Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на Зумери..

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Поставяне на Зумери..

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=42964
    Тук има доста неща по темата.

    Коментар


    • #32
      От: Поставяне на Зумери..

      Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
      Прекъсваш + които влиза в копчето за фаровете на мястото на което си прекъснал проводника свързваш нормално отворения контакт на реле 12V (достатъчно мощно), после намираш кабел, които когато дадеш на контакт получава + (става много лесно с уред или пробна лампа, може да пробваш по таблото с бушоните а ако ти е по лесно може да го намериш и на някоя клейма на "боша" или както там се казва) масата я вземаш от където си поискаш, към получения + и - свързваш бобината на релето. В крайна сметка се получава това, че фаровете не могат да светят ако автомобила не е на контакт или не работи двигателя.
      И защо толкова сложно?
      На бутона, който включва светлините, има два входящи + кабела - един за светлините и друг за габаритите. Просто този, който е за светлините, се премества на съседния бушон, който се захранва само, когато е включено запалването.

      Коментар


      • #33
        От: Поставяне на Зумери..

        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
        Че така е правилно...Иначе няма как да има поток на газта.. ?? Или имаш нещо друго в предвид..Клапана е на газта, който спира газта като изгасиш колата..
        Ъ?!
        "Боже, колко мъка има по този свят...." Казал Моканина, скубейки бялата лястовица...
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #34
          От: Поставяне на Зумери..

          Първоначално публикуван от stelio Преглед на мнение
          А нямали начин ,фаровете да гаснат с изключване на контактния ключ?На типото ми беше така и е много удобно.
          На жигули до 1974г,контактният ключ се вадеше в две положения,хоризонтално,при което се изключват всички консуматори и не се заключва волана и вертикално(на 180гр спрямо контакт),при което заключва волана и всички включени консуматори работят.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #35
            От: Поставяне на Зумери..

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            Ъ?!
            "Боже, колко мъка има по този свят...." Казал Моканина, скубейки бялата лястовица...
            НЬЪ...
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • #36
              От: Поставяне на Зумери..

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Бобчо, газта трябва да не може да изтича при затворен клапан. Т.е.-при изключен контакт. Или про даден такъв, но без да се върти двигателя. Това ако уредбата е сложена от кадърен газаджия де. Но често се случва клапанчето вътре в изпарителя да не действа добре, и въпреки, че е затворено-да си пуска газ на воля. Най-вероятно проблема ти е оттам. Лекува се със смяна на гумичката, но може да има и нещо по-сериозно. Трябва си пипане и мислене.
              Тя при затворен клапан не изтича, изтича само когато е на контакт и се е отворил клапана..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #37
                От: Поставяне на Зумери..

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Тя при затворен клапан не изтича, изтича само когато е на контакт и се е отворил клапана..
                При включен контакт и НЕВЪРТЯЩ СЕ двигател газ НЕ ТРЯБВА да изтича. Изтичането при контакт и спрял двигател означава талибански монтаж или неизправен блокиращ клапан, без значение вакуумен или електомагнитен, независимо дали е на жигулатор или автомобил.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #38
                  От: Поставяне на Зумери..

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  И защо толкова сложно?
                  На бутона, който включва светлините, има два входящи + кабела - един за светлините и друг за габаритите. Просто този, който е за светлините, се премества на съседния бушон, който се захранва само, когато е включено запалването.
                  Не се бях сетил на тази ми Нива ще го направя така.
                  Land Rover Discovery II 3,9 V8
                  Лада Нива 21214 1,7i

                  Коментар


                  • #39
                    От: Поставяне на Зумери..

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    При включен контакт и НЕВЪРТЯЩ СЕ двигател газ НЕ ТРЯБВА да изтича. Изтичането при контакт и спрял двигател означава талибански монтаж или неизправен блокиращ клапан, без значение вакуумен или електомагнитен, независимо дали е на жигулатор или автомобил.
                    Напълно съм съгласен с колегата скрап,нещо не е като хората за да изтича газ,като е на контакт.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Поставяне на Зумери..

                      Собствен горчив опит на тема зумер за фаровете: правете го да е вързан само с контактния ключ. Иначе файда няма. Бутал съм акмулатора, ей така, както си седя в колата, на загасен мотор и на пуснати фарове. Затова: изключваш от контакт - пищи. И хич не му пука има ли отворена врата или не.

                      За газта: слагащ един моновибратор на 2-3 секунди и задействане от чукче, датчик на хол или каквото там има колата и си в играта. Моновибратора ти управлява клапана на газта (кой - зависи каква е газовата). Естествено, може и като "орогиналната" газаджийска простащина, с навита жичка някъде по висковолтовите кабели, но нещо ужасно не ме кефи, особено за кола, която се вре по калта.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Поставяне на Зумери..

                        Не бих казал,че е простащина-това си е фабрична версия,и е най-доброто нещо измислено до сега.Калта едва ли би му повлияла.
                        Освен това,един такъв ключ много добре се внедрява във версия за автоматично палене на фаровете,което пък,от своя страна решава кардинално проблема със зумерите при бензиново автомобили.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Поставяне на Зумери..

                          Ще му мислим за това с Газта..Ще я водим на "Доктор"...
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • #43
                            От: Поставяне на Зумери..

                            Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                            Не бих казал,че е простащина-това си е фабрична версия,и е най-доброто нещо измислено до сега.Калта едва ли би му повлияла.
                            Освен това,един такъв ключ много добре се внедрява във версия за автоматично палене на фаровете,което пък,от своя страна решава кардинално проблема със зумерите при бензиново автомобили.
                            Автоматичното палене (и гасене) на фаровете работи много по-правилно по напрежението на акумулатора. Правих няколко, проверявал съм всичките варианти, личен опит.
                            А това, че скапаната "антенка" е фабрична, все още не значи, че е читава. След 4 часа бутане, тикане, разглобяване, сглобяване, бутане, разглобяване и така нататък посреднощ, вярвай ми, и ти ще си смениш мнението по въпроса. Направено е така, за да е универсално, а не щото е особено добро. Кабел от управлението на бобината е по-стабилен, от хол-датчика на "делкото" (стига да има) - още по-добре. Спирам, че се отплеснах...
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Поставяне на Зумери..

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Автоматичното палене (и гасене) на фаровете работи много по-правилно по напрежението на акумулатора. Правих няколко, проверявал съм всичките варианти, личен опит.
                              А това, че скапаната "антенка" е фабрична, все още не значи, че е читава. След 4 часа бутане, тикане, разглобяване, сглобяване, бутане, разглобяване и така нататък посреднощ, вярвай ми, и ти ще си смениш мнението по въпроса. Направено е така, за да е универсално, а не щото е особено добро. Кабел от управлението на бобината е по-стабилен, от хол-датчика на "делкото" (стига да има) - още по-добре. Спирам, че се отплеснах...
                              Читавите реленца за газ работят коректно и по трите начина - и намотани около кабела, и свързани на ниското на бобината, и на хол-датчика, без да пречат и по трите начина. Също имаш сигнал за ниско налягане на маслото и сигнал от възбуждането на генератора. Всеки от трите може да пали светлините. Това с напрежението е много коварно - има ред случаи да тръгнеш с доволно изтощен акумулатор. Ако е читав, той поне половин час ще държи напрежението под 13 волта. Ти какво, без фарове ли ще караш? Като спреш, пак ако е читав и зареден, поне няколко минути ще е над 13 волта и ще свети, свети...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Поставяне на Зумери..

                                Ясене, в грешка си този път. Проверено на практика, не е като да съм го чул от някой: На изправен акумулатор, добре зареден, на пуснати фарове, напрежението пада под 13.3 за около 1 секунда средно. При палене, ако акумулатора и генератора са ти в ред, 13.3 се качват максимум за 15 секунди на бензинова кола. За нафтова печка не съм засичал, но там липсват и кабелчета за високото, така, че в случая не е интересно.

                                "Хубави" реленца за газ, съм изхвърлил до тук 5 (пет). И повече такова л..но няма да сложа, щото нали се сещаш, че никога не се скапва в гаража. Говоря за заводски, италиански, мамка им гадна, 20 амперови са, как успяват да се скапят от 1А консумация, акъла ми не стига. На турските им гори най-напред скапаната електроника, даже не съм гледал какво точно, направо в коша.

                                Ако "антенката" е омотана с тиксо, като набере влага и като замръзне 2-3 пъти, ела да видиш как пука кабела и какво става после. Ако не е, от вибрациите се случва да попретрие високоволтовия кабел и пак става веселба по някое време. За лека кола рядко е проблем, но за жипка - на мен лично ми е писнало. Да не говорим пък ако монтажа е бил леко калпав - там и вода и вибрации не ти трябват особено.

                                П.П. Ако акумулатора или генератора са ти скапани и се нуждаят от половин час за да вдигне над 13 волта - ми по-добре без фарове и да стигнеш или поне да се сетиш, че имаш проблем, отколкото с фарове и да останеш насред пътя.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X