Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си го кажем откровено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    И сте прави и не сте.
    Ясно е че мотокроса е скъп спорт и никоя държава не го финансира, макар, че не е точно така, ама да не влизаме в детайли.
    Проблема който мъчи хората е, че пред медии се правят едни изказвания от едни хора , и слагам многоточие, който знае и разбира мисля, че е достатъчно ................
    Радвам се,че някой все пак разбра за какво беше предишния ми пост,който беше изтрит.Хора които са председатели на организационен комитет би трябвало поне да знаят постиженията на добрите ни състезатели.Как можа да се умаловажи така успеха на Иван Петров...ето заради това Иван може повече да не го видим на трасето.Другото което е,че за едни се дава а другите лапат мухите.Ще продължават да правят трасе след трасе,но след 5 години на тях само Тотьо ще кара...трактора.Аз не искам парите нито на Богдан нито на Петков.Искаме си това,което ни се полага.Къде са парите за точките,къде са 5000лв които се дават на първите 3-ма....къде,нали уж тях държавата ги дава.Къде ще са тази година Шевки,Колев,Петров,Ташев,Матеев.Къде отидоха Бончо,Вергов...къде бе хора.....Жалко е..много жалко
    [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
    [/URL]

    Коментар


    • #17
      От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

      ...
      Последно редактирано от nameika; 27-04-11, 21:55.
      [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
      [/URL]

      Коментар


      • #18
        От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

        Първоначално публикуван от ЖОРО ПАШОВ Преглед на мнение
        Еиии човек колкото и директно да им го казваш ,пак нямя да те разберат.Тука е България, тук сее свикнало държавата да ДАВА ,всеки който направи две обиколки без да падне на Севлиево вече иска спонсор. Това е истината просто си живеем с МИНАЛОТО.
        Значи според вас ,на трасето трябва да останат богатите(и бездарни) момченца , а тези които показват качества но не могат да покрият финансовите си нужди - аут... правилно ли съм разбрал ? Че тогава федерацията се явява паразит, смучещ пари от държавата , отиващи не по предназначение . Мотокроса ще изчезне ,ако продължава да липсва конкуренция която да дава възможност на талантливите и успяващи с големи усилия да оцелеят наши момчета...тъжно !
        "Суетата, е любимият грях на дявола"!

        Коментар


        • #19
          От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

          Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
          Значи според вас ,на трасето трябва да останат богатите(и бездарни) момченца , а тези които показват качества но не могат да покрият финансовите си нужди - аут... правилно ли съм разбрал ? Че тогава федерацията се явява паразит, смучещ пари от държавата , отиващи не по предназначение . Мотокроса ще изчезне ,ако продължава да липсва конкуренция която да дава възможност на талантливите и успяващи с големи усилия да оцелеят наши момчета...тъжно !
          Федерацията ни дава парите си за провеждането на световни състезания,но...както казах,след 5 години на световните ни трасета ще кара само чичо Тотьо....с трактора.
          [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
          [/URL]

          Коментар


          • #20
            От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

            Първоначално публикуван от yurgana Преглед на мнение
            Значи според вас ,на трасето трябва да останат богатите(и бездарни) момченца...
            Щом са богати - значи са бездарни. Егати логиката.

            Първоначално публикуван от nameika Преглед на мнение
            Федерацията ни дава парите си за провеждането на световни състезания,но...както казах,след 5 години на световните ни трасета ще кара само чичо Тотьо....с трактора.
            Предпочитам да гледам веднъж в годината кръг от световното, вместо да гледам през две седмици обезумели от безпаричие състезатели комуто всеки е виновен в един скъп спорт. Без да искам да обиждам никого, и искрено пожелавайки на сина Ви да стане шампион.

            Най-вече понеже между едното и другото няма грам връзка. Пренасочването на парите изхарчени по световното към местните състезатели няма да промени нищо и с една йота. Наградните фондове навсякъде по света са дело и отговорност на частния бизнес, а не на федерациите. Това че в България няма бизнес климат достатъчен да издържа шампионат е сюжет на съвсем друга тема.
            Последно редактирано от Goblin; 27-04-11, 23:05.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #21
              От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

              Няма ли да престнете да триете постове с оправданието "не са по темата".Ето, пак трийте щом като някой "висшестоящ" се засяга.
              Goblin, след като си добре запознат с нещате в родния мотокрос, може ли да ми обясниш, защо Федерацията не спонсорира явни таланти след като достатъчно спонсори са дали доста парици на самата нея.Точно Коко Куманов във едно интервю казва как като ходи наляво надясно да търси спонсори и получавал отговора "ама ние вече сме дали пари на федерацията ви, защо не ви помогне тя".И само не ми казвай, че в Щатите състезателите са оставени на самоиздръжка и федерациите по света не помагат на съзтезателите си. Запознат ли си, че Куман Куманов заедно Димитър Рангелов са подготвили почти всички нам известни български съзтезатели и занеш ли каква помощ получават за това,никаква.
              Защо, когато се пише истината за намесата на Петков във федерацията и че това пряко засяга в случая Куманов, веднага поста се трие, според мен не, че не по темата е причината а по скоро някой в този форум е свързан с въпросната федерация.....Правете си сами изводи приятели.
              MX "KRT".....MX KRECUL RACING TEAM....

              Коментар


              • #22
                От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                Ако на други места , около всеки талант има още десет добри състезатели , то в България през десет години има по един. Сега е Петров , преди десет години-Коко , преди 20-Балинов , преди 30- Роман Николов , преди 40-Димитър Рангелов. Всички са в пъти по-добри състезатели от Богдан Николов , на всички в част от развитието им , треньор е бил Куман Куманов. Искам да попитам , как може да се обясни на едно дете , че може да кара добре , да е талант , но никога няма да стане велик състезател , защото мама и тате нямат пари. Нормално ли е децата на България да стават наркомани , за да може на някои господа децата да се правят на състезатели , и това го има в родния мото крос. Нормално ли е световния елит , да бъде награждаван от хора с дела , за търговия с крадени автомобили и връзки с автомафията , това ли е лицето на родния мото крос. И на края , как му купиха едно време мотор на Богдан Николов , защото доста хора , като Жоро Янакиев , Иван Тотев-Шипката , Сижо и др. , караха по-добре от него.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                  По въпроса за развитието на талантите, спонсорството и прочее, препоръчвам следния филм за месомелачната мека на спорта - братски САЩ

                  http://thepiratebay.org/torrent/3775...28Motocross%29

                  Коментар


                  • #24
                    От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                    Знам,че всеки който е свързан с този спорт го боли...не ги боли само тези,които си стоят на топло пред компютъра и гледат световното по телевизията.Г-н Гоблин,ако вие бяхте на мястото на многото родни обезумели състезатели щяхте да мислите по различен начин,сигурна съм.Да не мислите,че повечето карат заради парите на Богдан или федерацията.Карат заради любовта им към този спорт.Спор няма,че Богдан направи много за този спорт,но недоволството на родните ни състезатели главно е свързано с това,че федерацията е взела едни личности под крилото си.Като няма..да няма за всички,не е редно за едни да се дава, за други не.
                    Ако наистина мислите това,което сте написали в горния си пост,не мисля,че пост на модератор точно във български форум за мотоциклетизъм ви приляга.
                    Последно редактирано от nameika; 28-04-11, 16:25.
                    [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                    [/URL]

                    Коментар


                    • #25
                      От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                      Гледате го Гоблина че пише от чужбина, и си викате "тоя па кво му знае устата от Америка ?!?"

                      Ще се наложи да ви разочаровам. Считам и Коко, и Куман за лични приятели, ако и да не сме се виждали от много време, и всъщност най, най-първата ми публикация в този форум беше в тема в която го коментираха. А за отношенията ми към другите състезатели - стискането ми на палци за тях се е изразявало в материална помощ до колкото можехме с колегите, за която не съжалявам и секунда, но която винаги сме давали с ясното съзнание че няма да подобри нещата.

                      Дали имам място като модератор тук - въпрос на лично мнение. Аз знам че с оборудването което съм подарил на такива като тези които в момента ми обясняват колко е срамно че модерирам тук - можех да си наредя една гора бели обективи в къщи. Нито съжалявам, нито се учудвам. Давал съм с кеф, ако получаващите са изпитали и наполовина толкова кеф - сметката е чиста.

                      Баща и син Куманови са НАЙ-ДОБРИЯТ пример в потвърждение на коментарите ми по-горе - че в този спорт се влиза или с ПАРИ, или с НАСЛЕДСТВЕНА ТРАДИЦИЯ. Куман е професионалист, и двамата с Коко понасят лишения и живеят повече от скромно, в името на този спорт. Но успяват да продължат да се състезават понеже единият е истински състезател, а другият - истински треньор/организатор/секретар/финансист/ПР специалист/ и каквото още се сетиш. Понеже е вътре в нещата, понеже знае как да прави от нищо нещо, понеже има име и хората се стараят да му помагат в рамките на възможното.

                      Можете да бъдете сигурни че за Коко е имало поне още десет момчета с неговия талант за които никой нищо не е чул, понеже не са имали Куман и не са имали пари.

                      Това е животът. Никой не е умрял от глад понеже НЕ Е могъл да тренира мотокрос. Може да боли, но мотокросът е луксозна страст.

                      Какво да кажа на детето си ако виждам че има талант но не може да продължи в мотокроса по финансови причини ? - същото което бих казал на щерките си ако видя че имат невероятен талант като пилоти за самолетните състезания на Ред Булл. "Съжалявам дъще. Нека се радваме че тези пари които нямаме ги нямаме за едно хоби, а не за лекарства например".

                      Варете го, печете го, всичко се свежда до едно - мотокросът е скъпо ХОБИ. Като ездата, ралито, формула 1-2-3, като всяко нещо свързано с двигатели.

                      За Богдан Николов - без да съм обменил повече от три думи с него - мога да кажа едно: Постигнете постигнатото от него. Станете европейски пистови шампиони, било то и в 80см3 шампионат (и 7ми в световното). Аз за него помня едно - че когато 1991ва ходих да го гледам на някакво състезание под Бояна, в отсечка от булевард България и Околовръстното, имаше истинска състезателна ямаха 250, с която изкара тихичко единия манш, и после я даде на ДРУГ състезател, за да може да покара и той. Може да има всякакви кусури, може да е всякакъв, но когато стигнете на половината от неговия организаторски талант, когато организирате половината от това което организира той, тогава го плюйте.

                      Единствената му грешка за мен е че въобще се е занимавал да обещава пари на състезатели. Функция на федерацията е да създава УСЛОВИЯ за състезания, а не да раздава пари на състезатели. А по-добро условие от писта за кръгове от световното - не знам. Може би трябваше да направи по една на окръг...
                      Последно редактирано от Goblin; 28-04-11, 16:43.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                        Не видях някой да напада Коко или баща му.Напротив...аз съм най-големия му фен..ако не беше чичо Куман ние нямаше да сме на това ниво,нито щяхме да сме на трасето в момента.Благодарна съм на Куман за всяко нещо,което е направил за нас...без да е искал нищо в замяна.Ще те разочаровам,но сина ми нито е с пари нито с наследствена традиция,но смея да кажа,че има някакъв талант,който Куман разви в последствие.Но се съгласи,че Коко е име в този спорт а кара със стари бракми и се чудят как да отидат на състезание,това редно ли е...трябва ли да е така.Спирам,че наистина оцапахме темата на Коко,който аз уважавам страшно много.
                        [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                        [/URL]

                        Коментар


                        • #27
                          От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                          Е нали това разправям - че Коко е пример за единия от начините да се пробие в този спорт - с талант и традиция. Другият начин е с талант и пари. Останалите не ги коментираме. Никъде не съм казал че някой критикува Коко.
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #28
                            От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                            А докога Коко ще издържи с талант и традиции..вече видяхме,че една година прекъсна.Дали догодина ще го видим пак.То пробиване лесно,ама за колко време.
                            [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                            [/URL]

                            Коментар


                            • #29
                              От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                              Goblin , виждал ли сте пистов мотор 80к.см. , а виждал ли сте състезател от този клас , този клас вече го няма , последният шампион в него беше Богдан Николов. Ако не сте виждал , погледнете състезателите от световния шампионат в клас 125к.см. , и си представете 33 годишния Богдан , как се състезава с тези деца. За състезанията през 91г. , няма какво да кажа , защото благодарение на Богдан още през 85г. беше забранено да се кара едновременно крос и писта , така ликвидира конкуренцията. Така както е тръгнало , ще имаме три състезания от световния шампионат , и нито едно състезание от републиканския шампионат , е за какво е тази федерация?
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • #30
                                От: Коко Куманов в МХЗ на Световното?

                                Мога много да говоря по последните постове защото и аз карах писта със същия мотор като на Богдан.Той не се състезаваше с деца а почти всички бяха на неговата възраст.Няма значение това. Все пак темата е за Коко така че сменете мястото и тогава продължете.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X