Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива или друг джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нива или друг джип

    здравейте,за седмица прочетох много вав форума но от това което чета сам на мнение че за мен ще е по-добре да си купя някоя стара евтина Нива и да вложа още толкова за да нямам големи ядове.а ако можи да ми препоръчате друг джип без паджеро и ако можи и да е с по ниска цена.благодаря ви предварително.
    263
    Нива
    44.11%
    116
    Друг джип
    55.89%
    147

  • #2
    Re: Нива или друг джип

    защо не паджеро , или цената те притеснява на паджерото

    Коментар


    • #3
      Re: Нива или друг джип

      Първоначално публикуван от ferdun Преглед на мнение
      здравейте,за седмица прочетох много вав форума но от това което чета сам на мнение че за мен ще е по-добре да си купя някоя стара евтина Нива и да вложа още толкова за да нямам големи ядове.а ако можи да ми препоръчате друг джип без паджеро и ако можи и да е с по ниска цена.благодаря ви предварително.
      Чакай сега, за какво ще ползваш джипа, какви неща очакваш от него? Защо ще даваш доста пари за нещо в което ще вложиш още толкова, при положение че крайния резултат пак ще е далече от нещо истинско? Аз съм имал имане-даване с Нива и никога повече няма да се кача на такова нещо (не го наричам автомобил)....
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Нива или друг джип

        Абе защо ни обиждаш машините бре !
        Аз съм имал имане-даване с Нива и никога повече няма да се кача на такова нещо (не го наричам автомобил)....
        НИВОВОДИ подкрепете ме!

        Коментар


        • #5
          Re: Нива или друг джип

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          Абе защо ни обиждаш машините бре !

          НИВОВОДИ подкрепете ме!
          Само Нивоводите ще те подкрепят, всеки който е успял да се качи на нещо по-читаво вече не се е върнал...
          Хич не обичам крайни твърдения, но по-голямо дърво от Нива не съм карал....
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: Нива или друг джип

            Дима, не съм съгласен с теб. Ще подчертая че всеки има право на собствено мнение и нямам желание да те оборвам или да ти сменям мнението. Но моето лично мнение е че Нивата има както всичко друго и своите предимства и своите недостатъци... И сред нашите 12 4х4 автомобила има и една Нива. И тя е там поради нейните предимства...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              Re: Нива или друг джип

              Аз бях на мнетието на Венци до преди месец. Слушам всички ги хвалят а и общо взето в гората се движат.
              Обаче откакто на разходките идват две Ниви и имах взимане даване с окачването на едната съм твърдо на мнението на Куадра. Всички предимства се изпариха. За минаване Нивата може и да мине през повечето места където и другите но и е много трудно. Наи много и пречат малката мощност и малкия ход на предното окачване. Ако изобщо 3см може да се нарече ход. Спокоино можеха да сложат един винкел вместо амортисьор.
              Верно лека е но за да не потъва в блатата и трябват гуми поне 235 а толкова големи освен че няма сила да ги завърти и не могат да влезнат в калниците.
              Като конструкция само недостатъци виждам. Единственото и преимущество е ниската цена като нова защото втора употреба е дори по скъпа от джипките в малкия клас.
              Ааа частите са евтини. Трябва сам да си ги сменяш защото времето за ремонти е много и ако плащаш на сервизи излиза скъпо.
              Последно редактирано от kinex; 30-04-07, 08:56.

              Коментар


              • #8
                Re: Нива или друг джип

                Пламене, къде го мериш тоя 3см. ход на Нивата отпред? На колелото (едва ли?) или вътре? Въобще Нивата е една от 'джипките' с много добри ходове още от завода (imho).

                С Димата съм съгласен за Нивата (и въобще за руските джипки) в тази част, че винаги проявяват характер, държат те буден, както казваше Алекс с неговия Хънтър и трябва сърце и любов за да ги караш. Но така са например и английските Уазки. За Американските не зная, Тойотата е друго, да не предизвиквам клубни спорове обаче..

                Но пък ако погледнете руснаците какво правят с Нивите...

                На въпросите на колегата ferdun:
                1) Не бих тръгнал да възстановявам стара Нива, амортизациите са твърде големи, като се вземе впредвид и самоносещата конструкция, но разбира се за всичко има и изключения, сещам се за Явор (Dorzi).

                2) Какъвто и да джип да се вземе за каране, за да стане, в общи линии сметката е около или поне х2 на първоначалната инвестиция (цената на покупката). Разбира се, в зависимост от цели, вкусове, сърце, време и пари ...

                Коментар


                • #9
                  Re: Нива или друг джип

                  Яро съгласен съм с теб, на мен ми направи впечатление нещо много простичко - Нивата се ползваше единственно за движение по пътищата и съвсем лек офроъд да се стигне до някой обект веднъж на 2 месеца. И при тези условия на експлоатация за 3 години и се смени всичко без двигателя, при все че беше чисто нова, и цената и се доближи до ново Чероки от магазина. Е питам се, защо трябва да се дават пари за да се поддържа във фабричен вид нещо (не говоря за тунинг и улутшайзинг) което се ползва в условия в които всеки нормален джип ще се справя без проблем и ще му плащаш само консумативите?
                  Ако си я купуваш с еднозначната идея да я изтърбушиш от тунинг и каране там където ще се чупи и ще я правиш може би има смисъл, но иначе не.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Нива или друг джип

                    На ограничителните тампони го меря от една седмица че е по лесно. 3см с мачкане на тампоните. За целия ход говоря. На горе и на доло. От вън на гумите е повече но не ми е трябвало. И го сравнявам с другите пак при тампоните. Витара например.
                    Сигурно имаш впечетления за голям ход на задния мост. Според мен това не може да компенсира предния.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Нива или друг джип

                      Пламене не мисля че е корекно да замерваш хода там - при различни дължини на рамото хода на колелото ще е различен при един и същи ход при тампона. А при безкрайно дълго рамо хода също ще е безкраен...Така че мери го на гумата за да са ясни действителните ходове.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Нива или друг джип

                        Добре ще го премеря отвънка.
                        Ти нали си карал Нива. Според теб защо и подскача предницата.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Нива или друг джип

                          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                          Яро съгласен съм с теб, на мен ми направи впечатление нещо много простичко - Нивата се ползваше единственно за движение по пътищата и съвсем лек офроъд да се стигне до някой обект веднъж на 2 месеца. И при тези условия на експлоатация за 3 години и се смени всичко без двигателя, при все че беше чисто нова, и цената и се доближи до ново Чероки от магазина...
                          Съгласен съм, но има значение и кой стопанисва и как поддържа колата. Не казвам, че вие сте били немърливи , но примерно Пламен (Петров) с почти чисто нова Нива мина експедицията Рила-Родопи-Сакар-Странджа миналата година и резултата беше един скъсан калобран и нищо повече за тези 1000+км.

                          Първоначално публикуван от kinex
                          ...Ти нали си карал Нива. Според теб защо и подскача предницата.
                          Нивата си подскача по принцип и според мен това е от недостатъците на твърде късото междуосие.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Нива или друг джип

                            Първоначално публикуван от ferdun Преглед на мнение
                            здравейте,за седмица прочетох много вав форума но от това което чета сам на мнение че за мен ще е по-добре да си купя някоя стара евтина Нива и да вложа още толкова за да нямам големи ядове.а ако можи да ми препоръчате друг джип без паджеро и ако можи и да е с по ниска цена.благодаря ви предварително.
                            Колега , аз смятам че въпроса ти е провокативен и придизвиква излишна дискусия , за да можем да сме ти полезни бъди по конкретен без да обидиш никои


                            От мен при избор на кола наи важно е за какво ще я исползваш , няма универсална марка автомобил , и всяко предимство е възоснова на неиния недостатак
                            sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Нива или друг джип

                              Ходове на предното окачване на Нива.
                              Колата е на кантар.




                              Горен преден смачкан тампон.



                              Долен преден смачкан тампон.



                              Максимално отстояние на горния преден тампон.



                              Голата истина.





                              44 - 38 = 6см

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X