Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАСЛА и течности за нашите джипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

    Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
    Колеги здравейте,днес смених маслото на АСК сложих кастрол .Бях взел Мопар +4 АТФ 5 литра и сега маслото ми остана ,ако някой желае мога да му пратя .Докараха ми го от Германия за 160лв на същата цена ще я дам има и фактура.

    Доколкото разбрах си с 2,7.Пиши какво и колко си сложил,както и какви консумативи.Буксата смени ли?
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)
    GLK

    Коментар


    • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

      Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
      В раздатката на тоя модел се сипва Мопар, но NV247. А не АТФ+4
      Мисля че, много по добре от тебе знам какво и къде се сипва

      Коментар


      • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

        Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
        Доколкото разбрах си с 2,7.Пиши какво и колко си сложил,както и какви консумативи.Буксата смени ли?
        От кутията излезе 3,5 литра сложих 4 литра от раздатката 1,6 литра.Букса не съм сменял не знам даже за нея от теб чувам.А трябва ли?
        АСК сложих Кастрол Декстрон 3 а в раздатка та Мопар 247.

        Коментар


        • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

          Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
          Мисля че, много по добре от тебе знам какво и къде се сипва
          Ок. Извинете ме.
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

            Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
            От кутията излезе 3,5 литра сложих 4 литра от раздатката 1,6 литра.Букса не съм сменял не знам даже за нея от теб чувам.А трябва ли?
            АСК сложих Кастрол Декстрон 3 а в раздатка та Мопар 247.
            Тази букса би могла да е проблем при омасляване в някакъв момент.Светва чека и показва електрически проблем.
            Тъй като предполагам,че не й знаеш историята според мен е добре да беше я сменил.
            Grand Cherokee WJ
            Dodge Caliber
            E 430 4-matic-T(S210)
            GLK

            Коментар


            • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

              Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
              Тази букса би могла да е проблем при омасляване в някакъв момент.Светва чека и показва електрически проблем.
              Тъй като предполагам,че не й знаеш историята според мен е добре да беше я сменил.
              Къде се намира тази букса и какво представлява може ли малко повече инфо?
              Как е оригиналното и име да потърся в нет а.

              Коментар


              • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                Първоначално публикуван от Пламен С Преглед на мнение
                . е добре да беше я сменил
                Сега късно ли е да се смени?

                Коментар


                • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                  Първоначално публикуван от ilker80 Преглед на мнение
                  АСК сложих Кастрол Декстрон 3.
                  Маслото в скоростната кутия на ГрандЧероки, независимо каква е, трябва да отговаря на стандарта MS-9602.
                  Изключение правят само 8-степенните от 2014.
                  На нашия пазар освен скъпия заради транспорта Mopar ATF+4 съм виждал само Bardahl-ATF+4 да покрива MS-9602.
                  В стандарта на Мерцедес MB236.14 няма и заченка от антифрикционните добавки които се изискват от MS-9602.
                  За това с MB236.14 Мерцедесовите кутии започват да превключват по-твърдо.
                  Дексрон-3 обаче ... е това вече е прекалено.

                  Коментар


                  • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                    .....вече се обърках ! От този пост на колегата излиза , че Mopar ATF+4 е задължителен за АСК на 2,7 CRD-то . Така ли е? аз също знам , че Mopar ATF+4 отговаря на стандарта MS-9602. Защо обаче не се предпочита?

                    Коментар


                    • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                      Специално за тутелата-покрива стандарта MS9602

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0170.jpg
Прегледи:2
Размер:85.0 КБ
ID:5706307

                      ама снимката е малко размазана....
                      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                      0888854582
                      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                      Коментар


                      • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                        Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                        Специално за тутелата-покрива стандарта MS9602....
                        Спор няма ! Питането ми беше за Mopar ATF+4 . Логично е ако един продукт отговаря на определен стандарт, то той да може да се ползва. Втория признак е цената, но това НЕ Е признак за ползваемост а признак за избор. По този индекс (цена) е логично да се ползва Castrol Dex 3 , но това не означава, че Mopar ATF+4 не става за тези АСК (на 2,7 CRD ) .

                        Коментар


                        • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                          Първоначално публикуван от caby Преглед на мнение
                          .....вече се обърках ! От този пост на колегата излиза , че Mopar ATF+4 е задължителен за АСК на 2,7 CRD-то . Така ли е? аз също знам , че Mopar ATF+4 отговаря на стандарта MS-9602. Защо обаче не се предпочита?
                          Не се предпочита от собствениците защото е скъп. А и колата нали е стара, още една година да изкара и ще я продадем.
                          Не се предпочита от сервизите защото го няма.
                          От производителя на ГрандЧероки се предпочита. Макар и да има съмнения че предпочитанията им не са много чистоплътни.

                          http://www.wkjeeps.com/wk_maintenance.htm#TRANS

                          Коментар


                          • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                            Благодаря колега ! Беше изчерпателен и категоричен. Така мисля и аз ! Мисля , че поизчерпахме темичката .
                            Mopar ATF+4 или Castrol се избира ПО ЦЕНА , а не че не става .
                            Последно редактирано от caby; 12-03-16, 18:56. Причина: допълнение

                            Коментар


                            • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                              Изобщо не сме изчерпали темата. Общо взето от както го има форума, това е ТЕМАТА.
                              Както в bgmama вечната тема е "Ако пуша цигари ще умра ли?" Ама баба ми пуши, пък е на 105.
                              По едно време тук във форума стана ясно че всички масла които покриват стандарта ATF+4 са с рецепта дадена от Мопар под натиск.
                              След това се появи сервизен бюлетин че мерцедесовите кутии могат да се карат с MB236.14.
                              Много икономически интереси има в тази тема. Трудно ще се изчерпи.

                              Коментар


                              • От: МАСЛА и течности за нашите джипове

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Много икономически интереси има в тази тема. Трудно ще се изчерпи.
                                Винаги е така .Затова имаме глави на раменете, с пълнеж вътре.Да преценяваме и мислим, а не да вярваме безрезервно само защото "някой" е казал така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X