Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на заден диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокаж на заден диференциал

    Сигурно вече е коментирано - но си позволявам да питам след като прегледах всичко и не открих отговор за себе си -

    - до колко наличието/липсата на блокаж на задния диференциал променя проходимостта ?

    предстои ми да купувам паджеро - 99г, супер селект, с повдигане и спускане на каросерията и с регулиране степента на твърдост на амортисьорите : -) , но не и със заден блокаж, което (от вашите мнения) се подразбира , че е по-важно..
    ------------------

    ... когда кто то тупой, это навсегда !

  • #2
    От: Блокаж на заден диференциал

    Задният блокаж наистина е много важен, но само ако твърдо си решил да нагазваш в големите л@*на; ако ги заобикаляш, можеш да минеш и без него.
    Значи само от теб зависи.

    Коментар


    • #3
      От: Блокаж на заден диференциал

      Окантариш ли се така, че по диагонала на колата гумите да загубят сцепление, това което те вади е блокажа. Задължително след това го изключваш. И никога над 8 км/час ...
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        От: Блокаж на заден диференциал

        a на предните колела няма ли някакъв блокаж за тези "диагонални" случаи ?

        тези хъбове, дето били преди години ръчни, не правят ли това?
        ------------------

        ... когда кто то тупой, это навсегда !

        Коментар


        • #5
          От: Блокаж на заден диференциал

          Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
          a на предните колела няма ли някакъв блокаж за тези "диагонални" случаи ?

          тези хъбове, дето били преди години ръчни, не правят ли това?
          Не! Хъбовете предават въртящ момент към предните колела. Едно е 4х4, друго е блокаж.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Блокаж на заден диференциал

            Мое мнение: без заден блокаж за оффроуд - НЕ! Трябва си там дето се хлъзга!

            Коментар


            • #7
              От: Блокаж на заден диференциал

              Първоначално публикуван от flippo Преглед на мнение
              ..... и не открих отговор за себе си ...
              80% от проходимоста на колата са правилните гуми за правилната настилка, 15% зависат от подготвеноста на водача,.......много странични фактори....някъде след това 1-2% от общите случаи налагат блокжи.....ако си от Сф-то и наоколо, звънни и ела да си клюкаме за "жипки"
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Блокаж на заден диференциал

                Първоначално публикуван от ф-008 Преглед на мнение
                Мое мнение: без заден блокаж за оффроуд - НЕ! Трябва си там дето се хлъзга!
                Колега,ми то тогава 70% от хората тук да не карат щото нямали заден блокаж?!!

                Не звучиш сериозно.

                Коментар


                • #9
                  От: Блокаж на заден диференциал

                  Първоначално публикуван от teopajero Преглед на мнение
                  Колега,ми то тогава 70% от хората тук да не карат щото нямали заден блокаж?!!

                  Не звучиш сериозно.
                  Не си го разбрал :- )
                  Точно обратното казва - че в 1-2% блкажа определя проходимостта ти. В останалита 98% - други фактори

                  Благодаря ви за отговорите - решихте ми чуденето
                  още повече, че не смятам нарочно да се натиквам в тинята :- )
                  ------------------

                  ... когда кто то тупой, это навсегда !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Блокаж на заден диференциал

                    Да, ама не. Едно е да го имаш и да не го ползваш и друго да го нямаш и да ти потрябва.
                    Демек купувай най-високото ниво на комплектация, което можеш да си позволиш.
                    Иначе блокаж не ти трябва, ма то и 4х4 не ти трябва особено, като се замислиш
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Блокаж на заден диференциал

                      А какво да кажем ние дето караме с постояноо блокиран заден диференциал?
                      Не, че е правилно, но няма друго.
                      Има си своите плюсове и минуси, но определено "имането" на блокаж е по-добре от "нямането". Нещо като пожарогасителя-надяваш се да не ти потрябва никога, но си го носиш.
                      Но неправилното боравене с блокажа е лошо-може да доведе до лоши последици, затова-внимателно. Като гледам какви въпроси задава колегата-явно не си много в час с 4х4 задвижването, затова те съветвам да попрочетеш(тук има много информация за тези неща), и ако нещо не ти стане ясно-питай. За да няма после-"Защо скъсах полуоска"...
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Блокаж на заден диференциал

                        Аз понеже от митсубишита не разбирам та ми е интересно супер селекта не е ли с ЛСД ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Блокаж на заден диференциал

                          има с ЛСД,има и с 100% на задният мост.


                          Поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            От: Блокаж на заден диференциал

                            Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                            има с ЛСД,има и с 100% на задният мост.


                            Поздрави

                            Е значи колегата пуснал темата си има някъв блокаж

                            Коментар


                            • #15
                              От: Блокаж на заден диференциал

                              Колега,ми то тогава 70% от хората тук да не карат щото нямали заден блокаж?!!
                              Не звучиш сериозно.
                              Както писах по-горе колега - това си е мое мнение, а то е такова щото блокажа ме е вадил на няколко пъти от кофти ситуации! Пиша си мнението щото автора на темата това иска - мнения! А и не казвам който няма блокаж да не кара?! Просто мисля, че когато човек може да избира да има или да няма и по-добре разбира се да си избере да има!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X