, фри стайл и брейк.
                            П. С. Ама русата танцьорка е неотразима
                            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Танцът!!!

                              Постоянно говоря за Майкъл Джексън и ето, най-накрая да пусна едно негово изпълнение. Едно изпълнение където модерната музика и модерния балет се превръщат в класически музикъл. Обърнете внимание на танцьорите, не само на Джексън. А ко се питате как се накланят толкова много напред без да паднат, отговора е със ски!

                              И обещаната песен в първият пост. Песен от времето, когато брейка не е бил толкова профилиран, но много популярен. От времето когато и в САЩ е нямало компютри и младежите (както се вика по нашенски) не е имало какво да правят. Когато се зараждат уличните танци от поста на Vili4ka. Когато битките между бандите са се решавали повече с танци и по малко с оръжия.
                              Последно редактирано от didogen; 19-05-11, 21:42. Причина: допълнение
                              Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X