Обява

Свий
Няма добавени обяви.

бавните не работят

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: бавните не работят

    Не е със верига-зъпчата е , и това което обяснява колегата е почти невъзможно ,освен ако не е счупена вилката бързи-бавни
    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

    Коментар


    • #17
      От: бавните не работят

      Зачетох се в темата, въпреки, че не съм виждал разглобено Фронти. И какво ми направи впечатление: човека пита защо не му работят бавните, а всички наред обясняват защо не му работи предния мост. Интересно
      На Витарника е достатъчно да се извади един щифт, за да има 4х4 и да няма бавни (то, не че иначе има кой знае какви бавни ... първия път като се качих и аз помислих че са прецакани, а те толкова си били поначало )
      Пак казвам, нямам никаква представа от механизма на Фронтерата, но дискусията е малко странна, затова се обаждам.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #18
        От: бавните не работят

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Зачетох се в темата, въпреки, че не съм виждал разглобено Фронти. И какво ми направи впечатление: човека пита защо не му работят бавните, а всички наред обясняват защо не му работи предния мост. Интересно
        На Витарника е достатъчно да се извади един щифт, за да има 4х4 и да няма бавни (то, не че иначе има кой знае какви бавни ... първия път като се качих и аз помислих че са прецакани, а те толкова си били поначало )
        Пак казвам, нямам никаква представа от механизма на Фронтерата, но дискусията е малко странна, затова се обаждам.
        Странна ти е щото няма нищо общо с Витара. Тук 4х4 се включва чрез електромотро от копче който освобождава лоста да може да се движи за да включи бавни и зацепва дисконектора в полуоската. За това колегите го питат за моста щото ако не се зацепи електоромотора нямаш предно, а може да си местиш лоста колкото си щеш от бързи на бавни се тая, пак ще си само на задно.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: бавните не работят

          Добре ако е счупена вилката бързи-бавни ремонта скъплие, ако е правил някой такъв?
          Аз съм включвал на бавни само с тераното, но бавните му бяха наистина мнооооого бавни.
          СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
          ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

          Коментар


          • #20
            От: бавните не работят

            Имаш Фронтера 2.2, '96г., а нямаш преки впечатления от бавните й, че да сравняваш с тази?
            ...и на Фронтерата са мнооого бавни, на първа се тръгва ако ще качваш вертикално блока до вас, иначе само фучи двигателя и се движи мнооого бавно.

            п.п.с какви предавателни числа са диференциалите - друг път, ако наистина имаш Фронтера, загубеното време да изчетеш поне половината раздел е жива печалба за теб, дори и от финансова гледна точка, освен правилно-експлоатационната.Не говоря за това нещо, дето си се хванал да му правиш оглед, а нямаш никаква представа какво виждаш пред себе си.
            Последно редактирано от maxxx; 25-04-11, 19:25.

            Коментар


            • #21
              От: бавните не работят

              На 1-ва бавна с 3000 оборота едвам пъпли и не отлепя километража изобщо.
              Вилквата едва ли е скъпа, със сигурност знам, че Лозан е правил такъв ремонт на А-то и то не един път. Все пак ми се струва че тук проблема може да е и в ел. управлението.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                От: бавните не работят

                Сега загледах ,че човека е писал че фронтерата е 97 г.,което значи че е още А и е с хъбове.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #23
                  От: бавните не работят

                  Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
                  Сега загледах ,че човека е писал че фронтерата е 97 г.,което значи че е още А и е с хъбове.
                  "Смилянски", всичко друго в тази тема е бошлаф, прочети я пак.
                  Май ще я местя в "приказките" - едно питаме, после вкарваме Диско в дискусията, "имайки" Фронтера, ...
                  ...а ако въпросният счупеняк е "А" и колегата има "А", '96 набор, въпросите са му меко казано непонятни.

                  Коментар


                  • #24
                    От: бавните не работят

                    Хаха вярно, аз си бая за Б-то той писал 97-а. Карай и без това явно не го касаят особено техническите подробности.... Пламене ти ли ще я мръднеш или аз да я бухна?
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #25
                      От: бавните не работят

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Пламене ти ли ще я мръднеш или аз да я бухна?
                      Замина, можем да си продължим раздумката.

                      Коментар


                      • #26
                        От: бавните не работят

                        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                        Имаш Фронтера 2.2, '96г., а нямаш преки впечатления от бавните й, че да сравняваш с тази?
                        ...и на Фронтерата са мнооого бавни, на първа се тръгва ако ще качваш вертикално блока до вас, иначе само фучи двигателя и се движи мнооого бавно.

                        п.п.с какви предавателни числа са диференциалите - друг път, ако наистина имаш Фронтера, загубеното време да изчетеш поне половината раздел е жива печалба за теб, дори и от финансова гледна точка, освен правилно-експлоатационната.Не говоря за това нещо, дето си се хванал да му правиш оглед, а нямаш никаква представа какво виждаш пред себе си.
                        Точно това е колега исках да разбера какъв може да е вероятния проблем ,и дали си струва да се ремонтира като цена за рмонта .
                        Благодаря за съдействието.
                        СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                        ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                        Коментар


                        • #27
                          От: бавните не работят

                          Според мен, нямаш Фронтера, а искаш да си купиш и си намерил нещо според теб сгодно.
                          И така да беше поставил въпроса, никой нямаше да ти се подиграва или присмива, бих казал дори, че щяха да се включат повече участници.
                          Това, което си пишем тук е минало през гаечните ключове, сблъсъци с всякакви сервизи/така им казваме, че за псуване има картони/ и после след питанки и правене се появява тема или в съществуваща такава ремонт/решение на дефект, който всеки съвсем наготово може да го прочете и се възползва от него.
                          Не оставай с убеждението, че сме се назобали с каталожна и сервизна информация, след което се правим на велики и ръсим мозък на килограм.

                          п.п.в тази криза и предлагане, не бих упорствал с този екземпляр.Каквото и да чуваш на тема "Фронтера", трудно убиваема е - за да й потрошат раздатката, не е на добре.

                          Коментар


                          • #28
                            От: бавните не работят

                            Аз си имам фронтера вече година и половина и съм доволен от нея за сега.Когато я купувах,бях с братовчед ми той я кара на бързи и бавни в една кал до една вилна зона на Варна, а аз бях отвън и се ослушвах за евентуални шумове от диференциали и раздатка и също така да видя дали се въртят предните колела.И от тогава не съм я карал на бавни , не ми се е налагало ,за сега.Само тераното съм го карал на бавни и от там правя разликата с тая фронтера.
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 26-04-11, 13:02.
                            СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                            ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                            Коментар


                            • #29
                              От: бавните не работят

                              Прощавай, но не звучиш сериозно.
                              Имаш Фронтера, но не я включиш на бавни на подходящ терен и направиш сравнение с въпросният екземпляр, заради когото е темата ти, а караш по спомени как било с Тераното?!
                              И питаш как се движи Фронтера на бавни, след като можеш да установиш това много бързо, като не си го разбрал за година и половина?
                              Ами, добре, ...

                              Коментар


                              • #30
                                От: бавните не работят

                                По точно въпроса ми е какъв може да е проблема , и колко ще струва отстраняването му.Аз на бавни моята за сега несъм я карал , вече не ходя често по горите ,и полетата а ейтака за нищо не искам да юркам джипа по баирите.Двойното го ползвам най-често зимата ,от време на време на плажа на Крапец и когато ходя за риба.
                                Аз най-вече за тия неща се навих да взема джип, нямам намерение да го троша по барите ,колкото и здрав да e все един ден ще се шчупи а там частите са x 4.И на мен ми се иска да му видя всички възможности/за сега се е спарвил отлично и без бавни/но не мие дебел джоба за скъпи ремонти,а и кареме 15 и косур годишни коли.Аз много харесвам вашия форум и уважавам вашето мнение.
                                СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                                ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X