Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум?Помагайте.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Странен шум?Помагайте.....

    и аз така мисля, Дифренцял и от мен за съжаление
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #17
      Re: Странен шум?Помагайте.....

      свали предния кардан и след това карай и прецени сам откъде идва проблема .

      Коментар


      • #18
        Re: Странен шум?Помагайте.....

        Колега, преди да разглобяваш каквото и да е - провери дали при пълен завой гумата не опира в шасито. При по-големи гуми и неправилно регулирани ограничители се получава подобен ефект. Лесно се открива
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          Re: Странен шум?Помагайте.....

          Първоначално публикуван от LEXMAUL&BMW Преглед на мнение
          Карето на диференциала.
          Къдее това каре,да нямаш предвит кардана
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #20
            Re: Странен шум?Помагайте.....

            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
            Ами дифа си е. Ще трябва да го отвориш.
            Що бе Дима? при мен го има същото освен ако е на абсолютно равно ! аз го приписвам на LSD-то? особено осезаемо е ако тръгвам по-рязко тогава си се усеща жулене откъм дифа, но на лед съм правил опити и е точно приплъзване....
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              Re: Странен шум?Помагайте.....

              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
              Що бе Дима? при мен го има същото освен ако е на абсолютно равно ! аз го приписвам на LSD-то? особено осезаемо е ако тръгвам по-рязко тогава си се усеща жулене откъм дифа, но на лед съм правил опити и е точно приплъзване....
              Е LSD-то нали е в дифа точно. Освен това когато е студен дифа не го правело... Според мен са се износили фрикционите на LSD-то и като се разгрее маслото и стане по-редичко и почва да жули вместо да приплъзва. Да свали картера, да го огледа и ако няма никакви рецидиви да налее ново и хубаво масло с добавка за LSD.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #22
                Re: Странен шум?Помагайте.....

                a e това вече е друго.... и аз така мисля щото си представях цялостно отваряне на дифа
                много е важно какво е маслото тия фронтери най им страдат дифовете заради неточно масло или липса на добавка за ЛСД.
                no signature no problems

                Коментар


                • #23
                  Re: Странен шум?Помагайте.....

                  Утре очаквайте снимки ще го отваряме,съмнениятя ни са за ЛСД-то когато двете гуми са в въздуха завъртането на кардана с ръка е много лесно обаче ако едната гума е стъпила на земаята кардана се въри много тежко,а за маслото по каталог е точно диференциално 18W-90!защото срещнах някъде в форума ,че е двигателно заради ЛСД-то
                  OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Странен шум?Помагайте.....

                    Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                    Утре очаквайте снимки ще го отваряме,съмнениятя ни са за ЛСД-то когато двете гуми са в въздуха завъртането на кардана с ръка е много лесно обаче ако едната гума е стъпила на земаята кардана се въри много тежко,а за маслото по каталог е точно диференциално 18W-90!защото срещнах някъде в форума ,че е двигателно заради ЛСД-то
                    Какви са тия глупости ???? как двигателно масло в дифа??????? баси по-добре му сложете грес, и това масло за първи път го чувам но ако го сложиш няма да имаш изобщо диф. маслото трябва да е 75W140 за мостове с LSD или 80W90 за такива без, всичко друго само ще ти прецака дифа.

                    И тия каталози не ги знам какви са но ако са на производител на масло не им вярвай, гледай си книжката на колата ако нямаш сипвай гъстото и гледай да пише че е за LSD. A това че се върти трудно на ръка значи че ти работи LSD-то ( но по-добре го отворете за най-сигурно).
                    Чакам снимки.

                    P.S. можеш ли да видиш на капака на дифа има една малка плочка с номер на него примерно 5.13?
                    и да премериш лагерите с шублер всички размери които можеш да достигнеш ще черпя.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Странен шум?Помагайте.....

                      ОК ще свалим размерите ,да пише нещо ама каво означава например 5.13 и няма табелка на дифа.
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Странен шум?Помагайте.....

                        утре ще снимам къде се намира тази "табелка" най-вероятно е потънала в ръжда и наслоено масло намира се в долната част на капака на дифа и е 2х2 см.
                        а 5.13 е предавателното число и това ще значи че си със същия диференциал като моя.
                        Маслото е рядко намери по-гъсто правилното е 75W140.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Странен шум?Помагайте.....

                          Има такава табелка,но не е една ,а са две.Намират се точно в долната част на капака на дифа и на едната пише 5.13/тази която е в дясно/,а на другата имаше някакви символи/две букви на латиница/,но нямам спомен точно какви бяха,утре ще ги снимаме и ги пускаме във форума.Имам и още един въпрос - ако има проблеми с LSD-то възможно ли е да доведи и до други последици,като се има в предвид,че ще сменям маслото,а именно мисля да слагам 80W90?????А относно книжката на колата имам такава и смятам да я погледна още утре и то преди да сменим маслото с моя приятел "Marinhaker"."Fanatic",не е необходимо да снимаш табелките защото ги знам точно къде са,а по добре пиши какво масло да слагам в дифа и по възможност тази вечер защото утре вече ще е все тая.За снимането и за размерите нямаш проблем.Предварително благодаря.

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Странен шум?Помагайте.....

                            Да прав си за табелките 2 са на лявата пише LS а на дясната 5.13, маслото наистина е добре да е по-гъсто и изрично да пише че е за диференциали с ограничено приплъзване или за високи натоварвания с хипоидни предавки (каквото и да значи това ) но според братушките руснаци и нашите капацитети курифей препоръчват 75W140 както вече написах, познавам много хора от форума които карат с такова включително и на състезания което говори че наистина така трябва, аз вече 55 000 км. съм с такова и по-големи проблеми от виенето не са се получили. Преди в един сервиз ми наляха 80W90 Елф и шумът се увеличи двойно, карах с него от единия сервиз до другия . Повечето хора развалят дифовете на фронтерите и LSD-тата на другите джипове с неправилно масло.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Странен шум?Помагайте.....

                              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                              ОК ще свалим размерите ,да пише нещо ама каво означава например 5.13 и няма табелка на дифа.

                              Това отгоре НЕ е масло за LSD, а за ръчна скоростна кутия.

                              От кастролските за LSD e SAF-XJ 75W-140
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Странен шум?Помагайте.....

                                Боже боже..... верно бе то даже си пише manual
                                ако си го бяхте сипали щеше да има дефицит за диференциали
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X