Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sorento филтър на климатика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kia Sorento филтър на климатика

    Здравейте,

    обърнах целия интернет и така и успях да разбера как да си сменя филтъра на климатика (фултъра на купето). Че се намира зад жабката ОК, но така и не успях да разбера как точно се стига до него. Ходих и при мастор, но като видях как почна да дърпа тук и там и леко да се почесва .... се отказах.

    Моля ако някой е виждал или знае как ... нека да опише как се сваля тази прословута жабка и как се стига до филтъра ?


    Благодаря предварително.

  • #2
    От: Kia Sorento филтър на климатика

    Колега, мисля че леко бъркаш. Доколкото си спомням на моята поленовият филтър се намира наистина зад жабката, но дотъпа до там е през кората под предното стъкло и чистачките, кояато е на копчета и се маха (поне така видях да я махат в КИА) Най-добре иди на специалист. Иначе може и да спестиш 30 лева за труд, но ще счупиш някоя от щипките и ще ти зяпне кората.

    Коментар


    • #3
      От: Kia Sorento филтър на климатика

      хммм ... интересно, навсякъде пише че се сваля жабката.

      Ето и ръководство как става ... но така като гледам моята жабка е малко по различна и няма как да се свали по показания начин. Може би си има различни модели и моята е от тези който се свалят от пред

      MANN-FILTER.pdf

      Коментар


      • #4
        От: Kia Sorento филтър на климатика

        И аз това мисля. Сорентото на снимката като му гледам решетката е от последните - трябва да е 2008-2010. Моето е 2003 и съм да не кажа 100 процента сигурен, но му бъркаха под предното стъкло. Като минавам другия месец през Киа-пловдив ще питам

        Коментар


        • #5
          От: Kia Sorento филтър на климатика

          Първоначално публикуван от rudyto Преглед на мнение
          хммм ... интересно, навсякъде пише че се сваля жабката.

          Ето и ръководство как става ... но така като гледам моята жабка е малко по различна и няма как да се свали по показания начин. Може би си има различни модели и моята е от тези който се свалят от пред

          [ATTACH]321754[/ATTACH]
          Днес смених филтъра в купето и внасям корекции в темата - този, който е под предното стъкло и за който ти казах,че е филтър на купето всъщност е вид филтър за купето за много едри частици.(малък е и се сменял на 150 000 км веднъж. Повечето хора не знаели за него и никога не са го сменяли, освен ако не ходели в представителството). Затова съм помислил,че това е елемента. Филтъра за купето /поленовия/ наистина е зад жабката, както си разбрал правилно. Махнаха жабката за 15 секунди - отвориха я, и както беше отворена с леко натискане и побутване в долната и част я откачиха от пантите. Вратичката увисна свободно на 2 въжвнца, които се откачат.
          Последно редактирано от Joey_Starr; 05-05-11, 17:12.

          Коментар


          • #6
            От: Kia Sorento филтър на климатика

            интересно .....

            аз колко я дърпах тая жабка и нищо. Пак ще се пробвам.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X