Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

    Проблемът с кобилиците ми е до болка познат. Почна се с Черокито 2.5 сега продължава с Гранда 3.1. Моят стругар първо направи на мястото на старите шпилки нови степенчати(пред капака 8мм, през кобилицата 10мм). Милиметрите са по спомен защото на гранда сега са такива и не се сещам оригинално 2.5 с какви рамери бяха. И така с новите шпилки 10 000км и честито тупа тупа тупа във въздушният филтър. Отваряме капака поне 1 шпилка е по-високо. Почваме да я натягаме тя измъква резбата.

    Решението, което за сега работи е много просто. Ето как го намерих: Имах проблем с виското на един камион и от Плевен един ден отидох до София да го допълнят със силикон. В Дружба се намира майстора, а там са и представителите на диагноститичната апаратура Текса. Бях се уговорил с тях да ми покажат апаратурата и да я купувам. Е не я купих защото диагностиката за трактори и комбайни- тъмна Индия. Но в магазина им видях един много интересен комплект за направа на нови резби.

    Комплект за 8 мм шпилки съдържаше: Кутийка с 1 брой свредло с размер 8, и нещо си мм, Метчик за моята резба пак на 8 мм, най-важното- ПРУЖИНКИ навиващи се в направената резба. В комплекта има приспособление за навиване и след това за отчупване на парче от пружината където се захваща инструмента за навиване. Леко полеко сложих на Гранда на всеки цилиндър без 5ти. Е, чакам го подготвен, някой ден ще затупа.

    Между другото на 2.5 поръчах комплект за размер 12.75 мисля беше защото степенчати шпилки има на всеки цилиндър. Интересното е че когато шпилката измъкне алуминия от главата няма нужда да се пробива със свредлото, а направо нова резба с метчика се навива.

    Не искам да правя реклама, но фирмата от която купих приспособленията се казваше мисля Нитекс
    Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
    Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
    Audi Q7 3.0 TDi 08
    Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

    Коментар


    • #17
      От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

      Първоначално публикуван от HuKuTy^KeP4eB Преглед на мнение
      на мястото на старите шпилки нови степенчати(пред капака 8мм, през кобилицата 10мм).
      при мен е същото, но в главата са 10мм, а през кобилиците си останаха 8мм. Ако не са напаснати кобилиците срямо клапаните - пак ще ги извади...

      Коментар


      • #18
        От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

        Ами напаснати са, но ги вади. Струва ми се че мине ли 150 000км трябва да се сменят главите с нови защото май се появява любимата умора на материала. И първо ще се предаде разбирасе най-слабото място- шпилката държаща капака и кобилицата. А и при 3,1 е с по 2 шпилки на глава
        Jeep Grand Cherokee 3.1 Td 2000
        Jeep Cherokee 2.5 Td L 1996
        Audi Q7 3.0 TDi 08
        Peugeot 306 1.8 16V 99 139dB

        Коментар


        • #19
          От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

          Същия проблем имах и аз на Крайслера 2.5ТД.
          Нови резби и както каза колегата НиКиТу-навих ПУЖИНКИ,но трябва и нови пръти.В Балкан Стар бяха към 11лв броиката,кобилиците смених от Алфа- цената е нормална сравнение с Крайслер.

          Коментар


          • #20
            От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

            ......Какво е развитието до сега. Приемаме, че шпилките са скъсани по ЕГН (умора на материала или предно пренатягане). Въпреки явните следи от удара между кобилицата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21-04-11_1328.jpg
Прегледи:1
Размер:52.2 КБ
ID:5274384и повдигачаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:21-04-11_1326.jpg
Прегледи:1
Размер:40.5 КБ
ID:5274385, премаме че детайлите са годни, заваряваме едно ограничително пръстенче (да не бяга повдигача)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:21-04-11_1732.jpg
Прегледи:1
Размер:71.1 КБ
ID:5274383възстановяваме резбата със споменатия по горе от колегата кит с пружинки, заменяме всички шпилки с нови (10.9) и да тича из калта.....
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              От: 2.5 VМ Да помислим защо, че ми трябва помощ

              Първоначално публикуван от Pavlin Преглед на мнение
              На 202 000км. С 10W-40. Сменям го на 8000км. Преди Валволин, последно Лики Моли.
              На тези километри го карай с минерално 15W-50! Аз минах от 10W-40 на такова на 180 000 км. (сега съм на твоите км.) и съм много доволен (особено лятото)! Този двигател като понавърти километри си иска "по-дебело" масло! Ще имаш по-добро налягане, по-добро мазане и по-добро топло-отвеждане! Преди две години имах подобен проблем - 2 пъти откачах повдигачи зимата в големия студ, когато на никой не му се пипа нищо метално! Закачих ги първия път без да ги сменям въпреки, че не им бяха останали никакви "глави" (около 2 мм износване), след няколко дена пак се откачиха! Тогава един познат монтьор - алфаджия ме посъветва да сменя маслото с по-дебело и докато не загрее добре мотора да не го натискам. Послушах го, закачих си повдигачите отново (не можах да намеря тогава нови), смених маслото с горе цитираното и си карах без проблеми 3 месеца, докато не ги смених пролетта! Определено имаше ефект от смяната на маслото!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X