Обява

Свий
Няма добавени обяви.

смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

    Здравейте колеги, от два месеца съм горд собственник на Ленд Круизер произведен през 1996г 3000м3 и 125 коня.
    Закупих го от приятел който е активен участник по offroad . Вчера сутринта ми смеси маслото на автоматика и антифриза в радиатора някой знаели нещо повече.

  • #2
    От: смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

    Аз знам, че трябва нов радиатор. Но, все пак трябва да се източи и да се пробва за успокоение.

    Коментар


    • #3
      От: смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

      За друг радиатор е ясно .Тест за наличие на етиленгликол в маслото на автомата.Ако има ще прецакаш кутията
      Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
      Grand 3.1TD
      0898 620 306 Стоян

      Коментар


      • #4
        От: смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

        Колега,

        За съжаление смесването върви от високото към ниското налгане. Зависи от много неща (температура на антифриза при смесването ,колко е карано (докато почне много да боксува автомата или по-рано) ) примерно при най-лекия случаи когато е смесило на студен антифриз и симптома е бил пушек във резултат на изтичане на "мляко" от щеката на антифирза - може само смяна на радиатор + смяна на масло на кутия.

        При всички други случаи задължително правим пълна промивка на автомата аз я правя със машина ,има хора които могат и без. За съжаление магическата цифра на необходимия ATF е около 40 литра.

        Също внимаваи със радиаторите ,китайско-тайвански от общо естествно са случва да смешат след неколко години пак. Единственити които знам да държат 100% дори и след 10-на години са KOYO.
        1x 1.5JZ = 621NM
        2x 5VZ-FE = 596NM

        Коментар


        • #5
          От: смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

          Може и да не се наложи да се сменя радиатора. В моя случай радиатора се оправи след направа на нови щуцери за радиаторчето на автоматика, което се намира в големия радиатор. Оригиналните щуцери бяха от алуминий и бяха много корозирали. Новите ги направихме от бронз и при всички положения ще изкарат повече.
          Сега имаме и един резервен радиатор, защото по съвет на майсторите от сервиза трябваше задължително нов радиатор, и промивка на автомата. И при двете обаче се изложиха. За радиатора не познаха, а промивката не знам с какви химии я направиха, обаче на новия радиатор "Нисънс" се отпориха казанчетата поради надуване на гумените уплътнители, и естествено радиатора текна, като из ведро. От представителството го отремонтираха срещу заплащане, защото гаранцията не покрива щети от експерименти с незнайни химии. А докато оправят новия радиатор, ние си ремонтирахме стария.

          Коментар


          • #6
            От: смесване на масло от автоматична ск.кутия с антифриз

            Страхотни сте смених радиатора и промих автомата нещата се оправиха.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X