Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гошо си има ново окачване :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гошо си има ново окачване :)

    Защо Гошо ли? Ами щом получава такива подаръци на връх Гергьовден как да се казва?
    Ей го хубавеца преди да легне в операционната:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0336.JPG
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5928541Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0335.JPG
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5928531
    Предните крайници (разбирай пружини) на пациента бяха ужасно омекнали, а задния десен - направо счупен, но се държеше, добичето, преди всичко на "мускули" (амортисьори).
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0337.JPG
Прегледи:1
Размер:126.1 КБ
ID:5928536Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0338.JPG
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5928532
    А ето и какво го чакаше:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0325.JPG
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5928542Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0330.JPG
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5928533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0334.JPG
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5928544
    (Тук е момента да кажа, че в заданието за търсене на нова джипка, една от важните точки беше да е модел, за който се произвежда NitroMax, което директо ограничаваше избора само до LR, Toyota (без 90 и 120) и Nissan Patrol).
    По ТТ данни, новите пружини са +45мм и +50кг отпред, и +50мм и +150кг отзад.
    Обичайните сравнения старо-ново:
    Отпред
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0344.JPG
Прегледи:1
Размер:121.1 КБ
ID:5928545Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0339.JPG
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5928537
    Интересно - лявата пружина отпред се беше смачкала с около 2см повече от дясната.
    Отзад
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0347.JPG
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5928538Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0348.JPG
Прегледи:1
Размер:126.0 КБ
ID:5928546
    Операцията отне един сериозно удължен работен ден (14 часа), главно поради неопитността на хирурга, липсата на асистенти и механизация, както и на няколко досадно клеясали болта...
    Нооо... резултатът е налице:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0346.JPG
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5928530
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0356.JPG
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5928539Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0354.JPG
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5928534
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0353.JPG
Прегледи:1
Размер:129.7 КБ
ID:5928540Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0357.JPG
Прегледи:1
Размер:138.0 КБ
ID:5928529
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0351.JPG
Прегледи:1
Размер:123.6 КБ
ID:5928543Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0350.JPG
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:5928528Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0349.JPG
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5928535
    Повдигането отпред е направо шокиращо (преди всичко заради окаяното състояние на старите пружини, с които моста се тряскаше в тампоните на всяка по-сериозна дупка), докато отзад е съвсем в рамките на очакваното.
    Днес имаше и тест с четири души плюс синчето и доста сериозен товар в багажника (около 160 кг.) - задницата клекна около 2 см.
    Също и друг тест - по "Дондуков" (който ако беше и малко наклонен, би бил почти идеално трасе за rock crawling) - дупките почти не се усещат, докато преди там минавах буквално "пълзешком".

    Да му е честито на Гошо... е и на мен де
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

  • #2
    От: Гошо си има ново окачване

    Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
    ...... Защо Гошо ли? Ами щом получава такива подаръци на връх Гергьовден как да се казва?
    Да му е честито на Гошо... е и на мен де
    Да му е честито на "Гошо", айде за 24 май да го зарадваш и с други аксесоари.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5278.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5275313

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5279.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5275312

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_5280.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5275311
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      От: Гошо си има ново окачване

      Първоначално публикуван от PETER PETRAKIEV Преглед на мнение
      Да му е честито на "Гошо", айде за 24 май да го зарадваш и с други аксесоари.
      Другите аксесоари са малко проблематични. В смисъл, че "Гошо" е замислен да бъде "пътешественик", което пък изисква да бъде "легален" в циливилизованата (европейска) част от света, но и максимално подготвен за по-диви пътешествия. А на част от "аксесоарите" в циливилизацията не гледат с добро око (вече май и тук почваме да го усещаме), особено като са съчетани с български регистрационен номер

      Та, в тази връзка, концепцията за "Гошо" е нещо като "вълк в агнешка кожа" - т.е. външният му вид трябва да остане максимално близък до "стандартния". Затова и се раздели с булбара и теглича набързо след като ми попадна в ръцете

      Към 24 Май се надявам вече да е с нова скоростна кутия и хидравлична помпа и, ако е рекъл богът на каучука, с хубави гуми, тези в момента ги сложих само за сверка на размера и уточняване на необходимостта от клъцване на някоя и друга пластмаска, за да "влязат" 32-ки.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #4
        От: Гошо си има ново окачване

        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
        Другите аксесоари са малко проблематични. В смисъл, че "Гошо" е замислен да бъде "пътешественик", което пък изисква да бъде "легален" в циливилизованата (европейска) част от света, но и максимално подготвен за по-диви пътешествия. А на част от "аксесоарите" в циливилизацията не гледат с добро око (вече май и тук почваме да го усещаме), особено като са съчетани с български регистрационен номер

        Та, в тази връзка, концепцията за "Гошо" е нещо като "вълк в агнешка кожа" - т.е. външният му вид трябва да остане максимално близък до "стандартния". Затова и се раздели с булбара и теглича набързо след като ми попадна в ръцете .....
        Подкрепям изцяло тази тенденция в експедиционното оборудване.
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Гошо си има ново окачване

          Пробвал съм го на 30* рампа. До измерване на ходовете не се стигна - "бронята" опря в рампата и щеше да се потроши.
          Пътешественик добре, ама сигурно ще се наложи излизане от пътя.

          Коментар


          • #6
            От: Гошо си има ново окачване

            Андро, горе съм писал "максимално близо до стандартния". Че ще има известно окастряне - ще има, въпросът е то да не бие на очи. Определено предпочитам да ми се наложи да заобиколя някой екстремен участък пред това на някоя граница да ми посочат пътя обратно... За добро или лошо (въпрос на гледна точка) живеем тук - имам предвид "Европа", със всичките правила и закони за "полуидиоти", но не е тук мястото да си чешем езиците на тая тема.
            Така че, за мен концепцията е ясна - пластмасата остава. Поне по-голямата част от нея. Дали под нея ще има "подплънки" - по-вероятно да, но ще ги мисля много внимателно, с оглед на горенаписаното.
            Последно редактирано от stargazer; 08-05-11, 11:00.
            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

            Коментар


            • #7
              От: Гошо си има ново окачване

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Другите аксесоари са малко проблематични. В смисъл, че "Гошо" е замислен да бъде "пътешественик", което пък изисква да бъде "легален" в циливилизованата (европейска) част от света, но и максимално подготвен за по-диви пътешествия... Та, в тази връзка, концепцията за "Гошо" е нещо като "вълк в агнешка кожа" - т.е. външният му вид трябва да остане максимално близък до "стандартния".
              Ленд Ровър Диско-2, който скоро купихме, ще се ползва за подобни цели. Ще се кара много извън пътищата, но без състезателни хард цели. Колата е в стандартен вид. Ще вози екипа, научна апаратура (нечуплива) и екипировка. Има ли някакви допълнителни неща, напр. брони за картерите, които бихте ни препоръчали като необходими?
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Гошо си има ново окачване

                Най-необходимото според мен е защита на диференциалите, защита на кормилните щанги, усилени кормилни щанги и само според спецификата на местата на които ще бъдете - защита на резервоара. Написах усилени кормилни щанги поради това че в оригиналния си вид са много меки и ако сте в коловози със стандартните, можете много лесно да ги изкривите. Тези защити са напълно достатъчни за всичко.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #9
                  От: Гошо си има ново окачване

                  Преди малко го качихме на стенда за сверка на ъглите. С ексцентричните тампони всичко ще си дойде точно в нормите.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X