Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

    maverick.bg, само ще те посъветвам да не бързаш, ако искаш да си купиш колата, която да те радва всяка сутрин като се качиш в нея, да е максимално функционална за твоите нужди. Аз моето сузуки го избирах около 9 месеца.
    Като се спреш на определен автомобил питай в форума и със сигурност ще има, кой да те повози за да добиеш представа за колата.
    LZ1RED

    Коментар


    • #32
      Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

      Накарахте ме да се замисля. И да посмятам малко.
      Излиза, че средно за година моите разходи се вместват в 600 лева. Това включва: годишните задължения към държава и застрахователи, преглед и консумативи - масло и филтри. Тъй като това е усреднено за трите (не пълни още) години включвам и разходите за ремонти: еднократно сменяване на ремъци и ролки(направено както писах в раздел Мицубиши завчера - на третата година от купуването на джипа), еднократно купуване на НОВИ 4 гуми, ремонти - комплект гумички за преден спирачен цилиндър, комплект гумички за главен цилиндър на съединителя. Трудът не влиза в сметката, защото не съм плащал на себе си
      Не съм обаче правил никакви ъпгрейди за сериозен офроуд, което е значителна сума. Изминал съм само малко над 20000 км. за периода, основно асфалт, леки разходки извън пътя и малко теглене на ремарке.
      Джипа е внесен от Италия, обаче за учудване маслото му беше сменявано и ремъци и филтри бяха оригинални. Бяха...
      Календарната възраст му е праисторическа - късо Паджеро I - '88 г., но за корозия и дума не може да става. Очевидно е, че в случая поне съм бил късметлия

      Коментар


      • #33
        Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

        Да си кажа и аз мнението. Колега, на теб май ти трябва семейно комби с повишена проходимост. Не се отказвай от Витара-та с лека ръка. На теб ще ти трябва дълга база. На дълъг път се държи добре (е, не е Ауди), но за сметка на това е доста компетентна офроуд (ако става въпрос за риболов). Сравнително компактна е за паркиране и каране в града. Има бензинов и дизелови двигатели, които са доста добри и с нисък разход. И не на последно място - има части. Има доста Витари из София - следователно и майстори, които знаят как да ги оправят. Което, за кола 2ра ръка си е много важно.
        Все пак да те предупредя. Аз съм пристрастен - карам Витара.
        Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

        Коментар


        • #34
          Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

          Яаро наистина не ми излизат нещата навреме и това ми прави неадекватни одговорите , ако съм написал правилно .


          говорех за кола която аз съм я избирал , само тогава мога да гарантирам за нея

          за пояснение не ходя на гоурубляне , понеже някои спомена

          Мисалта ми беше единствено ако мога да бъда полезен с нещо
          sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

          Коментар


          • #35
            Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

            Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
            Ето една хубава Фронтера която може да се вземе за 8000 лв.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ED%F2%E5%F0%E0
            Тая фронтера я знаем, гласувам ЗА.
            Пък и не е от случаен човек.
            no signature no problems

            Коментар


            • #36
              Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

              Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
              Е ми готини сте, к'во повече мога да кажа БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО. Почвам да проучвам Ферозата. Иначе навремето като си взимах аудито алтернативата беше опел с 5-6 години по-млад. Тогава един пич(продавач на горубляне) ми каза изобщо да не се опитвам да правя аналогия и че въпреки повечето години ще съм по-доволен от аудито. Сега знам, че е така. Надявах се да излезе някакъв такъв отговор (не е късно). Иначе не бързам, трябва първо да развържа аудито или да съм намерил точно това, което си представям. Просто се оглеждам и се опитвам спокойно и трезво да преценя. Като гледам май е по добре семйната кола да си е лек автомобил, да кажем нещо зза 6к и отделно за раходки 4х4. Не знам като, че ли ми е рано, като гледам отговорите.
              "Като пораснат децата тогава ще живеем"

              Пак благодаря, ако има още идеи давайте.
              Колега без да те обезсърчавам но от Аудито на Ферозата ще ти се стори все едно се возиш на теснолинейка ( без да се обиждат ферозаджиите ) вози много твърдо дори и за джип и е ужасно тясно, просто забрави да се натоварите 4 човека и багаж и да тръгнете за морето. Това е много як джип но за 2-ма спокойни човека, вътре с 100 км. 1 час возене се равнява на 6 часа с аудито това е проверено лично, аз от Аудито се качих на Фронтерата и заминах за морето след 7 часа каране съм спал 12 и бях като бит с тояги а фронтерата е мнооого по-комфортна от фероза. Имам 2-ма близки приятели с Патрул, Фероза брат ми има Витара дълга база а аз Фронтера къса, по возия и комфорт ги нареждам така:
              1. Фронтера ( с малки изключения за неудобството от липсата на още врати.)
              2. Витара
              3. Патрул
              4. Фероза
              Мога да изтъквам конкретни аргументи но в друга тема...
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                искам да отбележа, че масовият "новобранец" /който досега не е имал джип/с "разбит път и огромни камъни" обикновено описва "препятствия" от типа на чакълиран 4-токласен път или по-разбит 3-токласен...
                Пътят Сърница-Доспат обикновено е техният критерий за "непроходим" път...

                Затова си мисля, че колегата спокойно може да се "метне" и на едно Субару и да отиде безпроблемно за риба, а в същото време да кара сравнително комфортна кола за всеки ден...

                Иначе купуването на джип за 7-8 хиляди лв в общия случай води със себе си и Н-брой ремонти, скъпа подръжка и консумативи, а возията и разхода неизбежно са по-лоши от на лек автомобил за същите пари...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                  Колега, предлагам да погледнеш и ето тази Витара-както казаха по-горе не е за отписване вариянта. А за тази Витара- какво да кажа, качваш се и караш. Отпадат разходите за първоначално обслужване, тунинги, джанти... е може би само гуми..http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=11465

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                    RAV4 от стария модел също е добър вариант /с 4 врати/, но за тия пари можеби няма да е в отлично състояние... освен това има само 2000сс бензин
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                      Тедо ....??
                      Кой път имаш предвид .... Сърница - Доспат от южната страна на язовира ..??
                      Особено до преди 2 години, когато беше разкопано "Кърваво дере" ?
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                        Rav4 ми е фаворит, но не стига бюджета.

                        Защо са и на фронтерата повече врати 5 не стигат ли, гледм една 95г. има си 5.

                        Кажете малко повече детайли за качествата на Фронтерата, двигатели мощности ... предавки, блокажи.. като за новобранец.

                        Също имам питане за нистан терано, не ми прави впечатление някой да го споменава, а прилича на нещо което може би става.
                        Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                          Тедо ....??
                          Кой път имаш предвид .... Сърница - Доспат от южната страна на язовира ..??
                          Особено до преди 2 години, когато беше разкопано "Кърваво дере" ?
                          Точно от там минах това лято, беше си разкопано един учатък около 5 км. това не ми е проблем, имам в предвид коловози с височина по средата около 20 см. и повече, водни пространства с дълбочина до вратите на аудито (сложил съм му възможно най големите гуми които може да обуе без да създава проблеми, добре че не е голям хода на окачването)
                          Наклони от 35 градуса върху нестабилна чакълена настилка и разни такива. Като пример яз. Огняново от юг пътя през гората към ловната станиця ли какво точно е не знам. Преди няколко години го качих с кадета но не посмях да се спусна от другата страна, натаък ме возиха с нива и навръщане ако нямаше 4х4 и къси предавки, там си оставахме.
                          Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                            Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                            Rav4 ми е фаворит, но не стига бюджета.

                            Защо са и на фронтерата повече врати 5 не стигат ли, гледм една 95г. има си 5.

                            Кажете малко повече детайли за качествата на Фронтерата, двигатели мощности ... предавки, блокажи.. като за новобранец.

                            Също имам питане за нистан терано, не ми прави впечатление някой да го споменава, а прилича на нещо което може би става.
                            Мойте са 3 затова не ми стигат
                            иначе има писано толкова много можеш да погледнеш тук:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=80

                            ако нещо конкретно те интересува питай.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                              Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                              Точно от там минах това лято, беше си разкопано един учатък около 5 км. това не ми е проблем, имам в предвид коловози с височина по средата около 20 см. и повече, водни пространства с дълбочина до вратите на аудито (сложил съм му възможно най големите гуми които може да обуе без да създава проблеми, добре че не е голям хода на окачването)
                              Наклони от 35 градуса върху нестабилна чакълена настилка и разни такива. Като пример яз. Огняново от юг пътя през гората към ловната станиця ли какво точно е не знам. Преди няколко години го качих с кадета но не посмях да се спусна от другата страна, натаък ме возиха с нива и навръщане ако нямаше 4х4 и къси предавки, там си оставахме.
                              КОЛЕГА ПОСЛУШАИ ЯРО И КУАДРА И МИСЛЯ НЯМА ДА СБЪРКАШ Е АЙДЕ

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                                Благодаря много.
                                Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X