Обява

Свий
Няма добавени обяви.

фибро стъкло или стъкломат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: фибро стъкло или стъкломат

    Ето един клип които направих при изработката на един детайл на който при формоването използвах вакум.......
    Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

    Коментар


    • #77
      От: фибро стъкло или стъкломат

      Не знам за какво служи детайла, но ми хареса направата му.
      А музиката ... супер!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #78
        От: фибро стъкло или стъкломат

        Браво! Много увлекателно и полезно видео!
        Формотворец на коли

        Коментар


        • #79
          От: фибро стъкло или стъкломат

          Това е един капак на една вана която изработвах за клиент.... заснел съм и самата вана но представете си че съм я правил 2 дена и като заснет материал е изключително много и за да сглобя пак нещо ще падне обработка ... мислех да пусна и гласов коментар на този клип, но сметнах че не трябва да правя учебен клип а демонстрационен ..... който иска качествена изработка на детайли нека се обръща към хора които се занимават с това професионално, който иска любителски да се опита да си направи нещо мога да му обясня основни неща, но не ме карайте да пиша ... някой ден ако започна да пиша мемоари може да опиша манипулациите които се правят но едва ли ,не мисля да живея с орлите, а и с тази химия ......... А музиката е на великия Жан Мишел Жар
          Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

          Коментар


          • #80
            От: фибро стъкло или стъкломат

            O, да, аз най-много се израдвах на този момент от видеото ти, в който тръгна ето тази музичка --> http://www.youtube.com/watch?v=s_oe4vmXbAE
            Формотворец на коли

            Коментар


            • #81
              От: фибро стъкло или стъкломат

              Ето още един клип който сглобих набързо... дори се чудех в коя тема да го пусна че има стъклопластова преправка на детайла, и после едно украсяване в мой стил който е "луд на шарено се радва" и има разни прости техники които предават интересен изглед на изделието без да се влага почти никакво старание ....

              Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

              Коментар


              • #82
                От: фибро стъкло или стъкломат

                A някои може ли да обясни с какви матеряли се китва,филира,боядисва стъкломата. Става ли с матеряли за метал, има ли нещо по специялно. С какво се закрепва (лепи) детаила от стъкломат върху ламарина.
                Става въпрос за калници от стъкломат и приставки (раздувки) за задни панели.

                Благодаря предварително

                Коментар


                • #83
                  От: фибро стъкло или стъкломат

                  Първоначално публикуван от GU6TERA Преглед на мнение
                  A някои може ли да обясни с какви матеряли се китва,филира,боядисва стъкломата. Става ли с матеряли за метал, има ли нещо по специялно. С какво се закрепва (лепи) детаила от стъкломат върху ламарина.
                  Става въпрос за калници от стъкломат и приставки (раздувки) за задни панели.

                  Благодаря предварително
                  За боядисването няма особености кой знае какви... желателно е там където е преходът от метал към стъклопласт да се направи с влакнест кит и след това се обработва и подготвя по познатият начин като при нормалното боядисване.....колкото до закрепването на стъклопластовия детайл към метала е малко спорен въпросът, но поне аз не бих препоръчал лепене с каквото и да било, не може да се гарантира трайност на залепването тъй като вероятността при натиск или сътресение би могло да започне разлепване поради разликата на поемане на вибрации на двата материала метал/стъклопласт.... поне от моят опит до сега, съм останал с наблюдение че закрепването с нитоване дава по добра стабилност на сглобката .....
                  Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: фибро стъкло или стъкломат

                    Тънки метални листи се слепят добре към стъклопласт с надупчване. Правят се дупки, като гъстотата им от края към вътрешността на листа намалява.

                    Коментар


                    • #85
                      От: фибро стъкло или стъкломат

                      Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                      Тънки метални листи се слепят добре към стъклопласт с надупчване. Правят се дупки, като гъстотата им от края към вътрешността на листа намалява.
                      Съгласен съм и с този метод, но за него все си мисля че този който извърши манипулацията, трябва да има повечко опит и познания за материалите с които да направи това ..... тъй като все пак с това си изкарвам хляба, който ме познава и е видял изработката или ремонта на разни детайли знае че винаги имам повече от един вариант за да изпълня определена задача и ако показвам нещо с демонстративните клипове, то е толкова нищожно, но пак повтарям с това си изкарвам хляба и има неща които за да успявам да ги правя, съм експериментирал до толкова че да видя възможно по-вече положителни и отрицателни резултати и да имам достатъчно познания, но на мен това ми струва време. А какво е времето ? ..... Всеки се досеща .....
                      Но да се върна на въпроса... има още по добър начин за закрепване който практикувам когато е нужно, но за него вече си трябва опит и усет... зашиване с ровинг, което правя с една много специална игла която сам си направих след като повиках "неволята" ..... А за тези които не знаят какво е "ровинг" уточнявам че това е дебел конец от стъклени влакна .......
                      Скоро ще пусна още един демонстрационен клип
                      Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: фибро стъкло или стъкломат

                        Първоначално публикуван от GU6TERA Преглед на мнение
                        A някои може ли да обясни с какви матеряли се китва,филира,боядисва стъкломата. Става ли с матеряли за метал, има ли нещо по специялно. С какво се закрепва (лепи) детаила от стъкломат върху ламарина.
                        Става въпрос за калници от стъкломат и приставки (раздувки) за задни панели.

                        Благодаря предварително
                        Обикновенно лепя подобни изделия с лепило за авто стъкла или полиуретаново лепило/уплътнител.Обаче,ако искаш да направиш плавен преход между добавката и калника,е по-добре да добавиш нитове или рапидки.
                        Чарли е прав,че няма гаранция за понататъшния живот на таках направен детайл-наистина композта и метала по различен начин понасят вибрации и топлинни разширения.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #87
                          От: фибро стъкло или стъкломат

                          Mного ви благодаря за изчерпателните отговори
                          Мисля и аз да ги лепя с лепило за авто стъкла или полиуретаново лепило и поп нитове, между нитовете и под тях може да пробия по няколко дупки да излезне материала. После с влакнест кит и ще си ги обработя по познатия начин: кит, филер, контрола, боя.

                          Коментар


                          • #88
                            От: фибро стъкло или стъкломат

                            Ето още едно демонстрационно клипче което сглобих набързо за детайл който спешно трябваше да ремонтирам


                            Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                            Коментар


                            • #89
                              От: фибро стъкло или стъкломат

                              Шапка ти свалям Чарли!!!!Страхотен майстор си.Винаги съм искал да работя точно това,но тука трудно се навиват малкото хора които го правят да разкрият чалъмите на занаята Сам си правя някой път работи,но друго си е майстор да ти покаже туй онуй
                              Yamaha Dt 125 R > Suzuki DRZ 400 E > Beta Rev 3 "06" > KTM 520 EXC

                              Коментар


                              • #90
                                От: фибро стъкло или стъкломат

                                Първоначално публикуван от Vendettius Преглед на мнение
                                Шапка ти свалям Чарли!!!!Страхотен майстор си.Винаги съм искал да работя точно това,но тука трудно се навиват малкото хора които го правят да разкрият чалъмите на занаята Сам си правя някой път работи,но друго си е майстор да ти покаже туй онуй
                                Колега благодаря за за признанието както и на всички останали които благородно ми завиждат за това което умея Мога да те успокоя че на мен също никой не ми е показвал нищо и всичко което мога сега е плод на вече 12 години работа .... някой неща съм гледал от разни демонстрационни клипове в youtube но понеже не разбирам други езици гледам манипулациите които се извършват, после на базата на опита и познанията който имам, анализирам видяното и си правя собствена стратегия която в последствие експериментирам ..... Без да се превъзнасям спокойно мога да заявя че това което показвам тук е толкова нищожно от това което вече знам и съм правил, че на моменти си опипвам главата и се питам къде се побира всичко това и дали има място в харда ми за още нещо ... всеки който иска да се занимава в тази сфера, трябва да е поне малко луд, да отпусне въображението си и да не се притеснява от неуспех.... Скоро ще ви покажа още кино
                                И това е мое творение Тиква-беседка


                                Последно редактирано от charlie19; 23-09-12, 22:22.
                                Когато видиш че някой спи него буди,само го завий за да не изстине!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X