Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Внушителен" и икономичен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Внушителен" и икономичен

    Да не би една 17"-ка с каквито вече оборудват дори малки класове леки колички,да са по-евтини от едни 15" или 16" АТ -та!?И ако ще сравняваме нещо конкретно - О.К.И говорим за поддръжка,не за разходи за гориво или още по малко за автомивка .Или за да сме още по-точни,айде да са при еднакви условия на експлоатация.Един Патрол,например (за мен той е олицитворение на една истинска машина за оф и роуд) да го караме редом до едно А6 например в продължение на 1г. и след това леката кола редом до Патрола (ако изобщо успеем)!!!Да теглим после чертата и да видим кой е "изял" повече пари.Верно,ако се кара само по асфалт,малко се обезсмисля джипката,ама то нашето асфалт ли е,а и зимата пада сняг...за забежките извън пътя няма да говорим.

    Коментар


    • #17
      От: "Внушителен" и икономичен

      Я и аз да се изкажа, не че съм голям джипер.

      Безопасността на даден автомобил е нещо относително. Да, масата помага, но срещу 230км/ч мотоциклет или 180км/ч Голф масата, която реално помага, са двуцифрени тонове. Другото са средствата за безопасност в самия автомобил (местата за смачкване, конструкция на волана, въздушни възглавници и т.н.) които в един "истински джип" по ред причини няма как да са толкова ефективни, ако ги има изобщо. Като се замисля, при челен удар с над 40км/ч предпочитам да съм в Клио/Голф/Корса, а не в повечето джипове. Булбари, ролбари и други външни железа пазят от дърветата в гората при 7км/ч, за което са и поставени. При сблъсък с автомобил, те нанасят допълнителни поражения върху двамата участници. А внушителен, внушителен, колко да е внушителен - напоследък карам УАЗ с много железа отпред и какво - със условните му спирачки едвам опазвам десетки късметлии на ден. Средният уличен малоумник се пази много повече от ръждива до разпадане стара Фиеста или Жигула, отколкото от джип, камион или трамвай. Като се прибави и по-трудното овладяване на цялото нещо при високи скорости и склонността му към претъркаляне, джипката може да се приеме за много по-малко сигурен автомобил от леката кола.

      По-горе някой спомена миниван и това изглежда далеч по-добро решение.

      Коментар


      • #18
        От: "Внушителен" и икономичен

        Става на въпрос за следното: Когато карам Патрол с ръждиви железа отпред/отзад,, доста намаляват желаещи да се завират в мен..... Хората около мен изведнъж почват да се сещат за дистанция и прочие умни думички от правилника..... Същото беше докато карах ЗиДжей тониран в кръг.......... Докато се движа с Пунтото не е така. Не знам защо.


        Та предполагам че ТопикСтартер говори за същото......

        ПП. Нямам нищо против ГР2.... Просто той има пластмассени брони...... А те се чупят и с поглед.....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #19
          От: "Внушителен" и икономичен

          И все пак:

          Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
          Имам приятел лекар е от Пирогов. С две думи за 30 г работа като лекар и за последните 15 в Пирогов ми каза ,че от малки леки коли - травмите са страшни и хората мрат като мухи, но от джипове, досега, няма умрял, е има различни контузий, но НЯМА УМРЯЛ. Та да си знаеш, вече друго е какъв джип да вземеш.
          Ето една подобна тема - http://www.offroad-bulgaria.com/show...56&pagenumber=

          Коментар


          • #20
            От: "Внушителен" и икономичен

            разбирам ти идеята донякъде......... и аз когато съм с реното (очукана 19-ка), кой знае защо, всеки иска да ме навре в канавката....... когато съм с джипа, желаещите рязко намаляват........

            все пак дай твоите критерии за икономичен и все пак, какъв ти е бюджета ?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: "Внушителен" и икономичен

              Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
              Да не би една 17"-ка с каквито вече оборудват дори малки класове леки колички,да са по-евтини от едни 15" или 16" АТ -та!?И ако ще сравняваме нещо конкретно - О.К.И говорим за поддръжка,не за разходи за гориво или още по малко за автомивка .Или за да сме още по-точни,айде да са при еднакви условия на експлоатация.Един Патрол,например (за мен той е олицитворение на една истинска машина за оф и роуд) да го караме редом до едно А6 например в продължение на 1г. и след това леката кола редом до Патрола (ако изобщо успеем)!!!Да теглим после чертата и да видим кой е "изял" повече пари.Верно,ако се кара само по асфалт,малко се обезсмисля джипката,ама то нашето асфалт ли е,а и зимата пада сняг...за забежките извън пътя няма да говорим.
              Няма как да караш Патрол редом до А6, най-малкото максималната скорост на Патрола(на 3.0 дизел е 160 км/ч ако не се лъжа) е постижима средна скорост за А6.
              Темата не се вписва някак си, при положение, че най-големите простотии на пътя можеш да видиш с возила от сорта на Q7, G, ML, GL, X5, Cayenne и т.н внушителни возила. Не че няма идиоти и с леки коли, ама в последно време бройката идиоти с гореизброените "джипове" далеч надхвърля броя на идиотите с леки коли, особенно по малките улички, за които говори трийт статера. Господата и дамите, които карат подобни возила не се плашат от закони и полиция, а колегата иска да ги плаши с ръждив димящ курник.
              Също ежедневието е свързано най-често с посещение на бензиностанции, така че да се пренебрегва разхода на гориво не е разумно. Лично аз приемам на шега сравнението на проходимостта и издръжливостта на Патрол и А6. Все едно да сравняваме стоманена тел със солети.
              Силата на високо проходимия автомобил не е в комфортното, бързо и безопасно предвижване по асфалт на разумна цена.

              Коментар


              • #22
                От: "Внушителен" и икономичен

                Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                ... Господата и дамите, които карат подобни возила не се плашат от закони и полиция, а колегата иска да ги плаши с ръждив димящ курник ...
                В интерес на истината, не изгарят от голямо желание да се натискат прекалено близо до джип с изглед на видяло служба войнишко канче ...

                П.П. А, да, и идиотите със съвсем скромни коли никак не е малък. Дори, чисто статистически, те са май повече ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  От: "Внушителен" и икономичен

                  Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                  Няма как да караш Патрол редом до А6, най-малкото максималната скорост на Патрола(на 3.0 дизел е 160 км/ч ако не се лъжа) е постижима средна скорост за А6.
                  Темата не се вписва някак си, при положение, че най-големите простотии на пътя можеш да видиш с возила от сорта на Q7, G, ML, GL, X5, Cayenne и т.н внушителни возила. Не че няма идиоти и с леки коли, ама в последно време бройката идиоти с гореизброените "джипове" далеч надхвърля броя на идиотите с леки коли, особенно по малките улички, за които говори трийт статера. Господата и дамите, които карат подобни возила не се плашат от закони и полиция, а колегата иска да ги плаши с ръждив димящ курник.
                  В интерес на истината като си говорим за ежедневна и в 80% градска употреба някак не виждам къде точно се вписват тези 160км още по малко пък средна скорост...
                  Човека иска съвет за нещо "внушително" и що годе икономично (макар че "икономично" е разтегливо понятие)
                  И понеже имам радостта (или не съвсем радост) да карам Опел Корса '96, Киа Спортидж '08 и Джийп Чероки '87г. моите лични наблюдения са:
                  с Корсата- ако могат и през мен ще минат без въобще някой да ми обръща внимание.
                  с Киата- Внимават около мен, не ме засичат толкова, абе с 2 думи забелязват ме на пътя
                  с Черока- в момента в който му видят кривите брони и поокривените и надрани ламарини и 90% от колите се дърпат на безопасно разстояние и много рядко някой тарикатее и засича.
                  От време на време се возя и с един Патрол Y60 на прятел- който джип вече е на 33" гуми поорязан и с тръби вместо брони - еми правят ти път, спазват ти предимството, пускат мигач когато искат да минат пред теб...
                  Манталитет - по големия е с предимство - за съжаление в България сме на този принцип.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #24
                    От: "Внушителен" и икономичен

                    Цялата работа е, че "внушителен и икономичен с евтина поддръжка" джип няма.

                    За това: Купуваш си един бял Опел Астра G, 1,7 D, хетчбек с 5 врати. Лепиш му сини лепенки и надпис ПОЦИЛИЯ. ***Прочети пак внимателно надписа.

                    Така простотиите около теб рязко ще спрат. И ще си икономичен, със евтина поддръжка.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • #25
                      От: "Внушителен" и икономичен

                      Аз се въздържам от конкретни съвети за "внушителен и икономичен" джип, но колкото и да ме е неприятно споделям мнението на колегата и считам, че се е ориентирал съвсем правилно в ситуацията на пътя тук. Карам един стар сеат ибиза и два дълги патрола, карам ги отдавна и разликата в поведението на ОКОЛНИТЕ е ясно осезаема. До колкото за мен това не е от значение, си карам и трите, както ми е удобно, НО, ако имах и най-малък приоритет за това да не ме правят на маймуна на всяко кръстовище нямаше да има място за сравнение. Само като уточнение на тази информация към колегата:
                      1. И двата ми джипа са стари и не-скъпи - т.е. не цената е определяща за инстинктивното поведение на другите участници в движението.
                      2. Не се имам за светец на пътя, но последните 5-6 години при активно ежедневно шофиране имам средно по 1-2 акта за нарушение на 2 години при нито 1 лев подаден на полицай... т.е. карам доста кротко (предполагам, че има значение при субективното мнение за автомобила, затова го отбелязвам).

                      П.С. За най-нагли автомобили мояат класация е 1. Черно Audi A/S 8, 2. Черно G 55, 3. Audi Q7 (без значение на цвят), Golf 2/3 с рязани пружини
                      Последно редактирано от icerunner; 03-05-11, 08:27.
                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #26
                        От: "Внушителен" и икономичен

                        Добре де, мен що никой не ме засича с леката кола? Пък тя милата не е особено внушителна или страшна?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: "Внушителен" и икономичен

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Добре де, мен що никой не ме засича с леката кола? Пък тя милата не е особено внушителна или страшна?
                          Наистина ли или имаш предвид, че не ти пречи и не ти прави впечатление? Аз определено наблюдавам положителна тенденция в културата на шофиране в София през последните 5 години спрямо предишните 5), но все още е ежедневие да чакаш спрял в собствената си лента някой каращ бавно и спокойно в насрещното на кръстовище докато го пуснат да се прибере. Или да спре пред теб на зеления ти десен завой и да чака невъзмутимо светофара за на право. Това са типични представители на първите 3 гореизброени автомобила, за четвъртите няма какво да им коментирам подвизите... Та ти действително ли не си виждал никога такова нещо, или като мен, гледаш просто да не го взимаш присърце...
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #28
                            От: "Внушителен" и икономичен

                            Първоначално публикуван от georgiev38 Преглед на мнение
                            Здравейте, колеги. Първо не искам да обидя никого с моите, може би, глупави въпроси, но положението е такова: днес на пътя трябва да си "внушителен", за да не ти се качи някой "цар на пътя" отгоре, който дава половината си заплата за месечна подръжка на малоумната си кола. Само нахали по тези пътища и това е, и реших - да си купя нещо, което ще съхрани мен и моето семейство на пътя. Общо взето критериите са такива : "внушителен", икономичен, здрав и с евтина подръжка. Не искам, а нямами възможност за скъп, нов или лъскав джип. Ще го карам предимно в града, междуградско и по някой черен път до вила, хижа, може би. Благодаря ви предварително!
                            Не ти трябва джип а бой по т***** глава! Аман от комплексари!
                            А "внушителен и икономичен" звучи точно като "премиерска интелигентност"
                            Последно редактирано от Scrapheap; 03-05-11, 10:03.
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #29
                              От: "Внушителен" и икономичен

                              Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                              Наистина ли или имаш предвид, че не ти пречи и не ти прави впечатление? Аз определено наблюдавам положителна тенденция в културата на шофиране в София през последните 5 години спрямо предишните 5), но все още е ежедневие да чакаш спрял в собствената си лента някой каращ бавно и спокойно в насрещното на кръстовище докато го пуснат да се прибере. Или да спре пред теб на зеления ти десен завой и да чака невъзмутимо светофара за на право. Това са типични представители на първите 3 гореизброени автомобила, за четвъртите няма какво да им коментирам подвизите... Та ти действително ли не си виждал никога такова нещо, или като мен, гледаш просто да не го взимаш присърце...
                              Чакай сега, говорим за опасности, а не за опасността да не минеш кръстовището днес.

                              Коментар


                              • #30
                                От: "Внушителен" и икономичен

                                Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                                Наистина ли или имаш предвид, че не ти пречи и не ти прави впечатление? Аз определено наблюдавам положителна тенденция в културата на шофиране в София през последните 5 години спрямо предишните 5), но все още е ежедневие да чакаш спрял в собствената си лента някой каращ бавно и спокойно в насрещното на кръстовище докато го пуснат да се прибере. Или да спре пред теб на зеления ти десен завой и да чака невъзмутимо светофара за на право. Това са типични представители на първите 3 гореизброени автомобила, за четвъртите няма какво да им коментирам подвизите... Та ти действително ли не си виждал никога такова нещо, или като мен, гледаш просто да не го взимаш присърце...
                                За виждане съм го виждал. Обаче наистина с леката кола не ме засичат повече отколкото с джипа. Практически идиотите са константа.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X