Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Печено прасе по айдушки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Печено прасе по айдушки

    Разгледах снимките от линка на Зайко (за съжаление не мога да ги прехвърля тук) и мястото наистина е хубаво, но има едно "НО"! Доста хора са без джипове, а така като съдя от фото-разказа (от линка на Зайко) и автопарка от първото събиране ще е проблем за по-голямата част от групата да стигне до "сборището"! Ако сме малко повече джипове, бихме могли да извозим останалите от асфалта до мястото, но пак би имало проблеми, защото предполагам не всички ще искат да останат да нощуват и може да се окаже, че няма да има кой (все пак ще се пие) да свали желаещите да се връщат до колите (паркетниците) им! Много е вероятно е и един или няколко джипа да влязат в ролята ма маршрутки (ако повечето хора не могат да стигнат сами), а все пак основната цел на мероприятието е "хапка-пийка" и няма да е честно спрямо "маршруткаджиите"! С оглед на това, според мен мястото което ще изберем трябва да е лесно достъпно за всякакви возила и всеки да има възможност да идва и да си тръгва когато сметне за добре и без да ангажира излишно останалите! Ако ще си "играем" с печени прасенца не ни е необходима специална инфраструктура за приготвянето им така, че всяка обособена пикник зона (с пейки, маси и места за палене на огън и течаща питейна вода) би ни свършила работа, а ако има условия и за офф ще ги считаме за бонус! Ако искаме да ходим на място където няма условия, но искаме да си ги създадем, трябва да отчетем факта, че базата на Тони, няма да ни е под ръка този път, тоест ще трябва да се мъкнат материали (и да се купуват евентуално), което ще си е малко по-сложна, скъпа и трудоемка логистична задача от тази във Вакарел, която може би ще изиска и повече време! За съжаление не съм бръмчал много около София и аз самия не мога да ви предложа нищо в радиус 120 км. като място за "сборище"! Ако се спрем на датата 24 май, когато пак се събират някакви почивни дни, може да се отиде и на вариант да се съберем на по-отдалечено място (Родопи, Рила, Пирин, Стара Планина) с преспиване за една или две вечери! Казвайте кой от всички изброени варианти най-ви е на сърце и да търсим място което да отговаря на желанията на мнозинството...

    Поздрави
    Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 03-05-11, 23:33.

    Коментар


    • #17
      От: Печено прасе по айдушки

      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
      Ииии душа айдушка не трае, ей. Пепо ти направо влете с шут в пантеона на чревоугодниците То добре и към дата вече виждам че сте се ориентирали/ аз още не знам как ще съм към тази дата с ангажетата/ но имам в себеси една питанка Аз например нямам проблем да стигна до мястото но други? Видяхте колко народ с мерак да участва е с коли. Или викате като е офф плюскането всеки да му търси колая и си представям примерно как бат Пепо ръчка s-класата нагоре, ако до тогава не се е обзавел с някоя гей класа де
      E-е-е-е Ванка....що бе брате така....Явно бая още ще ви досаждам с въпроси,защото спокойно живеех с мислта,че G-егата е хубав джип...Всъщност мераците ми клонят повеч към ТЛК 100,ама и за него ако каже някой ,че е пед%$@раски....Ептен ще се объркам,няма да си взимам джип и за такива сбирки ще идвам с едно ауди А8,дето зимата на^%#рах лада нива с него.Факт...
      П.П.Като гледам,май ще се наложи да мариновам един октопод и да дойда до теб за съвет..?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #18
        От: Печено прасе по айдушки

        Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
        .......
        П.П.Като гледам,май ще се наложи да мариновам един октопод и да дойда до теб за съвет..?
        Абе, братче ти да не си готвач? Като пиша, държа клавиатурата вертикално, за да се изтича слюнката. Хънтъра не го слушай, да не си купиш накрая Самурай /такъв като неговия -радиационен от Фукушима/. Вземай една Гега и си свиркай. Иван Керчев оная вечер не ти ли предложи? Ама е 280-куц кон, иначе е много Убава.
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #19
          От: Печено прасе по айдушки

          Пепо нема лош джип брат, има лоши карачи, но на теб си ти трябва нещо по големшко така, да ти отговаря на имиджа

          Нямаш шанс с аудито на това място дето го предлага Зайко.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #20
            От: Печено прасе по айдушки

            Ха-хаЦецо,навремето така ме попита един сервитьор,защото подробно му обяснявах как искам да ми приготвят нещо...Та ми вика - господине,вие бил ли сте готвач? Казвам,да...няколко...Иначе...с кръчми съм се разправял бая и собичам много да готвяА понеже лятно време наблягам предимно на онази течност от остров Лесбос,се научих да правя и мезета за нея Калмари,сепии и октоподи обичам много,мариновани за салата,печени (на скара или плнени с нещо),саганаки...абе всякак обичам да ги готвя...и изяждам с приятелиА за 280...това не е ли с мотор от W123..?Не,не,верно е пребит конВсъщност както на хънтъра казах,повече ме блазни ТЛК 100,ама ще видиме,не знам още
            Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
            Най-добрият ром е студеният ром!
            Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

            Коментар


            • #21
              От: Печено прасе по айдушки

              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
              Пепо нема лош джип брат, има лоши карачи, но на теб си ти трябва нещо по големшко така, да ти отговаря на имиджа

              Нямаш шанс с аудито на това място дето го предлага Зайко.
              Верно е,брате Ако взема витарка някоя - и на тавана ще трябва да слагам лебедка,па и за други няма да има място
              п.п.След оня случай зимата,колегата ми старателно започна да крие аудито от мен
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • #22
                От: Печено прасе по айдушки

                Пепо, забрави за аудито брат! Няма никакъв шанс! Не, че и него няма да го изкараме, ама не си струва упражнението! По добре да обикаляме софрата цял ден, от колкото него...! Не те знам какъв ти е бюджета за джип, колко твърдо си решил да си купуваш и как и къде смяташ да го караш, но не е лошо да погледнеш в раздел "продавам", в подраздел "Тойота" и да видиш обявата на Яро! Машината е перфектна, а цената и е повече от изгодна с оглед на вложените в нея средства, труд и мерак..!!! А ако продължаваш с тези описания, рискуваш да се самопоканя на гости у вас...!!

                Коментар


                • #23
                  От: Печено прасе по айдушки

                  Прав си Марто, на Яро машините винаги са на ниво и то високо, а и той не е хардаджия и не им вади душата. А Пепи ме удари в слабото място с тоя октопод. Ма злобно ме измлати щото съм луд на тема всичко що иде от морето. Дай да направим неква тактика и да го атакуваме.

                  пп Ебати колко еретично звучи " Прасе на шиш гарнирано с морски дарове".
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • #24
                    От: Печено прасе по айдушки

                    И аз,Ванка много ги тачим морските подробности У нас правя ремонт,ама спокойно можем да си направим грийк найт някъде,обмисляйки прасето.Узо пиете ли..?Да направим и сърмички в лозов лист(с паламуд вътре)на скара..?Па калмар и октопод отделно...
                    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                    Най-добрият ром е студеният ром!
                    Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Печено прасе по айдушки

                      Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                      И аз,Ванка много ги тачим морските подробности У нас правя ремонт,ама спокойно можем да си направим грийк найт някъде,обмисляйки прасето.Узо пиете ли..?Да направим и сърмички в лозов лист(с паламуд вътре)на скара..?Па калмар и октопод отделно...
                      Ма едвам ме нави Само една чуденка имам като ще са морски работите тука или по гръцко да ги употребяваме че по нашенско нещо продуктите не ми се нравят баш. Аз-узо-не и лозови сърмички пак не
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • #26
                        От: Печено прасе по айдушки

                        Повече няма влизам у тая тема! 'баси! Не мога да си свърша работа! Чревоугодника в мене напира....
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #27
                          От: Печено прасе по айдушки

                          Забравихме ги,ама веднага сърмите!!! Ама ако идеме до гръцко,аз май няма да мога да се включа в кухнята..?Иначе тука - само октопод и калмари...Не,че няма какво да ги направиме,ама от към риби - ципура и лаврак само,а до колко са пресни...
                          Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                          Най-добрият ром е студеният ром!
                          Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Печено прасе по айдушки

                            За сметка на Хънтъра, аз и Узо - много ДА и сърмички - много ДА, а що се отнася до продуктите, само кажете, че го правим! Аз знам от къде може да се вземе всичко с много високо качество и тук в София!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Печено прасе по айдушки

                              Първоначално публикуван от Bat_Pepo Преглед на мнение
                              Забравихме ги,ама веднага сърмите!!! Ама ако идеме до гръцко,аз май няма да мога да се включа в кухнята..?Иначе тука - само октопод и калмари...Не,че няма какво да ги направиме,ама от към риби - ципура и лаврак само,а до колко са пресни...
                              Има тук едно магазинче за Солунска риба с ежедневна доставка.
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #30
                                От: Печено прасе по айдушки

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                ...Чревоугодника в мене напира....
                                Ами дай му свобода не бъди егоист

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                Има тук едно магазинче за Солунска риба с ежедневна доставка.
                                Това вече звучи добре!
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X