Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Халкиди по Великден 2011, в картинки... :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

    Яро, ти сърце имаш ли? Както най-съвестно се опитвам да работя - та-дам! Оказвам се на моренце с вълшебни гледки и къщички като в приказка. Не е честно
    За което всъщност, разбира се, безкрайно благодаря!

    Коментар


    • #17
      От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение


      Къде беше Пигадики? Абе Вальо, ти си като самоходен пътеводител... Имам 10-тина пъти из ръкавите, но така и не помня повече от 5-6 имена на градове. Не знам, обиколихме и трите ръкава от до и не помня, кажи за коя снимка говориш...

      И по-висока лека кола става, Субару примерно. Или OOOO Allroad.
      Да, бе... имам памет за кръчми и за места, дето са ме карали да призовавам нечия майка (за добро или лошо).
      А като се замисля, така и така пари за път се харчат- дали ще е с 20 лева повече- все тая, а като съм с лека кола само мачкам педала, карам се с жената- тя се поти от скоростта, аз от полицаи. Когато съм с варелчето си зяпам наляво- надясно, не се притеснявам от кофти пътища или кофти 'ора- "маляка- маляка", ама не смее като ме изпревари да набие спирачки, щот' съм карал бавно и съм зяпал красотите- а с корееца на два пъти ми се случва.
      08седемшест5едно513четири

      Коментар


      • #18
        От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

        Много си прав, с незначителната разлика, че моя ексел показва повече от 20лв. разлика. Напрактика една разходка с джипа при нормално каране е х2 на разхода с коя да е кола.

        Коментар


        • #19
          От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Много си прав, с незначителната разлика, че моя ексел показва повече от 20лв. разлика. Напрактика една разходка с джипа при нормално каране е х2 на разхода с коя да е кола.
          Защо пък х2? При мен с корееца разхода е 6.5/100 бензин, с японеца е 14/100 газ, и двете карани през цялото време със 120-150, като с варелчето не сме никога под 4 човека и бая багаж...
          Твоята хубавица не вярвам да харчи повече от 9/100 нафта въпреки, че е накичена мераклийски.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #20
            От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

            Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
            Защо пък х2? При мен с корееца разхода е 6.5/100 бензин, с японеца е 14/100 газ, и двете карани през цялото време със 120-150, като с варелчето не сме никога под 4 човека и бая багаж...
            Твоята хубавица не вярвам да харчи повече от 9/100 нафта въпреки, че е накичена мераклийски.
            ) Ами радвам се за теб.
            Кораба Майка с достойство поема едни 13/13+ на 100, ако я галя до 100км/ч. Над 100, отиваме нагоре, примерно до 16. Дизел. Независимо колко е натоварена. 4.2тд, автомат, гуми 33+, 3 инча лифт, багажник. Изреждам нещата, които според мен повлияват за разхода.

            Карал съм 80-тка, 4.2тд, ръчка, нормална, без лифт и гуми и наистина може да слезе и под 10 (при 90-100).

            При това положение казвам х2, защото повечето нормални леки коли от среден клас при такова пътуване, ще дадат 6-8/100 нафта.
            14/100 газ дори и при бензинова 80-тка е само мечти, да не говорим при скорост от 120-150...

            Коментар


            • #21
              От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              ) Ами радвам се за теб.
              Кораба Майка с достойство поема едни 13/13+ на 100, ако я галя до 100км/ч. Над 100, отиваме нагоре, примерно до 16. Дизел. Независимо колко е натоварена. 4.2тд, автомат, гуми 33+, 3 инча лифт, багажник. Изреждам нещата, които според мен повлияват за разхода.

              Карал съм 80-тка, 4.2тд, ръчка, нормална, без лифт и гуми и наистина може да слезе и под 10 (при 90-100).

              При това положение казвам х2, защото повечето нормални леки коли от среден клас при такова пътуване, ще дадат 6-8/100 нафта.
              14/100 газ дори и при бензинова 80-тка е само мечти, да не говорим при скорост от 120-150...
              А, стига бе...Никога не съм предполагал, че тази красавица може да е толкова ящна.Ти направо ми разби мечтите.
              Сега, за Гергьовден съм решил да пътувам с мицу-то (повече няма да му казвам "варел" като гледам как ме щади с апетит ) и ще сравня честно разхода между колата и джипката.
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #22
                От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                Паджерото е и по-леко и т.н.
                Но при 80-тките нещата повече или по-малко стоят така.

                Коментар


                • #23
                  От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                  Мдаа, Яро е напълно прав. Сега карам бившата негова бяла 80-тка с 4.0 двигател, автомат и реалността е: на дълъг път(газов инжекцион който работи добре) 18-20/100км. газ София-Банско. На бензин едва ли ще падне под 15/100!? Градско- 24/100 бензин и 28-30/100 газ. Големия обем двигател си оказва влияние.
                  M57D30T1
                  W450

                  Коментар


                  • #24
                    От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                    Чудни снимки. А с тия макове си вкарал Благоевски мотиви .
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • #25
                      От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                      Яро, Ярооо, не те е срам! В тоя студ навън да ни показваш тия слънчеви красоти. А като ги знам и колко са близо, съвсем ме задърпа натам.

                      Благодаря за споделеното. За пореден път прекрасни снимки.

                      ПП: А ако заедно с разхода и кефа е x2, на кой ли му пука! Веднъж се живее, в крайна сметка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                        Благодаря на Pretor и Sparky!
                        И да, отдавна е ясно, че кеф цена няма. Пък и едва ли някой очаква, че 80-тката ще харчи колкото Опел Кадет.. )))


                        Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                        Мдаа, Яро е напълно прав. Сега карам бившата негова бяла 80-тка с 4.0 двигател, автомат и реалността е: на дълъг път(газов инжекцион който работи добре) 18-20/100км. газ София-Банско. На бензин едва ли ще падне под 15/100!? Градско- 24/100 бензин и 28-30/100 газ. Големия обем двигател си оказва влияние.
                        Така е. Всъщност, за който му е интересно, ето една интересна статистика, която изчислих тези дни:



                        Това са данни от проследен пробег от около 7-10000км. на споменатия ми бивш 4.0 бензин и на сегашната ми 4.2тд. И двете са 80-ти серии, автомат.
                        Бензина беше с 2 инча лифт и 33 гуми.
                        Дизела е с 3 инча лифт, 33.4 гуми, багажник и като цяло повече товар по нея (брони и какво ли не).

                        Колони E и F съдържат съответно с колко % е по-малък разхода на дизела (като литри) спрямо бензина (колона E) и спрямо газта (колона F).

                        Коментар


                        • #27
                          От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                          Тези идиоти хотели нямат ли? Само някакви тъпи Яхти!
                          Въпреки това, Яро, Ти завиждам. Само на Касандра съм ходил. Много бях заинтригуван от името на троянската пророчица. А в градчето Касандра не бяха чували за нея...

                          От снимките се вижда как минимум с един месец ни е изпреварила пролетта там. Жълто репко навсякъде. И "Я, колоко макове!!" Недялко Йорданов

                          Коментар


                          • #28
                            От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                            Великолепни снимки. Страхотна екскурзия сте си направили. Браво. А кораба майка,... пу да не ти е уроки.
                            0885602543- Стефан

                            Коментар


                            • #29
                              От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                              Яро виждам,че си водиш точни статистики.Карал ли си някоя от тойотите със MT гуми,и ако да,каква разлика ти дава в горенето?
                              Discovery I, 300 TDI

                              Коментар


                              • #30
                                От: Халкиди по Великден 2011, в картинки...

                                Първоначално публикуван от alexstoilov Преглед на мнение
                                Яро виждам,че си водиш точни статистики.Карал ли си някоя от тойотите със MT гуми,и ако да,каква разлика ти дава в горенето?
                                Алекс, напрактика не съм забелязъл разлика. Карал съм бензиновата 80-тка с Cooper Discoverer STT (M/T) и BFG AT и двата модела в размер 285/75/16.
                                Въпреки, че в момента съм с BFG AT, не бих ги избрал като универсална гума за джип. Във всяко едно отношение е повече компромис (мое мнение) спрямо асвалтова, кална, зимна и прочие гума.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X