Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

    И така, изпаднах в търсене на перфектната халогенна лампа за фар. Що е то:
    1. Да ползва същата мощност, за която е предвиден фарът, ел. инсталацията и т.н.
    2. Да свети максимално силно
    3. Да няма компромиси с фокусирането
    4. Да живее максимално дълго, при спазени условия 1 и 2
    5. Законна по пътищата в Европа.

    За различните цели ми трябват лампи H4 и H3.

    Задачата се оказа не чак толкова проста, защото всякакви производители се надпреварват с реклами за performance лампи, включително с не съвсем честна реклама. Есенцията се оказа следната:

    Халогенната лампа може да произведе някаква светлина от някакви ватове и да живее някакви часове. Ако ватовете са дадени, светлината може да е примерно с 25% повече, за сметка на двойно по-краткия живот на лампата. Може и обратното, затова едни и същи производители продават лампи с удължен живот или по-силна светлина (но не и двете блага заедно). Обикновено, по-ярко светещите и по-кратко живеещите лампи са и по-добре фокусирани - спиралката, която свети е по-малка и това през оптиката води до по-рязка сянка отгоре на късите светлини и повече светлина, изпратена надалеч при дългите светлини.

    Има една много хитра технология, наречена HIR (да не се бърка с HID!) - стъклото на лампата е дихроиден отражател, пропускащ видимата светлина и отразяващ обратно към жичката инфрачервената. Този фокус намалява безполезното охлаждане на жичката и повишава ефективността на лампата без да и скъсява живота. За съжаление не е възможен точно при лампите H4 и H3 - техните спирали не са по оста на стъклената тръба. И жалко.

    Освен това, имаме и ярки рекламни претенции за "по-бяла" светлина - т.е. по-малко жълта, т.е. с по-висока цветна температура. Те, без изключение, са реализирани с помощта на синя боя по стъклото на лампата. Някои - повече, други - по-малко, трети - на лентички, опасващи част от балона. Това последното е много забавен компромис между туних-привлекателността и нормите. Тъй като филтрирането на светлината намалява яркостта, за привеждането и в норма волфрамовата жичка е поставена в още по-тежък режим и съответно живее още по-кратко. Ползата от повишената цветна температура на 50 метра от дискотеката вече е съмнителна, а скъсеният живот - съвсем сигурен, така че тази технология отпада от разглеждането. Заедно с нея отпадат Philips Xtreme Power и Osram Night Breaker, така познати из околните авто-форуми.

    Osram Silverstar е добър опит, но няма такава H3. За H4-модела, допълнителни няколко лева са отишли за рекламата на сребристата шапка (която в нормалните H4 е черна).

    Оказа се, че една съвсем утвърдена компания произвежда точно правилния продукт, без прекалено много пара в свирката: Narva Range Power 50+. И така, кой ги внася и продава тук?

  • #2
    От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

    Не знам откъде да си купиш такава ламБа, но знам как да виждаш добре през ноща.
    Осрам от 5 лв от бензиностанциите - стандартна Н4, съответно Н3, измити отвътре рефлектори и стъкла и винаги чисти и измити стъкла отвън. Освен това и измито и без драскотини предно стъкло и гаранция няма да имаш проблеми с нормални скорости.
    Всичко това го говоря от опит - каската на мотора ми е с визьор с 25% затъмнение. При спазване на горните условия, си карам съвсем спокойно със скорости до 120 по обикновен двулентов междуградски път. Спирам често да мия визьора и фаровете. Ако вали - лягам да спя

    Коментар


    • #3
      От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

      Осрам Рали 50 е същата мощност ,със същите часове на работа като на стандартната ,със същия ток и цокъл ,но не съм я срещал в България.Чел съм за нея в Полския сайт на Осрам.

      Коментар


      • #4
        От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        измити отвътре рефлектори и стъкла и винаги чисти и измити стъкла отвън. Освен това и измито и без драскотини предно стъкло
        Прави се всичко това. Миенето на рефлектора даже е отречено, ако е потъмнял все едно трябва да се вземе нов. Просто се търси максимума.

        Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
        Осрам Рали 50 е същата мощност ,със същите часове на работа като на стандартната ,със същия ток и цокъл ,но не съм я срещал в България.Чел съм за нея в Полския сайт на Осрам.
        Същата мощност не е. Съвсем официално е други ватове.

        Коментар


        • #5
          От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

          От скромния ми опит с ламби,(11г в БТ) Нарва не е утвърдена компания. Поне не и преди нашия преврат.
          Пукаха яко, и халогенки и металхалогенки, а бяха все по второ направление.

          Коментар


          • #6
            От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

            Пукаха яко - какво значи? Масово не си наработват часовете по ТХ или просто си борил несметни купища осветление, в което все на някоя лампа и идва ред, защото са много?

            Коментар


            • #7
              От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              От скромния ми опит с ламби,(11г в БТ) Нарва не е утвърдена компания. Поне не и преди нашия преврат.
              Пукаха яко, и халогенки и металхалогенки, а бяха все по второ направление.
              А аз бях с такива на 2 от колите си. Още когато ги нямаше гръмките реклами. Не съм имал изгоряла. На едната - съвсем стандартни H4, а на другата - "нелегални" 100 ватови. За 3 години изгоряла нямаше. Но не карам често нощем, а тогава зиме денем фаровете още не бяха задължителни, а препоръчителни. Внасяха си ги съвсем по първо направление Интеркар 3000, но по-късно спряха, по незнайна за мен причина. Имаха и разни лъскави модели с поне видимо просветлени стъкла (същия визуален ефект като на просветлена леща на очила).

              За един от продуктите си PHILIPS твърди че хем светели силно, хем имали по-дълъг живот. До колко е вярно - не знам. Вероятно наесен ще ми се наложи да проверя, ак оне поискат да ме пуснат на преглед с лупите.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Пукаха яко - какво значи? Масово не си наработват часовете по ТХ или просто си борил несметни купища осветление, в което все на някоя лампа и идва ред, защото са много?
                Да. Масово гърмяха на 2-3 часа работа. Осветлението не беше несметно, но беше основното в НРБ.

                Коментар


                • #9
                  От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                  Преслушани са Филипс, нямат интересен продукт, поне по горните критерии. Ако Narva се оплескат по някоя линия, пак ще мислим - ама май пак няма да е Филипс.
                  Май се намери и кой продава Нарва.

                  Пенчо:
                  А други, освен Нарва, в същите условия изпробвани ли са и държали ли са се различно?
                  Последно редактирано от Ясен; 24-04-11, 23:02.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Преслушани са Филипс, нямат интересен продукт.
                    Осрам са ламбите. Филипс е за радио.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                      Нямат H3 от този вид и много пАра дават към свирката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                        Ясене мини сряда през гаража да ти дам две Х4 на Бош да пробваш. Иначе мен найтбрекъра ми харесва. Изгоряла на ладата за 2 години имам 1 Н4. Нарва горят на поразия, поне на служебната.
                        После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                          Силвания. Но от години не знам за местно представителство.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                            Може да пробваш и гамата на Тунгсрам - при тях усилените лампи са в този ред:

                            50310NHSU 12V 55W SPORTLIGHT bluish up to 50%
                            50310MPU 12V 55W P14,5S MEGALIGHT PLUS +60%
                            50310XU 12V 55W P14.5S MEGALIGHT ULTRA + 90%
                            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                              Както и крушките на Магнети Марели, при тях са обозначени като гледам с имена

                              - стандарт,
                              - всесезонна,
                              - рали,
                              - синя.
                              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X