Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си го кажем откровено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

    Казвам за световния шампионат на писта в клас 80к.см. , в края на 80-те години , мотора му струваше около 100 000 марки. Защо за него държавата беше длъжна да му купува мотори и да го финансира , а за Коко и другите не е длъжна?
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #32
      От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      ...мотора му струваше около 100 000 марки...
      Това беше напълно крилата лакърдия. По-голяма щуротия не бях чел.

      За останалото - що не вземете да върнете тогавашната държава. Току виж ви даде гратис мотокрос като едно време. Само не се учудвайте ако ви кажат "Ако имаш вуйчо владика - ще станеш поп". Зер на мен едно време това ми казаха когато се опитах да се запиша.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар


      • #33
        От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

        Sportmotorrad katalog 1989 , KRAUSER 80 Preis: 37 620 Mark , ама този е с фарче и стопче.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #34
          От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

          Имах същия като на Богдан, от него го купих така че знам за какво става въпрос.

          Коментар


          • #35
            От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
            - що не вземете да върнете тогавашната държава. Току виж ви даде гратис мотокрос като едно време. Само не се учудвайте ако ви кажат "Ако имаш вуйчо владика - ще станеш поп". Зер на мен едно време това ми казаха когато се опитах да се запиша.
            Евала за думите Гоблин,това чаках та да се обадя и аз,днес е станало-всеки според кисията си,така че обидени не може да има.Така аз виждам нещата в родния ни мотокрос в близките години,кризата се отразява на всички ни.И на мен ми се иска да заведа сина ми в Македония,Сърбия,Молдова,Турция и Румъния и да се ПЕРЧА че сина ни участва видите ли в Източно Европейски Шампионат (нищо че няма да е в първата десятка от 30 участника),но толкова са ми възможностите,дори не съм го лицензирал за тая година още и няма да е скоро ако не дойдат Германците,за на есен може би въпрос на финанси,даже се чудя как да му кажа,че няма да кара другата седмица на Севлиево.Както са Пенев,Ташев от Ридо Самоков.Не мислех и тук да го коментирам това ама вие се развихрихте и окепазихте темата за Коко и аз не издържах.Само Гоблин за "вуйчото"-навремето влязох в отбора по мотобол с владеенето на мотора,а не с вуйчо владика,късмет или може би местоположение.
            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
            0885 660 613

            Коментар


            • #36
              От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

              Никой не е казал,че държавата му е длъжна.Но като се дава да се дава за всички,не само за избрани личности и по-точно на тези с финансовата възможност.Ако си богат ти дават,ако не си, се оправяш сам.Ама то навсякъде при нас е така,не само в мотокроса.
              [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
              [/URL]

              Коментар


              • #37
                От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                Мен не ме интерсеува каква е била цената на Краузер-а преди 30 г.Интересува ме не Богдан Николов, той все пак е съзтезател и все пак има някакъв талант (макар, че имаше хора, които са постигнали повече от него в мотоспортта, но това е друга тема), интересува ме защо федерацията се сговняса толкова и се допуснаха хора с тъмно минало и настояще да дърпат конците там.И докато във федерацията стоят така нещата, за хора като Коко, остава само да се борят със собствени сили.Нещата във федерацията са ясни като бял ден, и са същите както във еврофондовете и оперативните им програми т.е. на върха стоят "наши" хора, които разпределят финансите където "трябва".А за да продължи Евросъюза да дава пари и не само той, трябва пред света да сме ОК, иначе казано за пред чуждениците да сме 6, щото ако не сме, няма да има пари.И очаквате федерацията да се погрижи за хората като Куманов (настоящи и бъдещи), доста ще почакате
                MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

                Коментар


                • #38
                  От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                  Хайде наистина да приключим с това.Вярно,че аз подхванах темата с изказването на Петков,но наистина е крайно време да спрем.Колкото и да си говорим на повечето ни е ясно,че докато имаме възможност няма да се откажем от този спорт.Така,че мога само да поздравя Коко и Майки за успеха им.Нека продължават така и занапред,даже и по-добре.Успех.
                  [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • #39
                    От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                    Добре бе хора,какво искате от тая федерация незнам,имаме световния елит на първи кръг при нас а се циганим за 10 лева за билета,а после чакаме тая федерация да ни спонсорира.Какво да кажем за другите спортове как един футболен запалянко не ревна колко му е скъп билета за някое дерби.Мога да кажа само ЕВАЛА на всички оцеляващи в родния мотокрос като Коко и баща му по един или друг начин.Знам какво мислите някои,за едни има за други няма-не е така.Защо много от добрите състезатели изчезнаха и изчезват от трасетата-имено заради финансите.Ако им е дадено от федерацията ще спрат ли кариерата си?Можете да продължите в темата за "Републиканския" първи кръг в Севлиево http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...d.php?t=118731
                    Последно редактирано от Валентин Исаев; 28-04-11, 22:46.
                    Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                    Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                    0885 660 613

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да си го кажем откровено

                      Не искам да коментирам кой какво е направил, взел, дал, откраднал, завлякъл и т.н.
                      Но смешното в цялата история е едно. Бием се в гърдите, че сме нация No.1 в мотоциклетните състезания в света, а в същото време нашите си родни състезания и шампионати са със затихващи функции, това е абсурда според мен. За някой може и да е нормална такава ситуация, но аз не мисля че е.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да си го кажем откровено

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Не искам да коментирам кой какво е направил, взел, дал, откраднал, завлякъл и т.н.
                        Но смешното в цялата история е едно. Бием се в гърдите, че сме нация No.1 в мотоциклетните състезания в света, а в същото време нашите си родни състезания и шампионати са със затихващи функции, това е абсурда според мен. За някой може и да е нормална такава ситуация, но аз не мисля че е.
                        Да вметна и аз нещо без да разбирам от мотоциклетни състезания: След състезанието пистата в Горна Росица беше в отвратително състояние и беше по-скоро ендуро, а не мотокрос писта. Къде могат да отидат желаещите да тренират за републиканските кръгове? Колко мотокрос писти западат, защото не се поддържат? Не е ли федерацията отговорна за това, или състезателите трябва да сипят нафта на ТотЮ, за да кара?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да си го кажем откровено

                          Ми, в щатите бизнес моделът е следния: купуваш/наследяваш земя, купуваш/наемаш трактор, правиш трасе, събираш пари от посетители, които идват да карат.

                          Някак си не виждам защо федерация (по какъвто и да е спорт) трябва да получава и да дава пари за издръжка на състезатели и материална база. Но може би моята дефиниция за федерация е различна...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да си го кажем откровено

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Да вметна и аз нещо без да разбирам от мотоциклетни състезания: След състезанието пистата в Горна Росица беше в отвратително състояние и беше по-скоро ендуро, а не мотокрос писта. Къде могат да отидат желаещите да тренират за републиканските кръгове? Колко мотокрос писти западат, защото не се поддържат? Не е ли федерацията отговорна за това, или състезателите трябва да сипят нафта на ТотЮ, за да кара?
                            След световното Тотю с трактора беше в Троян за да нагласи трасето за тамошното състезание защото си плащат за това и след състезанието пистата им се подравнява пак по същата причина.Не си мисли,че защитавам някого който е оставил пистата в Г.Росица в това състояние,но винаги е било така,както и всички писти в страната,подготвят се само преди състезание с изключение на Троянската.
                            Последно редактирано от Валентин Исаев; 29-04-11, 15:16.
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да си го кажем откровено

                              Не смятате ли че от доста време се коментира тая тема и нищо не се прави.Само с писане тук няма да се оправят нещата има много добри кросисти,но няма да се лъжем че са обречени тук колкото и гадно да звучи. А както предложи колегата по горе да прехвърлим темата на друго място смятам че трябва да отдадем уважение към Коко..

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да си го кажем откровено

                                Първоначално публикуван от yamaha_69 Преглед на мнение
                                А както предложи колегата по горе да прехвърлим темата на друго място смятам че трябва да отдадем уважение към Коко..
                                Ти май не си забелязал,че модераторите направиха нова тема,точно тук е мястото да бъдем откровени,да си чешем пръстите по клавиатурата,пък дано тая пуста криза премине и мотокроса да живне.
                                А като стана дума за Федерации-как ли се справят в Белгия с население от 10 милиона, територия едва 30 000 кв.километра и 5 федерации по мотокрос спрямо България с 7,4 милиона (?) население, 110 000 кв. километра площ и една федерация.Как се прави едно традиционо състезание в Белгия-присъствал съм не на едно и две.Местната федерация наема една ливада от някой частник за седмица,в четвъртък и петък с един два трактора се правят скокове трапци,трапове,забиват се колчета с лента,няма виражи няма рулетки-чист първичен мотокрос.Събота е ден за дискотека и танци,в неделя по една тренировка и по два манша.Награждаване и това е.В понеделник се заравнява ливадата и следващата седмица в другото съседно по голямо градче наново пак същата система.Състезатели дал господ на старта пре достатъчно.Другото интересно е че се провеждат състезания с различна класа на развитие(поне на 2-3 нива) на състезателите и можеш да избираш с кои да караш.Имат си достатъчно професионални и много добре подържани писти естествено,дори и закрити за суперкрос.Някой пак ще се изкаже-да ама стандарта-не така белгийците не се славят с много богатство,а виждам и състезателите по тия състезания с какви мотори са и с каква екипировка.Другото- за да влезеш да гледаш такова традиционо състезание билета е 12 евро,аз ходех с камиона от петък плащам пак 12 евро да паркирам в Падока и получавам гривна с достъп до падока и пистата.Май се увлякох,а май сме и много далеч от техните традиции и характери-ЗА ЖАЛОСТ бих казал аз.
                                Последно редактирано от Валентин Исаев; 29-04-11, 22:23. Причина: правопис
                                Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                                Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                                0885 660 613

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X