Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с тока на Сузуки РМ250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с тока на Сузуки РМ250

    Здравейте колеги. Имам Сузуки РМ 250, обаче има проблеми с тока. Мерихме го при ритане на манивелата от магнета излизат 35 волта, но след комутатора няма нищо. Нормално ли е да излизат 35 волта и ако е от комутатора от къде мога да си поръчам нов или втора ръка, но с гаранция, че работи. Благодаря предварително

    П.П. Сузукито е 96 година.
    Последно редактирано от naughty_boy; 18-04-11, 21:51.
    '05 Suzuki RM 250

  • #2
    От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

    Значи доколкото съм наясно блок слемата е следната: ДИНАМО ----> ЕЛЕКТРОНИКА ----> Бобина ----> Свещ. Няма да е зле да замериш какво имаш на всяка точка преди бобината и някой, който е патил ще ти даде отговор. Тези 35V на магнета ми се струват нормални.След бобината незнам как точно се мери, но там най лесно може да провериш като доближиш кабела на лулата до рамата и видиш дали дава искра.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

      След бобината няма никакъв ток. Мерих го с уред, но и като доближа кабела, който излиза от бобината към маса няма нищо. 99% съм сигурен, че е от комутатора.

      П.П. Кабелите са здрави.
      '05 Suzuki RM 250

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

        Ами пробвай преди бобината. След нея мисля ,че имаше някакав филм и неможеше да се замерва напрежение. А най-добре пробвай за по сигурно и да подмениш бобината с такава от работещ мотор.

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

          Конкретно за РМ250 не съм сигурен , но на повечето мотори от този клас има две отделни намотки на динамомагнета. Едната храни само запалването а втората останалите консуматори. Провери дали не ти се е скапала само едната - за запалването. Освен това преди акомулатора трябва да има "токоизправител". Магнета произвежда променлив ток. Една дребна и най-често черна джаджа с две клеми. Има лошия навик да гори.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

            Мисля , че това важи за ендуро мотоциклетите. РМ250 е кросов мотор и трябва да има само една намотка. Но това за изправителя е вярно. Щом има напрежение на магнета. Остава да имаш прекъснат кабел, лоша връзка , изгоряла електроника, бобина или свещ. Проследи къде отива кабела,който излиза от двигателя и проверявай всяка снадка и мери какво има там. Така би трябвало да откриеш къде се губят тоците. Моя съвет е да хванеш някой познат, който се занимава с тоци за помощ понеже си иска да знаеш какво правиш поне малко.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

              Жоро това е кросов и няма акумулатор. Тока от магнета излиза и стига до комутатора. След комутатора няма никакъв ток следователно и на бобината и на свеща няма да има ток. Проблема е в комутатора. Магнета е нов и не може да е от него. Лоши снадки или скъсани кабели няма. Идеи от къде мога да поръчам нов комутатор?
              '05 Suzuki RM 250

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                Ами най-евтино ще ти излезне от ибей. Обаче съм чувал истории за поръчвани електрноники от там за ДТ и за 6 месеца на колега са му изгоряли 2. Проблема с гаранцията от там не е за пренебрегване. Гледам, че си от Гоце Делчев и гърция ти е близо. Ако имаш познати, които често пътуват може да ти купят. Ако не мисля, че най-близките магазини са ти в Сандански или София. Погледни и в темите продава. Мисля , че имаше няколко РМ-а на части ама не помня дали бяха 125сс или 250сс . Ако там нямат може да погледнеш тук : http://www.krisgroup.net/hella/ за телефон за връзка. Със сигурност могат да ти доставят но незнам на каква цена и дали ще се навият да ти я пратят с наложен платеж.
                Дано съм ти бил полезен и успех.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                  Кофти работа. Но по-кофти е да си замине звездата.

                  Потърси по форума данните на Боби Жицата. Прави /произвежда/ запалвания за какво ли не с две години гаранция. Верно че не са ефтини но не съм чул оплаквания от тях. Това ако не си намериш оригинал на прилична цена.
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                    Ами те са си скъпи и по принцип така, че щом ги прави той и дава 2 години гаранция не му мисли а поръчвй. Поне и после ще знаеш , че ще има и следгаранционна поддръжка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                      Боби няма някакъв софтуер за точно този комутатор. Остава другото решение - да търся нов. В КрисГруп не можах да намеря телефон. Други идеи? От Ибей поръчах, пристигна преди 2-3 дни обаче не работи.
                      '05 Suzuki RM 250

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                        35 волта е прекалено малко напрежение от магнета. По скоро на ритане над 100в. е по-нормално.Замери си и пикуп-а на верига за да видиш дали има кой да отпуше тиристора в електрониката.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                          За да не откриваш топлата вода най-добре намери работещ РМ и провери твоите неща(комутатор,бобина,звезда) и след като откриеш дефектния елемент го смени с работещ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                            100V ми се струват много но не знам. Един приятел има RMZ 250 и във вторник ще местим мотора в друг гараж. Ако намеря един мултицет ще замеря какво напрежение дава магнета при ритане и какво при запален двигател.
                            А за крисгруп ето :
                            гр. Бургас, ул. Индустриална №53
                            тел.: 056/ 830 770
                            тел./факс: 056/ 830 880
                            моб.: 0884/ 746 777
                            autorkis@krisgroup.bg
                            autokris@abv.bg


                            гр. Сливен, Пл. Васил Левски №5
                            тел.: 044/ 630 770
                            тел./факс: 044/ 630 880
                            моб.: 0889/ 830 770, 0885/ 250 549, 0887/ 448 806
                            sliven_suzuki@krisgroup.bg
                            sliven_suzuki@abv.bg

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с тока на Сузуки РМ250

                              Много ама не,при 10000 оборота в кондензатора на запалването се разреждат до 300 волта в бобината.Говорим за CDI,каквото е при теб.http://www.motelek.net.Полезно четиво.Но не задалжително,обърни се към някой да позамери тук там по мотора, не обвинявай CDI-то веднага,още пошече че си пробвал и с друго от ebay.Успех п.с Я вземи обарни кабелите на звездата след като казваш че е нова, там има врътка ако са обърнати намотките,това при положение че сте ги вразвали наново.Но най добре при някой който (вижда)тока.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X