Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Половин час да окомплектовам джипа и 6 часа да сваля цялата инсталация.Толкова пъти махам и слагам купето,че вече не испитвам никакъв стрес при тази процедура.



    Мамицата ми разказаха

    но в крайна сметка

    Коментар


    • #62
      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Днеска видях един разфасован Класик на вторичните на Винц.Ако на някой му требе нещо да бяга бържи че повече от 1-2 дена нема да стои така.Видях че СК и Раздатката са там

      Коментар


      • #63
        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Крайно време е да взема да понапиша нещо и да кача някой друга снимка.Последно време ме затисна доста работа и ме налегна сериозно мързела,така че работата по джипа се позабави доста,но въпреки това удпях да понаправя това онова.Първо довърших изолирането на купето което от своя страна ми отвори път да наредя ел инсталацията,която от своя страна беше в доста гадно положение,изгорели и надени кабели,алармаджии минали вързали и запоили кой където видял.На тезгяха

        и обратно на джипа

        Със доста зор успях да сместя в коша две динама,компресор за климатика и още един компресор с който мисля да пробвам нещо пък ако не стане ще остане паразитен

        Успях да сместя и по-голям радиатор оборудван с ел.перка



        В първоначалния замисъл на преработките по джипа мислех да местя резервоара в купето,но с времето се разубедих и му намерих място отвън на рамата като се постарах да не стърчи много много.Тъй като няма да мога да го защитя с нищо го направих от 3мм ламарина и го захванах с нит гайки 8мм.От вътрешната страна на резервоара заварих шина която ляга на рамата а болтовете държат резервоара да не се отдели от рамата.Пълнене и отдушника си остават на оригиналните места,резервоара събира 22литра бензин,напълно покриващ моите потребности.


        За сега е това.

        Коментар


        • #64
          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Бравос много добре става.
          Имам едно питане, защо общия смукателен колектор е на обратно. Би трябвало отвора да гледа от към страната на шофьора.
          Иначе за втория компресор знам какво ще правиш
          Ето малко инфо ако ти трябваНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IntakeFilterOilerSmall.jpg
Прегледи:1
Размер:58.8 КБ
ID:5322017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ManifoldLabelled.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5322018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MountedSmall.jpg
Прегледи:1
Размер:55.1 КБ
ID:5322019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TensioningPulleySmall.jpg
Прегледи:1
Размер:44.2 КБ
ID:5322020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OBASchematic.jpg
Прегледи:1
Размер:41.8 КБ
ID:5322021
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • #65
            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
            Бравос много добре става.
            Имам едно питане, защо общия смукателен колектор е на обратно. Би трябвало отвора да гледа от към страната на шофьора.
            Иначе за втория компресор знам какво ще правиш
            Ето малко инфо ако ти трябва[ATTACH=CONFIG]388335[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388336[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388337[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388338[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]388339[/ATTACH]
            И имаме участник познал верния отговор.Ще пробвам пък каквото стане,в багажника имам и ресивър около 25л.Иначе смукатела е така защото ще ползвам шнорхела от дизела Ф76(не ми се местеше)пък и не виждам някаква съществена разлика от това разместване.

            Коментар


            • #66
              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              От какво е вентилатора за радиатора, че и за мене е актуално в момента да слагам нова перка?
              sigpic

              Коментар


              • #67
                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Прилича ми на Мерц.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #68
                  От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от kupona Преглед на мнение
                  От какво е вентилатора за радиатора, че и за мене е актуално в момента да слагам нова перка?
                  Вентилатора е от Волво S850,с две скорости които се управляват по маса.Един съвет вземай вентилатора с релетата към него!В началото като го пробвах директно от захранващите кабели даже и не разбрах,че има две скорости,но като го прекарах през релетата всичко си дойде на място.
                  И една молба за помощ!Някой може ли да ми каже от къде и за какво е тази букса,мъжка е и на диагонал има 12волта.


                  Коментар


                  • #69
                    От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Аз маи нямам такава.Щеше да идваш днес
                    Георги Владимиров

                    Land Rover ‎Discovery 1 v8 3.5

                    Коментар


                    • #70
                      От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Ламбда сонда Четири кабела на двата излизат 12в ...чисто теоретично се сетих за това
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #71
                        От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Тоя двигател защо ми изглежда, че все едно е наобратно?
                        Инжектора на всички дето съм виждал сочи на дясно, капачката за маслото на двигатела при мен е отпред отдясно.
                        sigpic

                        Коментар


                        • #72
                          От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          По нагоре в темата е написано защо е така , и в частност заради позицията на кутията за въздушния филтър и съпътстващия го шнорхел + липса на място от другата страна . Недостатък според мен ще е трудното наливане на масло в мотора с останалото няма да има грижи
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • #73
                            От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                            Вентилатора е от Волво S850,с две скорости които се управляват по маса.Един съвет вземай вентилатора с релетата към него!В началото като го пробвах директно от захранващите кабели даже и не разбрах,че има две скорости,но като го прекарах през релетата всичко си дойде на място.

                            И една молба за помощ!Някой може ли да ми каже от къде и за какво е тази букса,мъжка е и на диагонал има 12волта.


                            Тази букса ти е за Стъпковия мотор на въздуха на празни обороти.
                            За тази дупка на смукателите която сега е отпред.

                            http://www.offroad-bulgaria.com/atta...5&d=1320516800
                            [SIGPIC][/SIGPIC]
                            RR Classic

                            Коментар


                            • #74
                              От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Благодаря.Тъкмо се чудех освен датчиците за целия двигател какво още съм загубил.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Днес започнахме окомплектоването на газовите резервоари с нивомери Утре повече снимки от процеса
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0259.jpg
Прегледи:1
Размер:72.6 КБ
ID:5326809
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X