Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

    Днес темата се върна в началното си русло,а именно смяна на раздатка.
    След много време успях да намеря така желаната от мен раздатка от Дифендър.Оказасе,че всички джамбази са чували за тези раздатки и,че са много търсени.
    Това което обаче не знаят е,че раздатката на Диско 1/2000 MPI е същата или поне по предавателно число.Днес пристигна в Русе тази красавица


    На пръв поглед е същата като на Класика,има малко разминаване в скоростомера и един излишен датчик,не знам за какво е.


    След почистване и след някои замервания при които се убедих,че пасва се стигна до качването и.
    И тук дойде проблем за който даже и не помислих,че може да съществува.
    Шлиците на вала са с 12мм по-къси от тези на раздатката

    Това го разбрах по-трудния начин,а именно след счупване на нещо.това бяха ушите на кутията



    Утре ще смъквам и кутията да я разглабям и да я нося в Понеделник на аргон.А тези

    да се намалят,за да влязат по-навътре.Качвам това не защото много ми се пише а за да се знае,че все пак не е "махаш,слагаш".
    За днес толкова.

    Коментар


    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

      Другият датчик трябва да е за лампата на блокажа на раздатката.
      M.P.

      Коментар


      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

        Първоначално публикуван от djidjo Преглед на мнение
        Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
        Другият датчик трябва да е за лампата на блокажа на раздатката.
        Не е.На тази снимка се вижда датчика за блокажа.Този е забучен на самия корпус от страни и най-вероятно е за някаква температура.
        Във момента имам три датчика на раздатката
        1-ви за с четери букси който казва на автомата кога да пали
        2-ри за блокажа,светва на таблото
        3-ти излишен

        Иначе днес си преправих праговете.Преди бяха с една тръба под ъгъл,но нещо не ми бяха удобни за качване и не стояха добре на джипа.Сега ги направих по-масивни
        преди

        след

        Последно редактирано от djidjo; 23-09-12, 17:00.

        Коментар


        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

          Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
          Другият датчик трябва да е за лампата на блокажа на раздатката.
          Колега не внимаваш нещо май Този датчик чете обороти на входящия вал на раздатката , но аз не знам за какво е нужен , а този които казваш за блокажа стои над междуосовия диференциал където му е и въпросният блокаж де , и него си го имат абсолютно всички такива раздатки Тази раздатка на Реиндж с автоматик има и един датчик с 4 пина върху механизма за понижаващата предавка и неутрала , но тея неща вече са му ясни на Даниел
          Много странно се получи ситуацията с тази раздатка , логично погледнато може да има някаква разлика във входящия вал на раздатката при моделите с автоматични скорости , хубавото е , че старата раздатка към края на седмицата ще ни е под ръка и ще уточним случая . Ако някой е наясно или предполага какви са подробностите около лт230 с автоматична кутия няма да е лошо да сподели
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

            А раздатката сега от Рейндж ли е или от Дискотека 2.0?
            M.P.

            Коментар


            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

              Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
              А раздатката сега от Рейндж ли е или от Дискотека 2.0?
              От Дискотека 2.0 е.Само,че има драма с монтажа когато се слага на АСК.Вала на АСК е с по-плитки шлици и не стигат 13мм да влезе кутията.

              Коментар


              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                Пълен срам. Чак днес видех темата и я прочетох от - до !
                Страхотни проекти и много кадърна и мераклийска работа, нещо все по рядко срещано по тези земи

                Поздрави!

                Коментар


                • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                  Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                  Пълен срам. Чак днес видех темата и я прочетох от - до !
                  Страхотни проекти и много кадърна и мераклийска работа, нещо все по рядко срещано по тези земи

                  Поздрави!
                  Ами ти, с тия вятърните двигатели, съвсем му изтърва края.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                    Аиде бре подкара ли , днес аз за какво идвах да се напъвам да дигам желязото
                    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                    Коментар


                    • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                      Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                      Аиде бре подкара ли , днес аз за какво идвах да се напъвам да дигам желязото
                      Току що се прибирам от гаража.Покарах малко из двора на фирмата,че нямах светлини.На първо четене джипа набира доста по-леко от преди,и като го сриташ двора не стига да спреш.
                      Изказвам благодарности на чичо Митко(ДСВ) който се съгласи да разглобим раздатката му и да вземем първото зъбно колело.Също така благодаря и на Павката(75 turbodelta),който си заряза работата и отдели единия канал за да може да направим интервенцията с раздатките.
                      За автоматика шлиците които влизат на първичния вал са по къси с 13мм.Всеки който се реши на тази стъпка да го има в предвид.

                      Коментар


                      • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                        Днес монтирах праговете

                        Коментар


                        • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                          Праговете са станали много добре и музиката и централното въобще започва лека полека да става кола тоя Ланд Ровер . Ама не го ли почисти малко тоя джип ? И утре те искам на кафе в сервиза да тествам резултата с раздатката !
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                            Любопитен съм как хвана праговете? Ако не те затруднява - при удобен случай снимай, че и така го мислих, и инак, ма в тая гнилоч... Разбира се - ако на Класика са подобни найлонки като на Диското оригинално и ако не съм проспал нещо в темата ти.

                            Коментар


                            • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                              Тези "прагове", са всъщност тъй наречените "Rock Sliders"
                              и идеята им е да пазят купето и праговете при пропадане на някое
                              от колелата и при удар да не се смачка ламарината на купето.
                              Захващат се с планки към шасито, иначе не виждам смисъл от тях.
                              Аз лично съм се спрял на този модел:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:31261d1334148180-dii-frame-mounted-rock-sliders-rockslider1..jpg
Прегледи:2
Размер:79.0 КБ
ID:5415170
                              най-удачно ми се вижда, но може и да не съм прав.
                              Поздрави
                              "Bis dat qui cito dat"

                              Коментар


                              • От: Коя раздатка да избера за Range Rover Classic

                                Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                                Любопитен съм как хвана праговете? Ако не те затруднява - при удобен случай снимай, че и така го мислих, и инак, ма в тая гнилоч... Разбира се - ако на Класика са подобни найлонки като на Диското оригинално и ако не съм проспал нещо в темата ти.
                                Те подовете са еднакви,а това,че е гнилоч е от годините.Все пак е на 30 и кусур.
                                И моят не се отличаваше от другите джипки.При кърпенето взех мерки за Рок Слайдери-те,предварително знаех,че ще ги имам.
                                Монтирах в праговете един профил 100Х50Х5.



                                Сега съм направил резби именно в този профил.



                                Първоначално публикуван от valdivladi Преглед на мнение
                                Тези "прагове", са всъщност тъй наречените "Rock Sliders"
                                и идеята им е да пазят купето и праговете при пропадане на някое
                                от колелата и при удар да не се смачка ламарината на купето.
                                Захващат се с планки към шасито, иначе не виждам смисъл от тях.
                                Аз лично съм се спрял на този модел:
                                [ATTACH=CONFIG]500918[/ATTACH]
                                най-удачно ми се вижда, но може и да не съм прав.
                                Поздрави
                                Влади,обърни внимание,че и тези се хващат за праговете.При мен тампоните между купето и шасито ги няма,при това положение няма значение къде ще се хванат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X