Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

    Интересна тема,следя и чакам професионално мение за вид и модел лампа която да свети добре и в дъждовно време да има добра видомост.

    Коментар


    • #77
      От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

      Само да я тествам. А ако я намеря и във вариант H3 - още по-хубаво.

      Коментар


      • #78
        Re: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

        И така, изпаднах в търсене на перфектната халогенна лампа за фар. Що е то:
        1. Да ползва същата мощност, за която е предвиден фарът, ел. инсталацията и т.н.
        2. Да свети максимално силно
        3. Да няма компромиси с фокусирането
        4. Да живее максимално дълго, при спазени условия 1 и 2
        5. Законна по пътищата в Европа.

        Ясене според мен имаш много високи изискваня,
        Аз си направих компромис и си сложих Osram Night Braker - да си призная за сега съм много доволен.
        знам , че не влизат в критериите ти но ако откриеш наистина перфектната халогенка отговаряща на всичките ти
        изискваня, ще ми е интересно да споделиш.

        Поздрави

        Коментар


        • #79
          От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

          Найт-брейкъра е супер впечатляващ, но реалната видимост, която докарва, е на нивото на стандартна H4 лампа - примерно като базовата линия на Осрам. Поради което е дисквалифициран още в началото на темата. За съжаление, човешкото зрение е много лош съдник за качеството на осветлението и за количеството възприемани детайли. Затова трябва да се доверим само на теорията и на много внимателните наблюдения.

          Финалистите в моето търсене са Narva RP+50% и Narva RP+30% - колкото и странно да е, моделът "+50%" има недостатъци във фокусирането, макар че излъчва малко повече светлина.

          При H3 положението е трудно - най-доброто, което намерих, е Philips Premium, но там търсенето даже и теоретично продължава.

          Коментар


          • #80
            Re: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

            Найт-брейкъра е супер впечатляващ, но реалната видимост, която докарва, е на нивото на стандартна H4 лампа - примерно като базовата линия на Осрам
            Тук въобще ме мога да се съглася.
            За мен свти много по добре - на тъмно се вижда каква е разликата,
            на дневна светлина малко трудно.

            не знам дали писах но имам 2 нарви - обикновенни,
            едната буквално се пръсна и я замених с една трифа (обикновенна),
            която свети доста по силно.

            Финалистите в моето търсене са Narva RP+50% и Narva RP+30% - колкото и странно да е, моделът "+50%" има недостатъци във фокусирането
            Когато реално ги тестваш моля те пусни коя си избрал и как се държи.
            Интересно ми е без филтъра каква е светлината.

            Коментар


            • #81
              От: Re: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

              Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
              Тук въобще ме мога да се съглася.
              Ще ти го докажа с елементарно бяло листо, поставено в храстите. Но този експеримент е отдавна направен от хора, които са разбирали повече и са имали повече ресурси на свое разположение.

              За останалото - подред, че нещо нямам много време напоследък.

              Коментар


              • #82
                От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                Намерихме с 5ракиев търговец на Нарва - фирма SFK, продават камионджийски неща, магазина им е на булеварда, свързващ Централните гробища с надлез Надежда. На 50 метра след бензиностанция Шел, ако се идва от гробищата.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • #83
                  От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                  Утре ще проверя с какви крушки е служебката,и ще пиша.Дори и със смъкнат на 2-ра позиция регулатор-пак ми присветват отсрещните автомобили.Ама мисля за това,само крушката няма да е виновна,а и самия рефлектор .
                  Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                    Мерси. Аз бях отсвирил темата, но тя доби нова актуалност с настъпването на зимата. Бях позабравил проблема, наречена "френски фарове" - бегъл неприятен щрих върху иначе идеалното за моите нужди Туинго.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                      Първоначално публикуван от 4x2 Преглед на мнение
                      Утре ще проверя с какви крушки е служебката,и ще пиша.Дори и със смъкнат на 2-ра позиция регулатор-пак ми присветват отсрещните автомобили.Ама мисля за това,само крушката няма да е виновна,а и самия рефлектор .
                      Кажи марката и модела, има непоправими - например Фабия 1. Иначе може да е крушката, рефлекторът, стъклото, левите ръце на тоя, който е сложил крушката или нещо счупено по фара. Мръсен фар също заслепява много повече от чист.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                        Колата е -->Dacia Logan MCV
                        Пиша дословно каквото е щамповано на крушката:
                        Hella Germany H-4/12-V/29j/60-55W/E-8/3G2
                        Странното е,че две от фирмите в съседство също имат Dacia Logan MCV,обаче крушките в техните фарове са:
                        TRIFA Germany H-4/12-V/60-55W/Е-1/2F8 (днес се навирахме в предниците за сравняване).И не смятат,че са силни фаровете.Нямат проблеми с присветване от отсрещните,цитирам единия от шофьорите:
                        -Кви присветвания ве човек,съвсем нормално си свети фара.Даже смятах да купувам едни Osram,нали има там някви с допълнителното светене,щот сега зимата мръква рано и карам предимно по тъмно.Купих си преди една година такива за Golf-а,и ти казвам напрау се родих.
                        Имам едно съмнение!Понеже техните Дачии са закупени-2010г,а нашата-2008г,незнам дали на различните години производство не са монтирани различни крушки,или на различните модели.Има вероятност през годините да е имало някаква шашмалогия,заради цената да са пренебрегнали качеството-ама кой да каже с точност?Та затова и да има такава разлика в осветеността.
                        Остава да се види,къде в София има магазин/и предлагащи-Hella.Или да се търсят подобни крушки из моргите(от катастрофирали Дачии).
                        Крушките не са сменяни със сигурност,но може да се направи едно пробно с други крушки-при нужда( обаче на-рано другата седмица).Ама щом колегите(от съседните фирми) са с други крушки и не са доволни,незнам дали да се прави такава схема?
                        Дано да е от полза инфото.
                        Количеството разум на планетата е постоянна величина,а населението непрекъснато се увеличава.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                          Малко в страни, ама да споделя на какви "майстори" съм попадал. Убедено твърдят, че при Н4 легенчето на късата светлина, трябва да е над жичката! За да светело надолу. Вадят секачките и кастрират лампата, та да могат да я напъхат!!

                          Свят широк...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                            Малко да изровя темата... в търсене съм на H3 крушки за допълнителни фарове, там няма да ми се налага спазвам законната 55W мощност, защото те няма да се ползват там, където важат въпросните закони.

                            Дали в търсенията си някои е попадал на Narva H3 100W 12V в София?

                            Коментар


                            • #89
                              От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                              Авторай ми предлагаха такива.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Кой продава автомобилни лампи Narva? + различни поучения на тема лампи

                                Аз търся къде се продават малките крушки 3 и 5 Вт без цокъл с нахлузено върху тях цветно калъфче.
                                Не с оцветени стъкла, а с калъфче. Засега не мога да намеря никъде.
                                Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                                имат право да гласуват на избори.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X