Обява

Свий
Няма добавени обяви.

245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

    След 96-а нямаше ли и на ОФА 16''-ки заводски?

    Коментар


    • #47
      От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
      След 96-а нямаше ли и на ОФА 16''-ки заводски?
      Има. И 96, и 97 г.

      Коментар


      • #48
        От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

        Моята е с 16"-ки, и гуми 245/75/16.
        СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
        ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

        Коментар


        • #49
          От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

          Привет колеги, имам чисто зимни гуми не са нови но стават още, заводския им размер за фронтерата - 245/70/16, мислех си да купя железни джанти от Явор но с нормалната им ширина на джантата 7, и с най-малкото ЕТ-20, въпроса е дали ще опират някъде заради това ЕТ -20? Джантите на Явор струват 86лв. бройката и затова си мислех от тях да взема за зимните гуми?

          Стоманени джанти подходящи за Toyota LC, Mitsubishi Pajero, Opel, Terrano или за други автомобили със следните характеристики:


          Диаметър: 16"
          Ширина: 7"
          Централен отвор: 108,7mm
          Междуболтово разстояние: 139,7
          Болтове 6
          ET -20


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Джанти.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5740162


          p.s. По принцип много ми харесват оригиналните лети джанти на фронтерите, произведени през 2002 г. вижте на снимката, ако някой има такива за продаване пишете ми на ЛС., аз бях намерил на 2 места но бяха все с липсващи капачки и това ме отказа да си купя.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:opel_frontera.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5740163
          Последно редактирано от Еделвайс; 14-01-17, 10:21. Причина: Пояснение и П.С.

          Коментар


          • #50
            От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            По принцип много ми харесват оригиналните лети джанти на фронтерите, произведени през 2002 г. вижте на снимката, ако някой има такива за продаване пишете ми на ЛС., аз бях намерил на 2 места но бяха все с липсващи капачки и това ме отказа да си купя.

            [ATTACH=CONFIG]897975[/ATTACH]
            Капачките са нови оригинални по 40 лева - не мисля, че ще те съборят! В началото и аз се шашках, защото където има втора употреба са все изпочупени, но си искат по 20-30 лева джамбазите!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #51
              От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              235/75/15
              255/75/15
              265/75/15
              заводски идва с първия или втория, зависи дали е произведена зимата или лятото.
              Аз под 31" не бих сложил, не се отразява на нищо освен положително на визия, проходимост и возия.
              Също така на ускорение, разход и стабилност. На последното може би е положително, зависи на какви джанти са.

              Поздрави.
              Николай Савов
              Опел Фронтера А КБ, 2.0
              +359885 07 00 92

              Коментар


              • #52
                От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                235/75/15
                255/75/15
                265/75/15
                заводски идва с първия или втория, зависи дали е произведена зимата или лятото.
                Аз под 31" не бих сложил, не се отразява на нищо освен положително на визия, проходимост и возия.
                Всъщност , Фронтера-А ( ако изобщо има някакво значение ) заводски излиза със следните размери :

                225/75/15
                235/70/16
                255/65/16

                ...като разликата на монтираните гуми е в зависимост от размера на джантите - 6 цола , 6,5 или 7 цола.

                Що се отнася до ускорението и разхода : лека разлика има . Например , 225 ускорява малко по- бързо , но пък на дълъг път 255 дава почти литър икономия спрямо 225 . Това на пропан/бутан.

                Иначе за стабилността е ясно : колкото по- изнесени са гумите , толкова е по- стабилна . Отделен е въпросът дали това се постига с джанти с отрицателно ЕТ , или с фланци .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #53
                  От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  ...
                  Иначе за стабилността е ясно : колкото по- изнесени са гумите , толкова е по- стабилна . Отделен е въпросът дали това се постига с джанти с отрицателно ЕТ , или с фланци .
                  А може и с двете
                  Имам фланци 38мм а джантите са ми ЕТ-20 - това за летните

                  П.П. Има и странични ефекти - изкъртиха ми десния калник.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #54
                    От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                    Така и не ми стана ясно, дали ще ми опират някъде стандартен размер гуми 245/70/16 на джанти с ЕТ -20 и широки 7J, при стандартно окачване и с калобраните които ги има на фронтера Б?

                    Коментар


                    • #55
                      От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                      Няма как да разбереш теоретично. Никой не е пробвал всички комбинации.
                      Твоята 3.2-ка е с джанти ЕТ+38 стандартно. Като сложиш ЕТ-20 излизаш 6 см навън - малко хора са го правили. А и като сложиш колко различни гуми има...
                      Намираш джанти с гуми за проба и действаш
                      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                      Коментар


                      • #56
                        От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                        Мерси Алекс за разяснението, така и иначе ако някой от вас има оригинални Фронтерови джанти 16-ки за продаване, да ми драсне на ЛС 

                        Коментар


                        • #57
                          От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Мерси Алекс за разяснението, така и иначе ако някой от вас има оригинални Фронтерови джанти 16-ки за продаване, да ми драсне на ЛС 
                          Ахаха - обещаваш ли да ги купиш
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #58
                            От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            Ахаха - обещаваш ли да ги купиш
                            Обещавам, при цена не по-висока от 250лв за комплект 

                            Коментар


                            • #59
                              От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                              Що се отнася до ускорението и разхода : лека разлика има . Например , 225 ускорява малко по- бързо , но пък на дълъг път 255 дава почти литър икономия спрямо 225 . Това на пропан/бутан.
                              .
                              Това вярно ли е, защото на всякъде твърденията са, че по тясната гума харчи по малко, защото има по малко съпротивление с пътя. И аз имам наблюдение над моята кола, че от по широка гума ми качва разхода.
                              Ще ми окаже ли голяма на фронтера Б 2.2ДТЛ в момента съм с 245/70 R16 да сложа 245/75 R16, питането ми е за това, че на оригиналния ми размер няма COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R
                              Последно редактирано от Next; 23-01-17, 18:29.

                              Коментар


                              • #60
                                От: 245/75/16 на ляти джанти - фронтера Б

                                Първоначално публикуван от Next Преглед на мнение
                                Това вярно ли е, защото на всякъде твърденията са, че по тясната гума харчи по малко, защото има по малко съпротивление с пътя. И аз имам наблюдение над моята кола, че от по широка гума ми качва разхода.
                                Ще ми окаже ли голяма на фронтера Б 2.2ДТЛ в момента съм с 245/70 R16 да сложа 245/75 R16, питането ми е за това, че на оригиналния ми размер няма COOPER DISCOVERER STT PRO P.O.R
                                Ще ти окаже 2 грама на 100. Толкова малка разлика нищо не променя, имах такава дизел после същата бензин, и на 2-те бях с този размер и разлика не видях.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X