Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си го кажем откровено

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Да си го кажем откровено

    Не коментирам конкретен случай, предвид че нямам честта да познавам конкретните личности. Просто самото развитие на нещата ми е до болка познато.

    Ситуацията е болезнена, понеже поради липса на естествен климат и на критична маса, неща за които по принцип се разчита на абсолютно отработени бизнес/спонсорски механизми се изискват от нестабилни структури на които спонсорството не е работа (федерация), и от дарители които под някакъв домашен ефемизъм са наречени спонсори.

    Само започва да дразни малко момента че ситуацията видиш ли е болезнена само за състезателите. Пък другите - същи душмани.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • От: Да си го кажем откровено

      Първоначално публикуван от valiokoev Преглед на мнение
      Лошото в този спор между родител и спонсор е,че може да попречи на развитието на това много талантливо дете(гледах го на последното състезание в Севлиево,в много лошо време и голяма кал)то просто летеше по пистата.Дано не го изгубим като бъдеща надежда в мотокроса по"БЪЛГАРСКИ",дано.
      Както каза Goblin всичко се свежда до дарения.Именно от дарения кой с каквото може детето се е развивало през 2011.
      Ще се радвам и през 2012 да се намерят дарители за Сулиос.
      На спонсора ако му свършат паричките това на спор между родител и спонсор ли ти прилича?
      Колега може ти да си тазгодишния дарител като се лишиш от куп удоволствия и домашни благинки пък аз обещавам да люпя семки и да се вълнувам като зрител.
      Последно редактирано от boevski; 31-01-12, 22:21.
      __KTM__

      Коментар


      • От: Да си го кажем откровено

        Случващото се с младия състезател е просто частен случай в една безидейна схема, която явно води мотокроса в Бг до гибел и не виждам защо трябва едното явно да се разграничава от другото, както и не виждам защо всеки българин които замине в чужбина решава, че може да нарича останалите в тази държава онеправдани и обезумели. Най-малкото факта, че успяват в тая ситуация при тия условия и тая федарация да създават състезател е достойна за уважение.
        [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

        Коментар


        • От: Да си го кажем откровено

          Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
          ...не виждам защо всеки българин които замине в чужбина решава...

          Аз пък не виждам защо всеки път когато човек изкаже мнение което не изнася някому трябва да се лепне на гърба на "чужбината". Ако това може да те успокои - щях да съм на същото мнение и ако си бях живял в България. Сто пъти !

          Случило ми се е да съм живял за по-дълго време в поне две държави с развит мотокрос - споделил съм че в нито една от тях федерациите не се занимават с даване на пари. Ако не бях - просто щях да си изкажа мнението без конкретни примери.


          Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
          ...че може да нарича останалите в тази държава онеправдани и обезумели...
          Коментирах конкретното поведение на родител който АЗ съм наблюдавал на мотокрос състезание в България по време на едно от прибиранията ми. С истеричните крясъци, с изскочилите очи, с издутите вратни жили и с озъбеното чене, и с потока слюнки ръсещ се над панираната му, глътнала си езика рожба имала нещастието да не е първа и да не си е оставила кокалите на трасето опитвайки се да стане първа. Ако някой смята че обобщавам - нека прочете пак точно какво съм писал в коментираната публикация. А ако се разпознава - съжалявам, но мотокроса определено не е водещият от проблемите му
          Последно редактирано от Goblin; 01-02-12, 01:22.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • От: Да си го кажем откровено

            Първоначално публикуван от boevski Преглед на мнение
            Както каза Goblin всичко се свежда до дарения.
            Колега може ти да си тазгодишния дарител като се лишиш от куп удоволствия и домашни благинки пък аз обещавам да люпя семки и да се вълнувам като зрител.
            За съжаление и от мои лични наблюдения много хора се отказват да помагат защото понякога попадат на други хора които са вечно не доволни.Не визирам никой сега, но мога да дам примери колкото искате.Най-лошото е че тези спонсори (дарители) след това не искат повече да чуят за мотокрос и всякаква друга помощ.

            Коментар


            • От: Да си го кажем откровено

              Мисля, че разликата между дарител и споснор е огромна, да не я бъркаме. Едните го правят от любов, другите за бизнес. То и затова едните прекратяват обидени, другите отиват на съд, а ЧЗ-та стават пистови. Амин!

              Коментар


              • От: Да си го кажем откровено

                Здравейте,Колеги!!!
                Публикувам линк към една статия ,свързана с много НАБОЛЯЛ проблем!!!
                Скърцането на колелетата

                Богдан Николов отново поиска пари от държавата, която не се грижела за него- http://www.capital.bg/politika_i_iko...na_koleletata/
                Последно редактирано от Chinela; 12-02-12, 08:18.

                Коментар


                • От: Да си го кажем откровено

                  Честит Празник на всички влюбени и мои адаши.Някой да знае дали има някакво развитие по въпроса за финансирането на федерацията?
                  Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                  Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                  0885 660 613

                  Коментар


                  • От: Да си го кажем откровено

                    Първоначално публикуван от Валентин Исаев Преглед на мнение
                    Честит Празник на всички влюбени и мои адаши.Някой да знае дали има някакво развитие по въпроса за финансирането на федерацията?
                    За сега никакво,тази година е олимпиадата и май няма да ни огрее.
                    [URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=163613893278&ref=nf"]
                    [/URL]

                    Коментар


                    • От: Да си го кажем откровено

                      Какво значи няма да ни огрее? Вие до сега взимали ли сте пари от там?Състезания ще има нали все пак ги плащат организаторите.

                      Коментар


                      • От: Да си го кажем откровено

                        Не че съм за закриване на федерацията, щото ще е срамота пред целия мото-сват. Но пък ако се стигне до там, ще ми е много интересно на кого ще се реве, че няма пари.
                        Ясно е че федерацията не може да стои безучастна и да не подпомага с каквото може и доколкото може,ама в крайна сметка основното на този спорт е самостоятелна издръжка от джоба на мама и тате и евентуално някой друг спонсор. Скъп спорт си е , и може да си го позволи само който има такава възможност. За жалост никой не знае от къде и кога ще излезе заека, и риска си е голям.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • От: Да си го кажем откровено

                          Федерацията няма да се закрие , просто няма да е призната , и няма да членува в световната федерация. А какво ще стане ли , този организатор дето е давал по 20-25 000 на Богдан , вече ще дава пари на състезателите /примерно 1 място-1500 , 2 -1000 , 3-500/. Състезатели винаги е имало и винаги ще има , дори и без федерация , но федерация без състезатели няма как да има. Олимпиадата не е виновна за липсата на пари , някой е поръчвал , и трябва да си плащаме. Прави се кръг от световно първенство , на всички е ясно , че за това се плаща , обаче и на всички е ясно , включително и на тези в световната централа , че от този кръг има и приходи , печалба. Но да приемем , че в България всичко е на загуба , тогава защо се правят четири състезания , всичките на загуба. При първият вариант , някой е откраднал парите /примерно-набиване колчета по трасето - 250лв. бр./. При вторият вариант , умишлено довеждане до фалит на федерация , спонсорирана от държавата. И при двата варианта се ходи на топло , дано там сполучи на мъжкари.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Да си го кажем откровено

                            Колеги,ако се стигне до момента федерацията да не бъде световно призната и лицензирана,КАКВО се случва с кръга от световният календар,който е определен за тази година???Отменя ли се???

                            Коментар


                            • От: Да си го кажем откровено

                              Самата истина.И понеже вече няма как да се краде толкова нагло г-н Николов използва финансовите неуредици за да се оттегли и ни лук ял ни лук мирисал.Ако държавата и в това число Министър прецедателя имат топки между краката да върнат лентата 6,7 години и да започнат да ровят във харчовете ,сигурно цифрите са стряскащи ,фрапиращи и нагли.

                              Коментар


                              • От: Да си го кажем откровено

                                Всяка една федерация се финансира от държавата,/на базата на резултатите от миналата година се определя съответния бюджет/.Давам ви за пример федерацията по Борба,около 3 000 000лв.бюджет на година.Федерацията подсигурява подготовката на всички национални отбори/кадети,юноши,мъже/,участия на Европейски,Световни първенства,/и там има такса участие/.Накрая на годината дава,и премий за медалите.Въпросът ми е как Федерацията по Мотоциклетизъм при приходи от 5 000 000лв за миналата година,не подпомага състезателите си.Никой неможе да ме обеди,че като отиде някой да кара на Европейско,или Световно трябва да си плаща всичко от собственият джоб,нали накрая в протокола пише Петър Петров,или Николай Куманов BMF.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X