Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

    Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
    Той колегата кара Паджеро и затова им е фен, но частите са пословично скъпи, а на тези годинки и за тези пари 200% ще има нужда от подмяна на доста неща... и там като се започне едно изваждане... 500лева стават баси розовата мечта...

    Забравих и Тойота ланд круизер 90 г а и късно ми излизат нещата та немога да се коригирам и одговарям навреме
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #17
      Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

      МАверик,

      Съгласявайки се с по-горните нека добавя и моите 2 стотинки....

      Дайхатзу Фероза 4-6 000 начална цена + до към 1000 задължителните смени(прехвърляне, масла, ремъци, ролки, може би окачване, спирачки ...) + 5-600 гуми

      Не съм имал но отново искам да имам ) Чероки. Гранд или по-старото все си е Черок, голям готин и евтина подръжка според доста хора...

      Та да сме по-конкретни мога да ти кажа, че за 5-6 к до няколко седмици може да си вземеш готина джипка и до 8 бона ще имаш един прекрасен дзвер.

      Само да добавя за Черока, че повечко пие гориво а газовото му е от 1,5 к нагоре но пък класа мноого по-голяма, е Севдо, Димата и Кинекс могат да потвърдят

      Пожелавам ти го ама късмет много се иска едно Дайхатсу Роки да намериш, е от него по като за твоите цели мисля няма - 2 моста, готин двигател има и дизел, и си е японец дето се казва + климатик всичко това идва от 5 до към 7-8 к ноооо както казах мноого са редки.

      Поздрави
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        МАверик,

        Съгласявайки се с по-горните нека добавя и моите 2 стотинки....

        Дайхатзу Фероза 4-6 000 начална цена + до към 1000 задължителните смени(прехвърляне, масла, ремъци, ролки, може би окачване, спирачки ...) + 5-600 гуми...
        Окачването със сигурност не влиза в тези 1000лв., 5-600лв. за гуми говорим задължително регенерат.

        Дайхатсу-то е много добро джипче, но все пак не отговаря на изискванията поставени от maverick.bg, или поне аз така мисля. Нито се вписва в понятието семеен джип, нито ще лети на магистралата бързо, сигурно и без особени усилия, поне така както едно Чероки например.

        Коментар


        • #19
          Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

          Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          само да не е от италия.там не сменят масло.
          Това е измислено , ако се обслужи колата пи нас , ще му се даде гаранция на основни детаили 10, 000 ки или 1 г...
          Прощавайте Юли, но това ми звучи малко несериозно.
          Какво точно "обслужване" ще наприте на един Патрул на който турбинката живее последни минути? Или помпата.. Или на един Ленд Ровър, при който луфта при скоростите се чува от светофара. Примерно.

          А и това с гаранциите/ пробега звучи толкова ала-Горубляне, че просто..

          Коментар


          • #20
            Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

            колегите са прави за всичко,ако искаш удобство на пътя трябва да търсиш по - голям автомобил,но това автоматично сваля годината на производство заради цената.Според мен няма евтин за обслужване джип.Досега от август 2006 год. съм налял няколко хил.,за смяна на части,а утре отива на основна профилактика-масла,филтри,ремъци,накладки.Успех в търсенето.Но ако имаш възможност изчакай известно време,може да излизе по-добра оферта а и да събереш някой лев повече,винаги е от полза.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #21
              Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

              Десет години съм го мислил отговора на този въпрос.
              В краина сметка личните предпочитания ще наклонят везните.
              Моя съвет е да не си губиш времето с разни камйони или птичи въшки а да се концентрираш върху Паджеро и Чероки.

              Коментар


              • #22
                Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                Малко в кръга не шегата ще се включа.
                преди 15 г. аз също бях на 30г. и исках да карам нещо точно каквото ти искаш, за същите нужди. Само че тогава алтернативата ми беше..... Траби... това ми беше семейната кола, 2 деца и жена, и бях много щастлив, къде ли ме съм ходил с него..... но винаги мечтаейки си за семеен джип . След 15 г. минавайки през Рено невада и ауди80 осъществих тази си мечта и си купих Дайхацу Фероза... Само че вече не е семейна, защото децата порастнаха и не ходят с нас на почивка, пък и е втора кола в семейството, но когато бях на 30г. точно това ми трябваше.
                Разбира се не искам да ти влияя на избора,защото съм пристрастен към Ферозата...........Тя има малък багажник, вози твърдичко но не чак толкоз, по магистрала ако не си любител на високи скорости си е ОК (100-110), за поддръжката .... не знам аз я взех скоро за 5к и съм си оставил 1500 за това онова пък ще видя до къде ще сколасъм.
                Пжелавам ти да си сбъднеш мечтата на 30 а не на 45 . Успех в избора.
                Последно редактирано от iiiopo; 01-05-07, 21:07.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • #23
                  Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                  Ето една хубава Фронтера която може да се вземе за 8000 лв.

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ED%F2%E5%F0%E0
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                    Е нека и аз да се включа в полемиката Според мен колегата си търси нещо, което е по скоро семейно комби с повишена проходимост, което няма да бъде подлагано на сериозни изпитания. Мисля, че една Фронтера дълга база ще му се впише идеално в изискванията. Аз самият по-подобни критерии купих моята и досега оправдава идеално очакванията ми-приличен разход на гориво, добра возия и поведение на улицата и на магистралата, ниски данъци и застраховки, относително евтини резервни части (като за SUV). При условие, че няма намерение да покорява върхове, мисля, че ще му върши идеална работа. За 5-6 К може да си намери някоя в прилично състояние и за още 2 К да я направи перфектна (ако има нужда, разбира се). Все пак изборът си е личен, де ...
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                      Е ми готини сте, к'во повече мога да кажа БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО. Почвам да проучвам Ферозата. Иначе навремето като си взимах аудито алтернативата беше опел с 5-6 години по-млад. Тогава един пич(продавач на горубляне) ми каза изобщо да не се опитвам да правя аналогия и че въпреки повечето години ще съм по-доволен от аудито. Сега знам, че е така. Надявах се да излезе някакъв такъв отговор (не е късно). Иначе не бързам, трябва първо да развържа аудито или да съм намерил точно това, което си представям. Просто се оглеждам и се опитвам спокойно и трезво да преценя. Като гледам май е по добре семйната кола да си е лек автомобил, да кажем нещо зза 6к и отделно за раходки 4х4. Не знам като, че ли ми е рано, като гледам отговорите.
                      "Като пораснат децата тогава ще живеем"

                      Пак благодаря, ако има още идеи давайте.
                      Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                        Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                        Като гледам май е по добре семйната кола да си е лек автомобил, да кажем нещо зза 6к и отделно за раходки 4х4.
                        Ами то си зависи от разходките 4х4 ...
                        Но иначе си прав. Наистина е най-добре да си имаш отделно семейна кола. Едва ли ще искаш да тръгнеш на дълго пътуване по асфалт с джипка, която може да се впише в този бюджет (може би с изключение на Фронтерата, ако може да се намери читава). Бързото, комфортно и икономично пътуване по асфалт и по-високата проходимост в гората предявяват съвсем различни изисквания към колите. И в този ценови диапазон, който те интересува, едва ли ще намериш нещо, което да е еднакво добро на и извън пътя.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                          Ако се спреш на някои модели, помоли хора от форума да тестваш моделите и да си прецениш какво ти харесва........... аз така направих и си избрах модела на джипа.
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                            Защо го "целенасочвате" човека към тия италиански гробници, не мога да разбера. Там масло се сменя , когато се сменя и правителството.Преди 2 години, пътувайки в живописта Тоскана (средна Италия) аз си позволих да обърна внимание на шофьора, колоритен италианец, че нещо не е наред защото от под предния капак фучеше пара като от локомотив.Той махна с ръка и казва нещо като "дребна работа , кой го интересува ? " Най интересното е че този човек държеше автосервиз.
                            Уморените коне не ги убиват , нали ??

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                              Иска ми се да отговоря на всики, ще го направя така:

                              Yaro - "...подобни на Вашите въпроси в портала вече гонят 100, ако не и повече... Не искам да съм язвителен с Вас, напротив, но с 500лв. годишно се обслужва Голф 2/ Опел Вектра/ Ауди Б3, но не и джип."

                              Около 50 прочетох в подробности, не се засяга, ясно осъзнавам, че ми се иска, но май ще се окаже непостижима мечта към момента.

                              V93 - "...не бих посъвтевал никого да купи кола за максималната сума, с която разполага, без да си остави сериозен резерв ..."

                              Резерв има, просто ще се окаже за сметка на друго, което няма да е много добре.

                              Icerunner - "...по добре не се заравяйте в търсенето на само един модел, а изберете клас който ви допада, проучете различните автомобили които са в него и следете всички обяви."

                              За сега проблема е че ми е трудно да преценя класа на отделните "камиони". Това което чета от форума ми звучи както би звучало на фризьор да му разправям за битове, регистри, и стекове (не пържоли).

                              Юли - "...Когато уточниш някои модел мога да ти помогна с намирането му без да се ангажираш с пари , или задалжителна покупка до като не го видиш и пробваш , 0889 65 30 66 Юли , има и налични джипове"

                              Със сигурност ще се чуем.

                              Yordan Kolev - "Ето една хубава Фронтера която може да се вземе за 8000 лв."

                              Обърках се...
                              Киа Соренто 2.5CRDi 2005г.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Ниско бюджетен 4х4 какво да избера?

                                Първоначално публикуван от maverick.bg Преглед на мнение
                                "Като пораснат децата тогава ще живеем".
                                Пичага наистина е така...... ама как ми се иска сега децата да са ми на 7-10г. ........ днес разхождах семейство из разни полянки по баирите с ферозата........... синът ми караше част от пътя, много се изкефи, а дъщеря ми каза ....."Супер догодина си имам кола за абитюрентския бал"............ много ми беше кеф.... аз си локах бира на задната седалка
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X