Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нова придобивка и от мен!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • нова придобивка и от мен!

    Здравейте, колеги!

    Най-после и аз повод да се похваля,
    след много чудене, четене и мислене станах горд собственик на Jeep Liberty 2.8 CRD. Джеепката е 150hp, регистрирана 2004-та. На пръв
    поглед е супер, но се оказа, че има какво да се пооправи по нея. Като начало искам да попитам къде е нормално да стои стрелката
    за температурата? Защото ми се струва, че не загрява.
    Другото което трябва да се направи явно е да се сменят амортисьорите и пружините защото очевидно е доста увиснал като цяло.(мнение на поне двама разбиращи)
    Въпросът ми е какви са правилните пружини и амортисьори? И дали да се прицелвам направо към нещо което ще ми даде 2" отгоре. Приложението на джипката е семеен автомобил с ходения за риба и леки разходки в планината (което понякога води до викане на трактор).
    Прикачени файлове
    Само мъртвите риби плуват по течението !

  • #2
    От: нова придобивка и от мен!

    Честито колега с здраве да се возиш и много километри.А за стрелката и ........най добре да минеш покрай ......http://www.offroad-bulgaria.com/show...10326.....ще ти отговорят на всички питания даже Влади кара такава същата доста пипната......
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #3
      От: нова придобивка и от мен!

      Честито!!! Много безаварийни! А за трактора ... необходимостта от него е право пропорционална на добавените инчове
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #4
        От: нова придобивка и от мен!

        Хахаха явно е така, от опит го казваш сигурен съм! Благодаря!
        Само мъртвите риби плуват по течението !

        Коментар


        • #5
          От: нова придобивка и от мен!

          Честито колега, много да те радва и рядко да викаш трактора!
          0899278323-0877500798

          Коментар


          • #6
            От: нова придобивка и от мен!

            Честито,но не забравяй какво казват руснаците:"Чем круче Джип,тем дальше идти за трактором"-Колкото е по-наточен Джипа,толкова по-далеч трябва да вървиш за трактор!
            Grand Cherokee 2.7crd Limited

            Коментар


            • #7
              От: нова придобивка и от мен!

              Първоначално публикуван от PerfectStranger Преглед на мнение
              Здравейте, колеги!

              ........................ Jeep Liberty 2.8 CRD. ......... но се оказа, че има какво да се пооправи по нея. Като начало искам да попитам къде е нормално да стои стрелката
              за температурата? Защото ми се струва, че не загрява.

              .............................................................................
              Къде стои стрелката за температурата на мотора на твоя Jeep? Нормално на този мотор / 2.8 CRD/ положението настрелката, при загрял двигател е на първата по-дебела линия и стои там почти през цялото време, независимо от околната температура. Много рядко достига почти до средата, и то при много голямо натоварване - примерно при продължително изкачване на стръмен наклон и т.н.

              Ето как изглеждат показанията на термометъра при нормално загрял мотор. Стрелката е на позицията "Нормална" и много рядко достига до положение "Макс."
              Поздрави!
              Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
              First impression is not always true. Get inspired.
              Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
              Reading is sooo boring, unlike writing!

              Коментар


              • #8
                От: нова придобивка и от мен!

                Здравей и честита придобивка и от мен. Желая ти много безаварийни километри.
                Относно температурата - преди година и малко и аз пусках подобна тема...просто на KJ стрелката не трябва да е на средата (както на предходни коли, които съм карал). Пусни и виж дали имаш парно....опипай маркучите и т.н. Желая ти да нямаш проблеми с термостата, защото в БС беше около 420 лева Януари . Е, има и друг лек особено ако ти е забил отворен и ще помагаме. Аз смених термостат, но едновременно с него свалях таблото за да сменям светодиод на Check engine и малко разместих стрелката и в момента ми показва между двете означения от снимката на Алекс и не мърда оттам.

                Поздрави
                Jeep Cherokee Liberty 2.8 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: нова придобивка и от мен!

                  Честито !!! Карай го със здраве .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X