Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фибро стъкло или стъкломат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: фибро стъкло или стъкломат

    Това с дунапрена май го разбрах,ще го използвам,но другото с ръба май не.Как ще слепя двете части като направя ръб(предполагам навътре) само на едната половина?Не трябва ли да има ръб и на двете и на тях да се намаже гела или там с каквото ще го слепяш?Благодаря!
    БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
    TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
    Съби Радев А(-) 0895745706

    Коментар


    • От: фибро стъкло или стъкломат

      Първоначално публикуван от S.RADEV Преглед на мнение
      Това с дунапрена май го разбрах,ще го използвам,но другото с ръба май не.Как ще слепя двете части като направя ръб(предполагам навътре) само на едната половина?Не трябва ли да има ръб и на двете и на тях да се намаже гела или там с каквото ще го слепяш?Благодаря!
      При мен има един стъклопластов каяк-горната и далната част са прехлупени като кутия с бомбони.Само че,на долната е взета една дебелина,та като я захлупи горната част,стените се изравняват.
      Мисля,че за такъв ръб говори колегата.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: фибро стъкло или стъкломат

        Колегата taran е обяснил това което аз исках да кажа, но набързо направих две различни схеми които се използват за скрито слепване на две и повече отделни части.
        Ето едната на слепване успоредно на стените на изделието:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:27.4 КБ
ID:5548239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:23.7 КБ
ID:5548240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:24.2 КБ
ID:5548241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:34.6 КБ
ID:5548242
        мисля че е излишно да обяснявам за какво се отнасят различните цветове ....
        Втората схема е на слепване перпендикулярно на стените :
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:36.8 КБ
ID:5548243Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:22.9 КБ
ID:5548244Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5548245Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Слепване на дет&#1.jpg
Прегледи:1
Размер:23.8 КБ
ID:5548246
        Очаквайте в най-скоро време поредното демонстрационно видео, в което давам обяснения зад кадър за манипулациите които правя
        Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

        Коментар


        • От: фибро стъкло или стъкломат

          Така всичко е ясно.Най-искрено благодаря за ценните съвети!
          БЕНЗИН В КРЪВТА,МАСЛО ПОД НОКТИТЕ И КАЛ НАВСЯКЪДЕ!!!
          TLC 70 1KZ-T В ПРОДАЖБА!!!
          Съби Радев А(-) 0895745706

          Коментар


          • От: фибро стъкло или стъкломат

            Ето видеото за което споменах. Надявам се да е полезно за тези които се интересуват от изработката на изделия от стълкопласт.... Естествено приемам и поръчки за изработка на детайли..... Тъй като подготвям изработката на изделие под един доста интересен и непознат метод чрез "инфузия", ще се опитам да подготвя едно видео и за него....
            Последно редактирано от charlie19; 29-12-13, 18:49.
            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

            Коментар


            • От: фибро стъкло или стъкломат

              Преди известно време ми се наложи да направя една плоскост от стъклопласт, която исках да използвам за един мой проект. Тъй като не исках де е едноцветна, реших да експериментирам в движение. Предполагах че това което ще се получи ще е нещо сюрреалистично като онези велики картини рисувани от слон или тротоарно произведение пред бар в раните часове, но все нещо се получи Приготвих се за действие, включих камерата, включих въображението и ръцете си, и ето какво се получи https://www.youtube.com/watch?v=h-jW...r87jclAuwwFl8A
              Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

              Коментар


              • От: фибро стъкло или стъкломат

                Добре е станало. Искам да попитам за пистолета с който нанасяш смолата.Твое изобретение ли е или е нещо готово на което само завиваш бутилките. Предполагам в едното шише е смолата а в другото втвърдителя.
                Последно редактирано от jaxan; 21-04-14, 10:05.
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • От: фибро стъкло или стъкломат

                  Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                  Добре е станало. Искам да попитам за пистолета с който нанасяш смолата.Твое изобретение ли е или е нещо готово на което само завиваш бутилките. Предполагам в едното шише е смолата а в другото втвърдителя.
                  Да колега.... пистолета аз съм си го правил преди доста години, и няма нищо готово което да се преправи че да стане за работа на този принцип и има условия които трябва да се спазят за да функционира правилно.... виж първият пост на тази страница там отговарям на същия въпрос, а по напред в темата съм показал отделните части на снимки.... от известно време разработвам и друг пистолет като се опитвам да използвам нещо готово... изработил съм го на 99%, но все не остава време от работа да се захвана да експериментирам и да го настроя че с него са малко по особени нещата, а теоретично след като се настрои би трябвало да работи безупречно дори и със фабрично ускорена смола...
                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • От: фибро стъкло или стъкломат

                    Напълно съм на ясно за работата със стъклопласт , имам изгълтани тонове прах. Стана ми интересно за пистолета.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture758.jpg
Прегледи:1
Размер:115.2 КБ
ID:5581217
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020394.jpg
Прегледи:1
Размер:179.4 КБ
ID:5581218
                    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                    Коментар


                    • От: фибро стъкло или стъкломат

                      Как се получава това
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141201_102535.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5629092
                      е загатнато тук!!!


                      Това
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_1394.JPG
Прегледи:1
Размер:499.5 КБ
ID:5629094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_1402.JPG
Прегледи:1
Размер:425.1 КБ
ID:5629095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_1404.JPG
Прегледи:1
Размер:544.3 КБ
ID:5629096
                      е за ценители с $$$ възможности!
                      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                      Коментар


                      • От: фибро стъкло или стъкломат

                        В какъв паричен порядък са последните три "картини"?

                        Коментар


                        • От: фибро стъкло или стъкломат

                          Направа на калъпи за бетонени отливки (балюстри) - https://www.youtube.com/watch?v=lJoaTcNrFCg

                          Моя технология за изработка, настройка и баланс на перка - https://www.youtube.com/watch?v=mpdfNpowrK0
                          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                          Коментар


                          • От: фибро стъкло или стъкломат

                            Здравейте, валяците за нанасяне на смолата обработват ли са с нещо за да не се вдървяват, и може ли да се използва като боя смолата? Поздрави.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X