Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива или друг джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Нива или друг джип

    днес правих сравнение между нива 1.7 93г с гуми щатни не копани и фиат 4х4 панда с гуми галоши на стръмен участък с големи коловози.и двете машини качиха баира но фиата го направи с голяма лекота.нищо не казвам ама имаше едно момче с мен и каза че биси купил фиат пред нива.фиатчето върви кат изтребител.ама му сменях лагери на задния диф четерите лагера 130лв. има разлика от нивата

    Коментар


    • #32
      Re: Нива или друг джип

      Живи да ги оплачем нивоводите - тия лекомислени мазохисти, направили най-голямата грешка в живота си, купувайки този трошляк :-)
      Отново оставам с впечатление, че някой се опитва да разруши всемирния нивовски заговор срещу нищо неподозиращия бъдещ купувач, пречейки ни да завлечем поредната сгрешила душа в ада. :-))))
      Странно защо, но с всеки изминал ден по пътищата се виждат все повече Ниви - накъде е тръгнал тоя свят?

      На мен засега ми прави кеф да си я карам през дупки, бордюри, кал, камъни и дърве и да я юркам без да я щадя ни най-малко. Не бих го правил по същия начин, ако струваше 4-5 пъти повече и ако най-близкия сервиз, в който някой си има понятие от тази кола се намира на около 200 км, а частите се чакат няколко седмици.
      Защото и хубавите джипове се чупят - няма нищо вечно.

      Иначе всеки разбира от хубавото - и Тойотите са хубави и Г-класите, особено пък Дифендърите, ама не става само с акъл, трябват и пари, дядовото! ;-)
      Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

      Коментар


      • #33
        Re: Нива или друг джип

        [quote=kinex;158332]А там където аз съм ходил с лека кола дори и ловци няма.
        Няма да казвам колко пъти с Голф с кални гуми съм дърпал нива.
        кинекс там сигурно и лов няма но това е друго.ти и сам казваш че си с кални гуми.а това че нивата е закъсала явно толкова можи да кара.ти можи да си по опитен но накое и дарво да му дадеш бтр няма да закъса никаде нали?аз сам отивал на лов и с мерцедес 190д (винаги когато паджерото е в бокса)и винаги саме дарпали или нива или уаз ама винаги сам закасвал,но няма нищо на който не му слуша главата му патят краката такава е.аз лично не сам за леките коли в гората става много трудно изкарването от там.а и още нещо кинекс ти никога ли неси закъсвал някаде питам от любопитство не се обиждай.

        Коментар


        • #34
          Re: Нива или друг джип

          Закъсвал . Че тва затъването аз съм го измислил.
          Даже един път ме вади Нива(тая е с главна буква). Успешно.

          http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9336

          Само тези които закъсват знаят защо.
          За останалите тяхната джипка е наи-проходимата.
          И не виждам защо някои може да се обижда. Наи малко пък аз.
          Написах мнения с достатъчно технически аргументи за нивата. Които има някои в къщи да се сеща.

          Коментар


          • #35
            Re: Нива или друг джип

            Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
            днес правих сравнение между нива 1.7 93г с гуми щатни не копани и фиат 4х4 панда с гуми галоши на стръмен участък с големи коловози.и двете машини качиха баира но фиата го направи с голяма лекота.нищо не казвам ама имаше едно момче с мен и каза че биси купил фиат пред нива.фиатчето върви кат изтребител.ама му сменях лагери на задния диф четерите лагера 130лв. има разлика от нивата
            Не съм адвокат на Нивата но ги имам и двете коли, респективно Нива и Панда. Абсолютно не може да става и дума за сравнение относно проходимост. Пандата е много ниска, особено ако е със 155/65/13 гуми, според предписанието на производителя. Иначе бих подкрепил мнението, че Пандата е един относително добър и непретенциозен автомобил.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #36
              Re: Нива или друг джип

              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
              Не съм адвокат на Нивата но ги имам и двете коли, респективно Нива и Панда. Абсолютно не може да става и дума за сравнение относно проходимост. Пандата е много ниска, особено ако е със 155/65/13 гуми, според предписанието на производителя. Иначе бих подкрепил мнението, че Пандата е един относително добър и непретенциозен автомобил.
              Не се вторачваите толкова много във височината на джипа. Състезанието в Пловдив го спечели наи-ниския джип. Включително днешния наи-екстремен етап. С 31" гуми. За Г-класата на Долфи говоря.

              Коментар


              • #37
                Re: Нива или друг джип

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Аз бях на мнетието на Венци до преди месец. Слушам всички ги хвалят а и общо взето в гората се движат.
                Обаче откакто на разходките идват две Ниви и имах взимане даване с окачването на едната съм твърдо на мнението на Куадра. Всички предимства се изпариха. За минаване Нивата може и да мине през повечето места където и другите но и е много трудно. Наи много и пречат малката мощност и малкия ход на предното окачване. Ако изобщо 3см може да се нарече ход. Спокоино можеха да сложат един винкел вместо амортисьор.
                Верно лека е но за да не потъва в блатата и трябват гуми поне 235 а толкова големи освен че няма сила да ги завърти и не могат да влезнат в калниците.
                Като конструкция само недостатъци виждам. Единственото и преимущество е ниската цена като нова защото втора употреба е дори по скъпа от джипките в малкия клас.
                Ааа частите са евтини. Трябва сам да си ги сменяш защото времето за ремонти е много и ако плащаш на сервизи излиза скъпо.
                Колега,не само че влизат по-широки ,но и по-високи,а и повервай върви

                Коментар


                • #38
                  Re: Нива или друг джип

                  Първоначално публикуван от inko Преглед на мнение
                  Колега,не само че влизат по-широки ,но и по-високи,а и повервай върви
                  Е аз не съм казал че не върви.
                  За да не упират по високи от 71см трябва да се ограничи хода на задния мост. Което е по неправилно от колкото да се изрежат калниците. Щатните са 68см. На 71см колко може да е широка една кална гума. Според мен 225/70/15 е максимума.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Нива или друг джип

                    Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                    Няма да казвам колко пъти с Голф с кални гуми съм дърпал нива.
                    Това че си дърпал с голф Нива-може да се е случило само ако този който е карал Нивата няма абсолютно никакво понятие и опит с джип И какви бяха тези "калните" гуми на голфа че не мога да вдяна за какви гуми става дума?Щото Нивата с оригиналните си руски гуми си върви за мен поне добре и съм доволен от Нивата като цяло-съотношение цена,качество,ремонтнопригодност,цени на частите и т.н.За Нивата има навсякъде всичко и не е скъпо което е достатъчен аргумент да е едно от най масовите 4х4 в БЪЛГАРИЯ-защото ние все пак тук в БЪЛГАРИЯ живеем

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Нива или друг джип

                      днеска правех ремонтче на нива.лагери на главините 4 броя по 6лв семерине 4броя общо 6лв накрайници 2бр по 8лв шарнири 4броя по9лв не бях ползвал немски шарнири.пружини по 20лв.и кило грес за полуоските.два амортисйора усср по 18лв .не е скъпо

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Нива или друг джип

                        Разбира се че не е скъпо-направо си е без пари и това е една от причините Нивата да е едно от най често срещаните 4х4

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Нива или друг джип

                          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                          Това че си дърпал с голф Нива-може да се е случило само ако този който е карал Нивата няма абсолютно никакво понятие и опит с джип И какви бяха тези "калните" гуми на голфа че не мога да вдяна за какви гуми става дума?Щото Нивата с оригиналните си руски гуми си върви за мен поне добре и съм доволен от Нивата като цяло-съотношение цена,качество,ремонтнопригодност,цени на частите и т.н.За Нивата има навсякъде всичко и не е скъпо което е достатъчен аргумент да е едно от най масовите 4х4 в БЪЛГАРИЯ-защото ние все пак тук в БЪЛГАРИЯ живеем
                          Ма ти да не се върза бе.
                          Иначе за Голфа е вярно. Гумите бяха 195/R/15. Не си спомням марката.
                          А задния лагер на Голфа е 3лв.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Нива или друг джип

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Ма ти да не се върза бе.

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Нива или друг джип

                              епа 3лв то на патрола на задната полуоска оригинален 90лв ама аз сложих от 9лв и съм навартял към 30хил с него пак ша купя от 9лв

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Нива или друг джип

                                [QUOTE=ferdun;158491]
                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                А там където аз съм ходил с лека кола дори и ловци няма.
                                Няма да казвам колко пъти с Голф с кални гуми съм дърпал нива.
                                кинекс там сигурно и лов няма но това е друго.ти и сам казваш че си с кални гуми.а това че нивата е закъсала явно толкова можи да кара.ти можи да си по опитен но накое и дарво да му дадеш бтр няма да закъса никаде нали?аз сам отивал на лов и с мерцедес 190д (винаги когато паджерото е в бокса)и винаги саме дарпали или нива или уаз ама винаги сам закасвал,но няма нищо на който не му слуша главата му патят краката такава е.аз лично не сам за леките коли в гората става много трудно изкарването от там.а и още нещо кинекс ти никога ли неси закъсвал някаде питам от любопитство не се обиждай.
                                Е,направо утрепа коня,хайде сега някой с трабантче да похвали,че и той е дърпал Нива-мнооого крайни изявляния.
                                С удоволствие те каня да си вземеш голфа,че да дойдеш и моята Нива да дръпнеш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X