Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нива или друг джип

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Нива или друг джип

    това вече е въпрос на чест.Нвоводите бяхме нападани от всякъде и всеки се опитваше да ни убеди че караме най лошия автомобил,и трябва веднага да се отървем от него.Така че по добре да седи темата и да се опитваме да намерим плюсове(колкото и малко да се те)и да се защитаваме,докато на другите не им писне да се разправят
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • До: Нива или друг джип

      имаше теми и съм чел някаде тук из форума дето са сменили доста неща по окачване карета кво ли не на по 20 000 25 000. Моита нива е вече на 17 000км и все си е така както съм я взел нама хлоп троп и всичко си е 6 точки варви си работи шума е в границите на нормалното както всяка една нива повива си вибрациики нормално 1 година навърши вече ....... ще пиша по нататък каво е станало .... 100 000 да изкара без нищо фаида се пак за 13 000лв кво и е ....

      Коментар


      • До: Нива или друг джип

        Първоначално публикуван от ferdun Преглед на мнение
        здравейте,за седмица прочетох много вав форума но от това което чета сам на мнение че за мен ще е по-добре да си купя някоя стара евтина Нива и да вложа още толкова за да нямам големи ядове.а ако можи да ми препоръчате друг джип без паджеро и ако можи и да е с по ниска цена.благодаря ви предварително.
        а защо не паджеро???

        Коментар


        • До: Нива или друг джип

          От прочетенот до тук, се очертава, че голяма част от проблемите, не е в машината Лада Нива, а в качеството на резервните части за нея.

          Коментар


          • До: Нива или друг джип

            Първоначално публикуван от kassey Преглед на мнение
            От прочетенот до тук, се очертава, че голяма част от проблемите, не е в машината Лада Нива, а в качеството на резервните части за нея.
            И в майсторите по гаранционните и всички останали сервизи. Може и да си разбират от занаята, но ги мързи да бачкат и да четат. Лошо е, че не всичко човек може да си прави сам.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • До: Нива или друг джип

              По Нивата не се сещам за нещо, което не мога да си направя сам, с изключение на реглажа на предницата, защото нямам стенд Другото е лесно и просто. Проблемът с некачествените части е съвсем реален, но и първоначално вградените са трагични...
              Конструктивните недомислици, като окачването на раздатката към купето и куплирането и към СК също.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • До: Нива или друг джип

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                По Нивата не се сещам за нещо, което не мога да си направя сам, с изключение на реглажа на предницата, защото нямам стенд Другото е лесно и просто.
                Имаш право, ама новите като са инжекцион и имат един куп датчици и т.н. как да ги проверявам един по един при условие, че нямам тестера който се включва към компютъра и за минути казва къде е проблема. До колкото знам струвал 2000 лева...
                Only after the last tree has been cut down,
                Only after the last river has been poisoned,
                Only after the last fish has been caught,
                Only then will you find that money cannot be eaten.

                Коментар


                • До: Нива или друг джип

                  При Нивата инжекционът не дава практически нищо повече от карбуратора, освен повече ядове. Визирах тази, която карах 1.7 - карбуратор 2000г.
                  Имам известни наблюдения само върху една с инжекцион, която никога не работеше както трябва и винаги оборотите плаваха, след всички тестове и стендове. и разходът и си е съвсем, като на карбураторната.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • До: Нива или друг джип

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    При Нивата инжекционът не дава практически нищо повече от карбуратора, освен повече ядове. Визирах тази, която карах 1.7 - карбуратор 2000г.
                    Имам известни наблюдения само върху една с инжекцион, която никога не работеше както трябва и винаги оборотите плаваха, след всички тестове и стендове. и разходът и си е съвсем, като на карбураторната.
                    Става въпрос за решаването на някой проблем без сервиз, а не за разходи и т.н. Новите са инжекцион, какво да се прави. Аз си купих един каталог за обслужване и от него научих доста неща. Плаването на оборотите например може да не е от датчиците ами от скапаната система за вентилация /улавяне на бензиновите пари/ от резервоара. Така пишеше и в този каталог. Аз имах май такъв проблем и като се опитах да пооправя системата оборотите станаха нормални.
                    Only after the last tree has been cut down,
                    Only after the last river has been poisoned,
                    Only after the last fish has been caught,
                    Only then will you find that money cannot be eaten.

                    Коментар


                    • До: Нива или друг джип

                      Добре Според теб инжекционната Нива дава ли повече в сравнение с карбураторната? Карал съм няколко пъти инжекционна (чисто нова) и доста време карбураторна. Определено не откривам разлика в динамиката, освен това собственикът и казва, че и в разхода няма намаление. Единствено главоболията с това съоръжение са по-големи. В гората винаги можеш да оправиш карбуратора, докато с инжекциона нещата не са точно така... Личното ми мнение е, че с карбуратора е по-целесъобразна и по-безпроблемна. Като пак повтарям - опитът ми с инжекционна е много малък. Карбураторната, обаче познавам по-добре, отколкото бих искал...
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • До: Нива или друг джип

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Добре Според теб инжекционната Нива дава ли повече в сравнение с карбураторната? Карал съм няколко пъти инжекционна (чисто нова) и доста време карбураторна. Определено не откривам разлика в динамиката, освен това собственикът и казва, че и в разхода няма намаление. Единствено главоболията с това съоръжение са по-големи. В гората винаги можеш да оправиш карбуратора, докато с инжекциона нещата не са точно така... Личното ми мнение е, че с карбуратора е по-целесъобразна и по-безпроблемна. Като пак повтарям - опитът ми с инжекционна е много малък. Карбураторната, обаче познавам по-добре, отколкото бих искал...
                        Знаеш ли и аз така си мислех, че карбураторната е по-добре. След като прочетох каталога обаче май си промених мнението. Всички проблеми се свързват със замяна на еди кой си датчик например. Няма центровки на запалването, на подаването на гориво и т.н. Все пак инжекциона е Bosch. За разхода на гориво ако има икономия тя е минимална и зависи от много неща. Сещам се, че в каталога бяха дали какво трябва да се носи като резерва в автомобила, като бобина например. За ижекционния двигател нещата бяха много по-малко. Всичко това което казвам е повече теория. Колата все още е нова и нямам главоболия. Нещата не са толкова сложни колкото изглеждат стига на човек да му се чете.
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • До: Нива или друг джип

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Знаеш ли и аз така си мислех, че карбураторната е по-добре. След като прочетох каталога обаче май си промених мнението. Всички проблеми се свързват със замяна на еди кой си датчик например. Няма центровки на запалването, на подаването на гориво и т.н. Все пак инжекциона е Bosch. За разхода на гориво ако има икономия тя е минимална и зависи от много неща. Сещам се, че в каталога бяха дали какво трябва да се носи като резерва в автомобила, като бобина например. За ижекционния двигател нещата бяха много по-малко. Всичко това което казвам е повече теория. Колата все още е нова и нямам главоболия. Нещата не са толкова сложни колкото изглеждат стига на човек да му се чете.
                          Дано да нямаш главоболия, но карбураторната няма толкова датчици и със сигурност е по-надеждна и ремонтопригодна. За мен вграждането на инжекцион точно в този автомобил е съвсем безсмислено. Нито върви по-добре, нито е по-икономична, нито по надеждна...
                          Единствено евентуалните проблеми са повече. Колкото до резервните части, които да носиш - и инжекционната и карбураторната имат бобина и комутатор, които дори мисля, че бяха еднакви Просто са пропуснали го напишат.
                          А разликата между инжекцион и карбуратор в гората е в полза на карбуратора...
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • До: Нива или друг джип

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Дано да нямаш главоболия, но карбураторната няма толкова датчици и със сигурност е по-надеждна и ремонтопригодна. За мен вграждането на инжекцион точно в този автомобил е съвсем безсмислено. Нито върви по-добре, нито е по-икономична, нито по надеждна...
                            Единствено евентуалните проблеми са повече. Колкото до резервните части, които да носиш - и инжекционната и карбураторната имат бобина и комутатор, които дори мисля, че бяха еднакви Просто са пропуснали го напишат.
                            А разликата между инжекцион и карбуратор в гората е в полза на карбуратора...
                            За гората си прав...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • До: Нива или друг джип

                              Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                              За гората си прав...
                              Усложненията се правят в името на подобряване на експлоатационните характеристики на нещо. При Нивата осезаемо подобрение от инжекциона, насаден на античния двигател практически липсва... Просто ставаш зависим от диагностика, стендове и т.н.
                              С карбураторната при скъсано платно на бензинова помпа съм слагал бензин в казанчето за чистачките и съм се прибирал така. Как става това при инжекционната?
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • До: Нива или друг джип

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Усложненията се правят в името на подобряване на експлоатационните характеристики на нещо. При Нивата осезаемо подобрение от инжекциона, насаден на античния двигател практически липсва... Просто ставаш зависим от диагностика, стендове и т.н.
                                С карбураторната при скъсано платно на бензинова помпа съм слагал бензин в казанчето за чистачките и съм се прибирал така. Как става това при инжекционната?
                                Ако говорим за датчиците само когато има проблем с този който следи положението на коляновия вал тогава не може да се стартира двигателя например. Иначе за другите водят само до неравномерна работа. Освен това при възникване на някакъв проблем по цялата система /тогава се сигнализира чрез лапичка на таблото/ има резервен режим и може да се продължи движението до отстраняване на проблема.
                                Бензиновите помпи на новите Ниви са в резервоара. Не съм я разглеждал в детайли, но подлежи на ремонт.
                                Не ме разбирай криво. Не отхвърлям карбуратора, но на пазара за нови коли /разбирай Лада Нива/ има вече само инжекцион и трябва да си насоча усилията в тази посока. Е сега някой може да каже ето още един аргумент в минус за Нивата. На мен обаче автомобила ми дава някаква свобода. Мога да отида на по-други места за риба или на палатки например. Е иска ми се да имам възможност да направя някои глезотии по автомобила ама за сега не става. Пък кой знае може някой ден да паркирам някой расов джип до Нивата...
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X