Обява

Свий
Няма добавени обяви.

A Y60 is reborn :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • A Y60 is reborn :)

    След известно колебание кога да почна личния си жип, зер само някви нахалници идват при мен да ги мунингосвам реших да е сега.
    После се оказа че пак има желаещи за ремонт ама ще чакат. Халето е пълно с части от патрул.

    Програмата е:
    - разделяне купе от рама и изкърпване
    - лифт
    - рециклаж на преден и заден мост
    - шнорхел
    - лебедка

    За сега след цял един ден бач сме стигнали до тук

    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: A Y60 is reborn

    Успех в ремонта!Ще следя темата с интерес!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: A Y60 is reborn

      Шасито е по-добре от очакваното. Противно на теориите на Ник, немечки патрул е по-загнил в ляво.

      Събирам мнения за бодилифт - to be or not to be
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: A Y60 is reborn

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Шасито е по-добре от очакваното. Противно на теориите на Ник, немечки патрул е по-загнил в ляво.

        Събирам мнения за бодилифт - to be or not to be
        Тцъ, not to be според мен .По добре да вдигнеш шасито или да изрежеш калниците ако целта е да вкараш по големи гуми(то за какво ли друго ще си правиш тази гимнастика...)
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          От: A Y60 is reborn

          Ако не си сменял съединител, сега е момента да го ревизираш.

          Коментар


          • #6
            От: A Y60 is reborn

            Давай, Търтьо!
            Не си започнал, не си го направил.
            Аз лично съм за умерен боди лифт, ако не качваш повече от 33-ки.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: A Y60 is reborn

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Шасито е по-добре от очакваното. Противно на теориите на Ник, немечки патрул е по-загнил в ляво. ...
              Гният отляво, защото там минава ауспухът.

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              ... Събирам мнения за бодилифт - to be or not to be
              Arctic truck ли искаш да правиш? Щото 33-ки се събират и без боди лифт. А мотор за повече не бих казал, че имаш ...

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              ... Аз лично съм за умерен боди лифт, ако не качваш повече от 33-ки.
              За 33" не му трябва дори и минимален боди лифт. Дори и калници не трябва да се режат.

              Кеф ти 33х10.50





              кеф ти 285/75 R16 (което е 33х11.50)

              Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-04-11, 20:20.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: A Y60 is reborn

                Боди лифт ако ще има ще е ~5 см. 33ки влизат и така - това го знам. Евентуален плюс е малко повдигане на купето (на патрул е ниско по начало). Е постига се и визия тип пуаши гаргите
                Саше, ти кога ше минеш да те черпя една бира бе несериозник?

                Имам два in house разработени дизайна за тръбна броня и за такава от ламарина. Дайте акъл и за това
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: A Y60 is reborn

                  На Y60, варианти за лифт от окачването не е като да има много, освен тунингови пружини струващи "едни пари".
                  И на Y 160/260 са скъпи ресьорите, ама поне можеш да се помъчиш да ги качиш върху мостовете. Въпрос на лично виждане е, но едни 5 (не повече) см, биха му стояли добре. Тука е една психоза с тоя боди лифт, мани...
                  И на ламаринената броня съм по-привърженик, особено от естетична гледна точка. Без съмнение тръбната е по-практична, но с малко фантазия, може да се измислят валидни точки за джека. Пак е мое мнение. Аз лично, държа и на визията.
                  Петьо, верно съм несериозен, ама ти знаеш как стоят нещата. Не е, като да не искам.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: A Y60 is reborn

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    ... Евентуален плюс е малко повдигане на купето (на патрул е ниско по начало). Е постига се и визия тип пуаши гаргите ...
                    Искаш да почнеш да чупиш клоните с предния джам като Г-класите ли? Или май беше обратното?

                    Винаги съм се чувствал мнооого добре в ниското купе на Патрула, като подкарам по кофти странични наклони

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    На Y60, варианти за лифт от окачването не е като да има много, освен тунингови пружини струващи "едни пари".
                    И на Y 160/260 са скъпи ресьорите, ама поне можеш да се помъчиш да ги качиш върху мостовете. Въпрос на лично виждане е, но едни 5 (не повече) см, биха му стояли добре. Тука е една психоза с тоя боди лифт, мани...
                    И на ламаринената броня съм по-привърженик, особено от естетична гледна точка. Без съмнение тръбната е по-практична, но с малко фантазия, може да се измислят валидни точки за джека. Пак е мое мнение. Аз лично, държа и на визията.
                    Петьо, верно съм несериозен, ама ти знаеш как стоят нещата. Не е, като да не искам.
                    Е, не става с пружини от Вартбург. Който си има брада, е хубаво да си осигури и гребенче.

                    Естетиката е много разтегливо понятие, а ако колата не е за пред кафето, а ходи в гората, функционалността е по-важна. Тя, гората, си знае работата и бързо прибира красоти всякакви ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: A Y60 is reborn

                      Значи 5 см не променят драстично способността за преодоляване на странични наклони. От друга страна по-малко неща ще опират в калта (евентуално). Това за боди лифта. Обмислям го все още.

                      Сиромашки вариант за лиф има и за патрул, ама не е там идеята. Ако ще се прави - ще е като хората - което не имплицира изсипването на едни пари за нещо щото било марково.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: A Y60 is reborn

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Значи 5 см не променят драстично способността за преодоляване на странични наклони.
                        И аз така мисля.
                        Чавдар е прав по принцип, но има и един тънък момент, като съчетаването на практичното и естетичното. Трудна работа, ама не невъзможна.

                        ПП: Откъдето съм минавал преди боди лифта, минавам и сега. Е, разбира се едни джанти с подходящо ЕТ, винаги са от полза.
                        Останалото е въпрос на квадратни "атрибути".
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #13
                          От: A Y60 is reborn

                          Накани се най-накрая, а?

                          Наслука!

                          Ако питаш мен, резни му праговете и не прави боди лифт. Мое мнение. Така хем няма да опира, хем ще е без боди лифт.

                          А тръбните брони хем са по-лесни, хем на патрула му тичат. Той си е грозен по принцип, та едни брони могат да го направят единствено по-хубав.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: A Y60 is reborn

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            ... Ако питаш мен, резни му праговете и не прави боди лифт. Мое мнение. Така хем няма да опира, хем ще е без боди лифт.

                            А тръбните брони хем са по-лесни, хем на патрула му тичат. ...
                            За 4 години не съм забелязал праговете някога да са били проблем за проходимостта. Когато нещо опира отдолу, обикновено е гредата на раздатката. "Стандартно" на Патрула се подстригва задницата. Ако не се отреже - се мачка.
                            Може да резне малко калниците за да не опират гумите.

                            А тръбните брони освен, че са по-лесни, са и по-функционални. На Патрула свесовете му не са добри и при преминаване на препятствия доста рови с муцуната и закача отзад. Простата тръбна броня хем позволява известно подобрение на положението, хем ако закачи - по-често удря и минава, а разните ламаринени красоти имат лошия навик да го играят котва, при което фасонът им отива на кино и после не стават и за пред кафето.

                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: A Y60 is reborn

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Когато нещо опира отдолу, обикновено е гредата на раздатката.
                              Точно,подстригване му стига ,шасито с пак е на същтата височина . Поздрави за старта.
                              "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                              Кольо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X