Страница 1 от 26 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 509

Тема: Печено прасе по айдушки

Място
    София
    Публикации
    777
    Точки (при гласуване)
    6

По подразбиране Печено прасе по айдушки

Вече всички се убедихме,че идеите на Марто са професионално-практични и силно душеполезниПрегръщам предложението на Пламен(зайко) и също ще участвувам с маТрял-или и аз ще донеса едно прасе,или ще направя кокореч(ци).Оставям на вас да решите
    Остава да напаснем подробностите само - мястото,датата,начина на приготвяне..?Аз предлагам прасето да е на шиш,защото има много предимства,опечено по този начин.Ще ги кажа после,ако някой попита
    И кокореци ще кажа какво е,ако някой не знае
    114743_75730169_prase_peceno.jpg
    Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
    Най-добрият ром е студеният ром!

turtey е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    11,625
    Точки (при гласуване)
    29

По подразбиране От: Печено прасе по айдушки

Кокореците не са ли агнешки чревца пълнени с благинки и мерудии? И после пекнати на плоча?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Марто (Мартин Христов) е офлайн Старши участник | OM || Организатор |
    | ОС || СзО || +ПЛ |* МСС *
    Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

За дата ми се върти 24 май (Лазарово е на 14-ти и 15-ти) За място, Зайко има много добра идея с изградена инфраструктура и възможност за офф - нека я сподели. Бат Пепо, много бих искал на дълго и на широко да ми обясниш, защо на шиш и онова за как му беше името....?!!!!
    Grand Cherokee ZJ 5,2 Laredo - THE REAL POWER!
    ''Няма път към щастието. Щастието е пътят'' - Уейн Дайър
    Не си въобразявай - карай...

Място
    София
    Публикации
    2,547
    Точки (при гласуване)
    0

Айде пак са лъзнааме. Ей, ш'са освиним, бре/пардон опрасим/! С тия чести мероприятия почва да ми прилича на учения.

Място
    София
    Публикации
    777
    Точки (при гласуване)
    6

Ха-ха Кокореци (на гръцки)или кокореч на турски
    Ами лично аз го предпочитам на шиш,защото може постоянно да регулираме топлината и скоростта на печене.От там,естествено-колко и докъде да бъде хрупкаво.
    По-удобно е,защото можем да направим редуктор с два или три шиша,та ако сме повече,да пекнем две прасенца и един шиш кокореци.А можем и кокореците отделно - кеф ти риба,кеф ти паламуд...Но най-важното (за мен)е,че при този начин на печене,освен с маслото (Ванка само мандраджийско,натурално),прасето
    се полива и с един специялен сос,lamb-kokoretsi.jpgкоето го прави уникално вкусно...
    Кокореците представляват агнешки или шилешки дреболийки,мариновани със зехтин,лимон,риган...нанизани на шиш.Врху тFG008-KOKORETSI.jpgях се намотават няколко слоя агнешки чревца,като се мажат със сместа от зехтина през пласт.После шиша се изпича на жар. Ами товае,най-общо казано
    kokorec.jpg

Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

Цецо ти оплакваш ли се или така ми се струва...?!! Мисля, че е напълно нормално и в реда на нещата човек да се събира един път месечно и да разпуска с готини хора на чист въздух! За тези които се притесняват за теглото си - винаги могат да си донесат едно сифертасче леща и торба сухари... Аз си мисля , че прасенце (прасенца) на шиш като основно блюдо си е баш по айдушки! Няма цял живот да сме манекени в крайна сметка...

Място
    с.Нови хан
    Публикации
    956
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Марто (Мартин Христов) Преглед на публикациите
    За дата ми се върти 24 май (Лазарово е на 14-ти и 15-ти) За място, Зайко има много добра идея с изградена инфраструктура и възможност за офф - нека я сподели...
    Мястото което бих предложил е познато на част от съфорумците, тъй като не веднъж е посещавано. Към този момент се въздържам, тъй като терена е достатачно пресечена местност не подходяща за лек автомобил.Заслона е с готови маси и пейки за около 40-50 човека. Има голямо огнище и дърва в изобилие. Няма течаща вода.Всичко наоколо е офф... След мин ще пусна линк или снимки.
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира:roll: 0884480846:!:

Място
    София
    Публикации
    2,354
    Точки (при гласуване)
    11

Ма как така готово място? Строителната група няма ли да си поиграем предварително няколко уикенда?

Място
    с.Нови хан
    Публикации
    956
    Точки (при гласуване)
    8

http://www.offroad-bulgaria.com/show...105016&page=46 в пост 916 ясно се вижда табелата на заслона , това е 2/3 от площа.
    СВ. ПеткаИзобр.0040.jpg
    Последно редактиран от Пламен Ковачев (zaiko1234) ; 03-05-11 в 22:59

Място
    София- Бенковски
    Публикации
    1,999
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на artefekt Преглед на публикациите
    Ма как така готово място? Строителната група няма ли да си поиграем предварително няколко уикенда?
    Мястото е недостъпно за строителната група, повечето сме с леки коли... Пък и не са нужни, там си има всичко...
    Отстъпки до 10% за смазочни продукти, антифриз и течност за чистачки
    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=157196

rosslan е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    1,080
    Точки (при гласуване)
    11

Тц,тц пак започнах да преглъщам. Подкрепям мероприятието! Айдушката дружина е стегната, да разпределим ангажиментите и да плюскаме. Май за по-хайдушки начин на печене не се сещам, мястото перфектно! Урааа...
    SUBARU

derhunter е офлайн Старши участник | ТО || OM |
    | news || Организатор |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    20

Ииии душа айдушка не трае, ей. Пепо ти направо влете с шут в пантеона на чревоугодниците То добре и към дата вече виждам че сте се ориентирали/ аз още не знам как ще съм към тази дата с ангажетата/ но имам в себеси една питанка Аз например нямам проблем да стигна до мястото но други? Видяхте колко народ с мерак да участва е с коли. Или викате като е офф плюскането всеки да му търси колая и си представям примерно как бат Пепо ръчка s-класата нагоре, ако до тогава не се е обзавел с някоя гей класа де
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

Място
    с.Нови хан
    Публикации
    956
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на cveta68 Преглед на публикациите
    Мястото е недостъпно за строителната група, повечето сме с леки коли... Пък и не са нужни, там си има всичко...
    Това е само едно предложение, мисля че ще има достатачно джипки за да се качим всички до мястото. Но дайте да видим и други предложения.

| news || Организатор |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    20

Пламене, другият недостатък е водата, мястото го знам но нямам спомен да има такава. Мен не ме притеснява, но ми се струва че трябва да е по леснодостъпно. Това са си мои предположения, да видим другите какво ще кажат.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.

Място
    София, Годеч
    Публикации
    845
    Точки (при гласуване)
    8

Вие разбойници, измъкнахте се от "другата тема" без дори и линк да дадете.
    Според мен в "другата тема" трябва да се сложи линк за насам, и да се заключи.

Място
    гр. София
    Публикации
    6,272
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    19

Разгледах снимките от линка на Зайко (за съжаление не мога да ги прехвърля тук) и мястото наистина е хубаво, но има едно "НО"! Доста хора са без джипове, а така като съдя от фото-разказа (от линка на Зайко) и автопарка от първото събиране ще е проблем за по-голямата част от групата да стигне до "сборището"! Ако сме малко повече джипове, бихме могли да извозим останалите от асфалта до мястото, но пак би имало проблеми, защото предполагам не всички ще искат да останат да нощуват и може да се окаже, че няма да има кой (все пак ще се пие) да свали желаещите да се връщат до колите (паркетниците) им! Много е вероятно е и един или няколко джипа да влязат в ролята ма маршрутки (ако повечето хора не могат да стигнат сами), а все пак основната цел на мероприятието е "хапка-пийка" и няма да е честно спрямо "маршруткаджиите"! С оглед на това, според мен мястото което ще изберем трябва да е лесно достъпно за всякакви возила и всеки да има възможност да идва и да си тръгва когато сметне за добре и без да ангажира излишно останалите! Ако ще си "играем" с печени прасенца не ни е необходима специална инфраструктура за приготвянето им така, че всяка обособена пикник зона (с пейки, маси и места за палене на огън и течаща питейна вода) би ни свършила работа, а ако има условия и за офф ще ги считаме за бонус! Ако искаме да ходим на място където няма условия, но искаме да си ги създадем, трябва да отчетем факта, че базата на Тони, няма да ни е под ръка този път, тоест ще трябва да се мъкнат материали (и да се купуват евентуално), което ще си е малко по-сложна, скъпа и трудоемка логистична задача от тази във Вакарел, която може би ще изиска и повече време! За съжаление не съм бръмчал много около София и аз самия не мога да ви предложа нищо в радиус 120 км. като място за "сборище"! Ако се спрем на датата 24 май, когато пак се събират някакви почивни дни, може да се отиде и на вариант да се съберем на по-отдалечено място (Родопи, Рила, Пирин, Стара Планина) с преспиване за една или две вечери! Казвайте кой от всички изброени варианти най-ви е на сърце и да търсим място което да отговаря на желанията на мнозинството...

Поздрави
    Последно редактиран от Марто (Мартин Христов) ; 03-05-11 в 23:33

Място
    София
    Публикации
    777
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на derhunter Преглед на публикациите
    Ииии душа айдушка не трае, ей. Пепо ти направо влете с шут в пантеона на чревоугодниците То добре и към дата вече виждам че сте се ориентирали/ аз още не знам как ще съм към тази дата с ангажетата/ но имам в себеси една питанка Аз например нямам проблем да стигна до мястото но други? Видяхте колко народ с мерак да участва е с коли. Или викате като е офф плюскането всеки да му търси колая и си представям примерно как бат Пепо ръчка s-класата нагоре, ако до тогава не се е обзавел с някоя гей класа де
    E-е-е-е Ванка....що бе брате така....Явно бая още ще ви досаждам с въпроси,защото спокойно живеех с мислта,че G-егата е хубав джип...Всъщност мераците ми клонят повеч към ТЛК 100,ама и за него ако каже някой ,че е пед%$@раски....Ептен ще се объркам,няма да си взимам джип и за такива сбирки ще идвам с едно ауди А8,дето зимата на^%#рах лада нива с него.Факт...
    П.П.Като гледам,май ще се наложи да мариновам един октопод и да дойда до теб за съвет..?

Място
    София
    Публикации
    2,547
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Bat_Pepo Преглед на публикациите
    .......
    П.П.Като гледам,май ще се наложи да мариновам един октопод и да дойда до теб за съвет..?
    Абе, братче ти да не си готвач? Като пиша, държа клавиатурата вертикално, за да се изтича слюнката. Хънтъра не го слушай, да не си купиш накрая Самурай /такъв като неговия -радиационен от Фукушима/. Вземай една Гега и си свиркай. Иван Керчев оная вечер не ти ли предложи? Ама е 280-куц кон, иначе е много Убава.

| news || Организатор |
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    5,616
    Точки (при гласуване)
    20

Пепо нема лош джип брат, има лоши карачи, но на теб си ти трябва нещо по големшко така, да ти отговаря на имиджа

Нямаш шанс с аудито на това място дето го предлага Зайко.

Място
    София
    Публикации
    777
    Точки (при гласуване)
    6

Ха-хаЦецо,навремето така ме попита един сервитьор,защото подробно му обяснявах как искам да ми приготвят нещо...Та ми вика - господине,вие бил ли сте готвач? Казвам,да...няколко...Иначе...с кръчми съм се разправял бая и собичам много да готвяА понеже лятно време наблягам предимно на онази течност от остров Лесбос,се научих да правя и мезета за нея Калмари,сепии и октоподи обичам много,мариновани за салата,печени (на скара или плнени с нещо),саганаки...абе всякак обичам да ги готвя...и изяждам с приятелиА за 280...това не е ли с мотор от W123..?Не,не,верно е пребит конВсъщност както на хънтъра казах,повече ме блазни ТЛК 100,ама ще видиме,не знам още

Страница 1 от 26 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Хидравлична преса
    От sparow във форум Инструменти и обработка на детайли
    Отговори: 237
    Последно мнение: 30-12-10, 15:13
  2. Пресечен антифриз
    От Чавдар (V93) във форум Горива, смазочни материали, течности и химия
    Отговори: 39
    Последно мнение: 01-12-10, 03:16
  3. Пресечено масло
    От Николай Дюлгярски във форум 2-Тактови
    Отговори: 20
    Последно мнение: 13-01-10, 21:39
  4. Възможна ли е замяна на ГНП на Аро 3.0 дизел с ГНП от друг двигател?
    От Sofeto във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 10
    Последно мнение: 12-06-07, 11:36

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •