Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Благодаря за снимките, явно добре си се справил!

    Аз за сега не събирам кураж за кърпежи. Даже махнах тези, които бяха хванати към рамата, от неръждавейка, понеже са кръгли и стъпването по тях зимно време си е приключение. Щеше ми се нещо, на което може да се стъпва и което надстърча от вратите, та да ми е лесно като возя трудноподвижни старци.
    Ще го мисля още, успех с проекта.

    Коментар


    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Хубава тема, много добре стават джипката и ремаркето!
      Успех колега!
      Р.П.(RFF) 0898677590
      Пътна помощ
      ДЕНОНОЩНО

      Коментар


      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Първоначално публикуван от Румен Петров - RFF Преглед на мнение
        Хубава тема, много добре стават джипката и ремаркето!
        Успех колега!
        Благодаря.
        Днес най-накрая се реших и се захванах с мостовете.Имам луфтове в дифовете.Доста гадно притраква при неравност,мисля че има луфт в шенкелите.
        Така или иначе трябва да се сервизират мостовете преди зимата,пък имам и защити да слагам на семерините.
        Така започна сутринта

        Избиване на кормилните накрайници


        развиване на супортите с камък 15

        добре,че са дълги маркучите,че стигат до бронята

        Това се показа след развиване на капачката на полуоската.
        В интерес на истината мислех,че ще има повече гняс.Това е масло с грес.



        и стигаме до вътрешностите

        опа изненада


        Лагерите на шенкелите

        Лагерите са добре,но ще ги сменям всичките,профилактично.
        Изненада и от към ръкава на моста.Вижда се пресечено масло.Аз си мислех,че това ще заваря в сферите,защото течаха,пък то от моста се показа.


        Вътре в моста има бая мизерия

        и дифа е навън

        целия преден мост на земята

        До вечерта и задния мост беше разпарчетосан,но накрая се появи малък проблем.Не мога да извадя дифа,упира в успокоителя(или както там се казва този амортисьор) на моста.


        Сега се притеснявам да разглабям "А" рамото,защото джипа е на трупчета и всяко помръдване на моста може да го стовари на земята.
        В края на деня

        За днес толкова,утре пак.

        Коментар


        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Така е - задният диф опира в А рамото - вади се като се повдигне лекинко нагоре (целият диф) и наляво (като си с лице към него). Проблема е, че си е туч и тежи...
          Най-лесно става на канал - така е трудно, ма кат го направиш еднаж и ще му схванеш цаката.
          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

          Коментар


          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
            Така е - задният диф опира в А рамото - вади се като се повдигне лекинко нагоре (целият диф) и наляво (като си с лице към него). Проблема е, че си е туч и тежи...
            Най-лесно става на канал - така е трудно, ма кат го направиш еднаж и ще му схванеш цаката.
            Аз канал имам,но не ми се навираше с джипа вътре в гаража.Като го пусна на колелета ще разкача А рамото и ще го оправя.

            Коментар


            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
              Аз канал имам,но не ми се навираше с джипа вътре в гаража.Като го пусна на колелета ще разкача А рамото и ще го оправя.
              Ще си навлечеш повече главоболия ако свалиш А-рамото - като казвам канал - имам предвид, че ти е по-лесно да направиш движението нагоре и вляво.
              Тези дни свалях моя 3-4 пъти - на гуми - зора е да му свикнеш...
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Приятелю отиде пак и тая зима ще си с леката кола.....
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                  Приятелю отиде пак и тая зима ще си с леката кола.....
                  Павка,пепел ти на езика,дано никой не те е чул.
                  Днес се заех с измиването на всички детайли.
                  Видях,че тези големите железа бяха бая ръждясали и реших да ги боядисам

                  Други снимки нямам,това сигурно беше най-мръсната работа която съм вършил по джипа.

                  Коментар


                  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Вчера реших да монтирам сферите.Едната сфера на джипа беше наранена и в язви.Предварително се запасих с резервна такава от Диско.Знаех,че няма значение лява или дясна,взаимо заменяеми са.Да,ама не.Явно сферите на Диско след 94-та са с малка разлика от тези на Класика.
                    Лявата на Диско,дясната от Касик,



                    Вижда се разликата,която е във вкопаването за полуоската.Незнам как е решено при Диско,но при Класика е ограничено с втулка влизането на полуоската.
                    Тъй като нямам време да поръчвам и да чакам да дойде,реших да възстановя моята сфера.Взех двукомпонентно лепило течен метал на "Локтайт".Зачистих сферата със шкурка и с телена четка на дрелката.Обезмасляване и нанасяне на лепилото

                    Днес го зашкурих и бях готов.Виждат се язвите


                    Това е същото място след нанасяне на боята

                    и от другата страна

                    Технологията е пробвана преди години на един приятел на Нисана.Работи безотказно.

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Евалла ти за труда,много го къташ този ровър
                      не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
                        Евалла ти за труда,много го къташ този ровър
                        Живко,не го кътам.Искам всичко да е изрядно по него.Не държа на външния вид,но от гледна точка на силовото предаване искам да е изряден.Ако трябва ще се мъча още една зима с лека кола,но няма да го пусна в движение с половинчати работи.

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Честно казано не виждам каква е драмата с някоя язвичка по сферата. Поне по снимките личи, че семерингът е уплътнявал добре. Моите също имат някоя и друга язвичка, но масло добавям по 50-тина грама два-три пъти в годината. Ако е с грес пък сигурно въобще няма да се усети липса. Вече ако са по два-три милиметра дълбоки и пропуска вода вътре е друго. Аз бих пробвал с калай. И никога нямаше да се сетя да боядисам сферата.

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
                            Живко,не го кътам.Искам всичко да е изрядно по него.Не държа на външния вид,но от гледна точка на силовото предаване искам да е изряден.Ако трябва ще се мъча още една зима с лека кола,но няма да го пусна в движение с половинчати работи.
                            Така и трябва.Просто ти се възхищавам на мерака с който го правиш.
                            не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              Честно казано не виждам каква е драмата с някоя язвичка по сферата. Поне по снимките личи, че семерингът е уплътнявал добре. Моите също имат някоя и друга язвичка, но масло добавям по 50-тина грама два-три пъти в годината. Ако е с грес пък сигурно въобще няма да се усети липса. Вече ако са по два-три милиметра дълбоки и пропуска вода вътре е друго. Аз бих пробвал с калай. И никога нямаше да се сетя да боядисам сферата.
                              Язвите бяха много големи.Сгреших,че не ги снимах предварително.След минаване в локва когато стои на място,от сферите течеше вода.Калай на тази сфера много трудно ще хванеш.По- скоро може да се пробва със сребърен припой.Аз се занимавам с това,но не бях готов да възтановявам сфери,за това го направих по,по-лесния начин.Колкото до боята,не съм аз пионера,видях го на друго място.

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Аз му дадох идеите за рециклирането и боядисването на сферите , но подчертвам нямам нищо общо с cartoon network-a по този Ланд Ровър
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X