Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Внушителен" и икономичен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Внушителен" и икономичен

    Здравейте, колеги. Първо не искам да обидя никого с моите, може би, глупави въпроси, но положението е такова: днес на пътя трябва да си "внушителен", за да не ти се качи някой "цар на пътя" отгоре, който дава половината си заплата за месечна подръжка на малоумната си кола. Само нахали по тези пътища и това е, и реших - да си купя нещо, което ще съхрани мен и моето семейство на пътя. Общо взето критериите са такива : "внушителен", икономичен, здрав и с евтина подръжка. Не искам, а нямами възможност за скъп, нов или лъскав джип. Ще го карам предимно в града, междуградско и по някой черен път до вила, хижа, може би. Благодаря ви предварително!

  • #2
    От: "Внушителен" и икономичен

    Първоначално публикуван от georgiev38 Преглед на мнение
    Здравейте, колеги. Първо не искам да обидя никого с моите, може би, глупави въпроси, но положението е такова: днес на пътя трябва да си "внушителен", за да не ти се качи някой "цар на пътя" отгоре, който дава половината си заплата за месечна подръжка на малоумната си кола. Само нахали по тези пътища и това е, и реших - да си купя нещо, което ще съхрани мен и моето семейство на пътя. Общо взето критериите са такива : "внушителен", икономичен, здрав и с евтина подръжка. Не искам, а нямами възможност за скъп, нов или лъскав джип. Ще го карам предимно в града, междуградско и по някой черен път до вила, хижа, може би. Благодаря ви предварително!
    На повечето от така заложените критерии отговарят само УАЗ 469 и ГАЗ 66. Всички бягат още като ги зърнат.
    Другото е Хамър, ама и той не отговаря на всички условия.

    Коментар


    • #3
      От: "Внушителен" и икономичен

      Не знам защо имам усещането, че доста хора избират джип все едно избират оръжие ...

      Колкото и да си внушителен, на пътя винаги ще има някой по-внушителен. Ако не е малоумник с по-голям джип и 2.6 промила, ще е някой с ТИР.
      А един джип колкото е по-внушителен, толкова по-трудно влиза в определението "икономичен". Неприятен факт е, че пълно щастие няма ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: "Внушителен" и икономичен

        В този случай, аз бих си взел БТР, нищо че няма активни зони на деформация и еърбези. Явно, важното е да си голям и тежък и да плашиш другите, ако можеш да ги настигнеш...
        Виждам, че не е важно колок е проходим, а ти трябва плашило. Чудно, като го добиеш, какво ли ще е поведението ти по пътищата?

        Коментар


        • #5
          От: "Внушителен" и икономичен

          GR от първите, Гранд от първите,Тойота от по-старите, ама и Фронтера ще ти свърши работа..........
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #6
            От: "Внушителен" и икономичен

            Две минути се чудя дали изобщо да пиша нещо по темата. Има няма седмица и се появява подобно питане. Няма такова нещо като икономичен джип еле па и с ефтина подръжка. Всеки съвременен ван е по сигурен при удар от който и да е стар джип. Джип се купува за да се ползва като такъв, за всички останали случай е по-добре да се кара лека кола или нещо от сорта.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: "Внушителен" и икономичен

              Не слушай кво казват горните.
              Дискавъри 2 ТД5 е твойто 4х4.Ако сега и се сетиш кой продава такова, ще ти го дам с отстъпка!
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: "Внушителен" и икономичен

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                GR от първите, Гранд от първите,Тойота от по-старите, ама и Фронтера ще ти свърши работа..........
                ...ама трябва да харчи и 7, максимум 9/100 газ, ако е нафта - 6/7 преко сили.
                Нефелна информация подаваш, Золи.
                И да, въпросите са глупави, нагласата за придобиване още повече с всички претенции комплект.
                Малоумни коли няма, има малоумни шофьори, които управляват и коли, и джипове, и мотори, и камиони.
                С това високомерно питане и поглед отвисоко, почти съм сигурен и за погледа отвисоко и манталитета на бъдещия "джипар" по пътищата.

                Коментар


                • #9
                  От: "Внушителен" и икономичен

                  Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                  GR от първите...
                  Че какво му е на GR от вторите? Хем по-красив (е, въпрос на вкус де), хем с по-добро вътрешно "обазвеждане". А като изключим електрониката по мотора (което значи поне мъъъничко по-икомичен, при еднакви други условия), всичко останало им е еднакво.

                  Сравнения на разход и поддръжка между джип и лек автомобил обаче е наистина неуместна.

                  ПП: Относно "гледането от високо" - аз съм на по-друго мнение. Чувствам се в пъти по-комфортно (не по-сигурно, а по-комфортно), гледайки "отвисоко". Не защото аз нахалствам и правя простотии (ИМХО), а защото другите около мен си позволяват осезаемо по-малко "волности". Същото беше и когато карах голям и ръждив бус, с който и да искаш, простотии няма как да правиш. Просто толкова си може.
                  Последно редактирано от sparkybg; 30-04-11, 22:53.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    Прощавайте, че започнах така остро, дано не ви се е сторило прекалено високомерно, по-горе, но исках да си излея възмущението си от малоумници от типа: изпреварващи с 80 - 100 км/ч на път с ограничение 30 км/ч и знаци "пази детето", защото просто си до училище, и идва отгоре ти със "свръх" колата си и ти се чудиш как да се качиш на блока отгоре или колата има нещо от рода на инспектор Гаджет; други на същата тази улица ти натискат клаксон и ти ръкомахат от колата с знаци от типа "абе кво прайш бе, що не караш", защото просто си спазваш ограничението; трети си мислят че мигач е град в Китай: веднага се сещам за още един случай, а те може би са поне стотици, как карам с 80 - 90 км/ч извънградско на път с непрекъсната линия и как едно audi А3 тръгна да изпреварва няколко автомобила и то на нагорнище и добре, че имаше по-широк банкет, за да спра на него.
                    Затова търся джип ( не бях се сещал за микробус) с 2 -3 идеи по-високо стоене на пътя, за да мога на кръстовище с трудна видимост и на път, на който съм с предимство да не пристъпват едва-едва, защото половина шофьори не са и чували за знаци осигуряващи предимство. Не искам стол на колела, с който ще бъда по-близо до небесата, а малко по добра видимост на пътя, по възможност по-икономичен, да вози, как да кажа, по-комфортно, защото ще го карам предимно в града и извънградско, а съм чувал, че някои джипки много твърдо возят, а други имат по-голямо странично накланяне и усещането било кофти, общо взето с нормална возия на асфалт.
                    Не смятам да ставам "джипар", просто искам малко по-висок джип, с който, ако насрещния иска да се блъска, поне да му влезе под предницата, а не както при колата да и се качи върху нея. Само да питам, защото съм, като чета, зверски непросветен - какъв по-точно е автомобила GR.
                    Спорна за сега.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 01-05-11, 10:06.

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Внушителен" и икономичен

                      Аз пък не разбирам,защо всеки твърди,че поддръжката на един "джип" е по-скъпа от тзи на лека кола.Знаете,че зависи и от колата!Няма да сравняваме Голф или Астра с някой Черок,я!Ако сравнение се прави в долу-горе еднакъв ценови диапазон,не мисля,че поддръжка на 4х4-то ще е повече.Ако пък се получава някаква разлика 100-200 лв от повечето масла в джипа,това за мен е несериозно.Еле па,ако вземем някакво Ауди да речем,че ти само от разходи по ремонти за 2г.,ще си купиш един патрол.Иначе го разбирам човека наченал тази тема.Той просто е възмутен от общата некултура на всички ШОфери и иска поне малко да се съобразяват с неговото присъствие на пътя,така е,има право.Въпроса не е определящ за МПС-тата ни,а за нас самите.Готино е да видиш,как джип се качва на бордюра за да даде път на лека кола в някоя тясна и задръстена уличка или пък някой с лъскава лимузина да даде 5-6 метра на зад без да пресвятка и свири за същото.Ама те колите без нас няма как да са културни...
                      Последно редактирано от сиско; 01-05-11, 10:25.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Внушителен" и икономичен

                        Препоръчвам Kia Sportage или Honda CR-V. Едни от най-икономичните са (Хонда бензин -7-8 извънградско, Киа бензин 9-10 извънградско)
                        За респект ХУБАВИ ЗДРАВИ РООЛ И БЛУ БАРИ. Някои модели Кии имат заводски, хонда с заводски маи не съм видял, но се слагат...

                        Моята е с заводски, нещо такова - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1300373109_178298473_1-Fotos-de--Kia-Sportage-Karman.jpg
Прегледи:1
Размер:37.1 КБ
ID:5273872

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Внушителен" и икономичен

                          Първоначално публикуван от georgiev38 Преглед на мнение
                          ... Затова търся джип ( не бях се сещал за микробус) с 2 -3 идеи по-високо стоене на пътя, за да мога на кръстовище с трудна видимост и на път, на който съм с предимство да не пристъпват едва-едва, защото половина шофьори не са и чували за знаци осигуряващи предимство. Не искам стол на колела, с който ще бъда по-близо до небесата, а малко по добра видимост на пътя, по възможност по-икономичен, да вози, как да кажа, по-комфортно, защото ще го карам предимно в града и извънградско, а съм чувал, че някои джипки много твърдо возят, а други имат по-голямо странично накланяне и усещането било кофти, общо взето с нормална возия на асфалт.
                          Не смятам да ставам "джипар", просто искам малко по-висок джип, с който, ако насрещния иска да се блъска, поне да му влезе под предницата, а не както при колата да и се качи върху нея. Само да питам, защото съм, като чета, зверски непросветен - какъв по-точно е автомобила GR. ...
                          GR e вариант на Нисан Патрол. С GR І се обозначава моделът Y60, произвеждан до 1997, а с GR2 - Y61 от 1998. Дългата база на този модел е един от най-"внушителните" джипове, за които можеш да се сетиш (без да слагаме в сметките големите американски возила), тъй като е по-скоро малък камион, отколкото лек автомобил. Поведението му на пътя е също сходно с това на камион.
                          Както вече се каза, седенето на високо и другите плюсове от карането на голям автомобил си вървят с цената. Един класически джип в някои ситуации със сигурност дава предимство спрямо лека кола, но като цяло трудно може да се нарече по-сигурен от лек автомобил от съпоставим клас. По-голямата височина наистина може да те предпази в някои ситуации, но в други може и да те убие. Това е нож с две остриета. Ако ти допуснеш грешка и направиш ПТП по твоя вина, с по-високия и по-тежък автомобил ще нанесеш повече щети.

                          Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
                          Аз пък не разбирам,защо всеки твърди,че поддръжката на един "джип" е по-скъпа от тзи на лека кола ...
                          Какъв е разходът на гориво на един джип с тегло над 2 т. и един лек автомобил среден клас?
                          Колко струва комплект гуми за лек автомобил среден клас и колко комплект джипови гуми 31"?
                          Като отидеш на автомивка има ли разлика в цената между лека кола и джип?
                          Има ли разлика в цените на една и съща авточаст, използвана в джип и в лек автомобил?

                          Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                          Препоръчвам Kia Sportage или Honda CR-V. Едни от най-икономичните са (Хонда бензин -7-8 извънградско, Киа бензин 9-10 извънградско)
                          За респект ХУБАВИ ЗДРАВИ РООЛ И БЛУ БАРИ. Някои модели Кии имат заводски, хонда с заводски маи не съм видял, но се слагат...

                          Моята е с заводски, нещо такова -
                          За най-икономични - може и да са, но не покриват показателя "внушителност", който в случая е основен.

                          Тия "роол и блу бари" (каквото и да е това ) най-добре да вземеш да ги махнеш, защото стават само за плашене на гаргите. Конструкциите на такива "мантинели" като правило са кекави и зле закрепени и в редица ситуации, вместо да те предпазят, могат в същност да ти нанесат повече поражения, отколкото би получил без тях.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-05-11, 11:11.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Внушителен" и икономичен

                            Първо направи сметка колко ти е месечния разход за гориво. После умножи минимум X 2 (за по сигурно X 2,5) и виж устройва ли те. После почваме да мислим другите работи.

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Внушителен" и икономичен

                              На мен жипа ми арчи по-малко от леката кола

                              За град, междуградско и ходене до някоя хижа хората са измислили високи комбита тип неудачия (може и алди олрод ). СУВ ет цетера измишльотини дето ни са рак ни риба и имат предимно недостатъците и на двата вида коли не ги разбирам какво им харесват.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X