Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

    Първо искам да се извиня на Модераторите за това че пиша на Латиница но се намирам в Китай. Тук е доста трудно да намериш табела на Английски да не говорим да търся фонетична или клавиатура на кирилица.
    Но от няколко дни ме тревожи един проблем с крака защото няма подобрение но няма и такова влошение де. А ще се прибирам към БГ на 26.04 и се притеснявам да не стане нещо по сериозно.
    След доста обикаляне на Хонг Конг с неподходящи обувки ми се появиха пришки и на двата крака но единия се поду и се зачерви. Не знам дали не е някаква инфекция влязла от пришката или е от ходенето. Пришката си жарава нормално хвана си коричка не ме боли. И крака също не ме боли като си ходя само ако го одаря.
    Снощи намерих сол и лук бабина рецепта за сваляне на отоци цяла вечер стоях с него но без резултат.
    Знам че е трудно да се диагностицира така от писанки и снимки но за съжаление съм доста далеч.






    Надявам се да съм бил достатъчно изчерпателен в обясненията си и да получа помощ защото вече наистина започвам да се притеснявам. Дано не е сериозна инфекция а просто преумора и аз да си втълпявам.
    Благодаря предварително
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-04-11, 10:25.

  • #2
    От: Nujda ot mnenie i preporuki za podut i zacherven krak sled prishka

    На първо време изхвърли въпросните обувки и намери йодасепт крем-мажеш стерилни марли и ги фиксираш върху раните.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Nujda ot mnenie i preporuki za podut i zacherven krak sled prishka

      Обувките отдавна ги изхвърлих. Раните заздавяват нормално и на двата крака но на левия ми се появиха тези червени петна и се поду.
      Може ли да е от някаква инфекция или е от преумора ?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 16-04-11, 10:27.

      Коментар


      • #4
        Re: От: Nujda ot mnenie i preporuki za podut i zacherven krak sled prishka

        Много прилича на лимфангитна реакция. Най-вероятно като си създал входна врата е проникнал стрептокок или друг причинител. Най-добре е антибиотично лечение - нещо от пеницилиновата група, не знам за Китай как стой работата с рецептите. Подуването на крайника може да се дължи на блокаж на лимфните пътища - лечението е декливно положение(крака на възглавница и над нивото на сърцето 10-15см). Все пак нали разбираш, че от една снимка може само да се гадае....Но виж дали имаш температура и какъв е характера на отока - твърда и общо подута подбедрица или мек оток в подкожието(като го натиснеш остава вдлъбнатина за малко).
        Oculi avidiores sunt quam venter...

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

          Може да е еризипел ( червен вятър), лекува се с пеницилин.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

            Purviq den imah temperatura, no ne gi bqh svurzal neshtata sega nqmam. ili pone ne useshtam.
            Otoka e tvurd kojata e opunata i pri natiskane ne ostava vdlubnatina no nqma i bolka.
            Penicilinovite antibiotici ne sa li samo za muskulno injektirane ili ima takiva koito sa za peroralna upotreba ?

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

              Потърси лекар там, на място.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                Namerih Amoxicillin capsuli 0,25gx20 i posle pishe neshto na kitaiski.
                Obikolih 20 apteki nikade ne govorqt angliiski za da obqsnq kakvo mi trqbva prevedoh s google-a penicilin i bolesta cherven vqtur i mi predlojiha tozi antibiotik. dali shte pomogne chetoh v Internet che e za tazi bakteriq ? i v kakva dozirovka da go piq 27 godini 105-110kg ?
                emanuilis trudna rabota e namiraneto na takuv bez da znaesh kitaiski ili i da go namerq ne znam dali toi shte znae angliiski.

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                  Търси веднага болница. Не някакъв доктор, та дири и да се разбирате.Трябват изследвания! През открити рани всичко може да влезе!!!!

                  п.с. застраховка нямаш ли? Тамтрябва да има местен телефон за хелп.
                  Последно редактирано от Пенчо; 16-04-11, 13:36. Причина: доп

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                    4 dni bqh v Hong Kong tam mojesh da se opravish bez problem
                    No veche sam v Mainland China tuk sa po zle i ot nas ... pitam za doktor i pochvat da se chudqt i da mi klatqt otricatelno glavi far far away pone taka mi kaza edna koqto tuk tam razbirashe angliiski i az znam che trqbva da vidi lekar no spored mneniqta i spored tova koeto az chetoh iz interneta za tozi cherven vqtur e tochno tova vlqzlo e prez prishkata. sled 8-9 dni se pribiram i v BG shte se oravq ama tuk e vuprosa da zakurpq polojenieto. Hodih pri edni masajisti koito masajirat kraka sega i te mi predlojiha masaj s nqkakav krem. znaeli za taq bolest moje da lujat moje i da pomogne tqhnata medicina znam li .
                    Navsqkude pishe da se pochne s antibiotik ta vaprosa mi e dali tozi e dobur. V bg sam pil dosta antibiotici s takuv amoxicillin i curam i drugi.
                    Pishat che e za takiva stratilokoki no vse pak iskam da se konsultiram s nqkoi koito e po zapoznat da kaje.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                      Не се заигравай с четене на интернет. Търси болница!!! За три дни, може да се наложи поотрязване!!!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                        Още повече, че нямаш естествения имунитет за местните гадости. Денга и какво ли не още.
                        Иначе антибиотика няма да навреди.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                          Така наистина антибиотика няма да навреди, но след като отока е такъв трябва да се има едно на ум... Много рядко може да се получи флеботромбоза ( запушване на дълбоките вени на крака) особено при продължително пътуване (economy class thrombosis) в комбинация с лимгангитна реакция. Моят съвет е спри да подаваш симптоми и да гадаем, а веднага намери лекар да погледне, защото лечението е съвсем друго(антикоагулант).
                          А за антибиотика ти трябва поне 1-1.5 грама на ден и да става за еризипел, ако е това де...
                          Oculi avidiores sunt quam venter...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                            Самолечението е навредило на повече хора от некомпетентните лекари.
                            Отиди в болницата, не може да няма такава в града.
                            Ако трябва обади се в посолството, би трябвало да ти съдействат...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нужда от мнение и препоръки за зачервен и подут крак след пришка.

                              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                              Самолечението е навредило на повече хора от некомпетентните лекари.
                              Отиди в болницата, не може да няма такава в града.
                              Ако трябва обади се в посолството, би трябвало да ти съдействат...
                              +1 Потърси помощ и съдействие от посолството, дано да са читави и да обърнат внимание, че до колкото разбирам езика не го владееш, а там и с аглийският са на "вие" (пак до колкото разбрах).
                              Дано да не се окаже голям проблем. От снимките е доста трудно да се прецени, но такива зачервявания при нови и твърди обувки си стават и не са страшни. В случая обаче е трудно да се каже какво точно е.
                              Успех, и по-бързо възтановяване.
                              Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                              И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                              вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X