Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем при регистрация на возилото????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем при регистрация на возилото????

    Колеги миналата седмица си купих Дайхатсу Фероза внесено от Австрия. В момента съм с транзитни номера. Вчера като ходих да го регистрирам ми се яви следния проблем - двигателя е сменян но не е отбелязана смяната в документите му. Номера набит на двигвтеля не съответства на номера в документите. В КАТ ми искат документ който да "озаконява" смяната на двигателя. От там ме посъветваха да отида в представителството на Дайхацу и от там ако могат да ми помигнат да намерят инфо за смяна на двигателя в Австрия. От Дайхацу ми казаха че двигателя го таксуват като консуматив и изобщо не водят отчет кой кога и защо си го сменява, и че само в БГ при регистрация на кола се изисква номер на двигателя.
    Дайте съвет какво да направя.
    О899 2б2 1З2

  • #2
    Re: Проблем при регистрация на возилото????

    Малко тъп въпрос,но в брифа на колата на брат ми нямаше №на ДВГ,при тебе от къде го намериха този №?
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      Re: Проблем при регистрация на возилото????

      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
      Малко тъп въпрос,но в брифа на колата на брат ми нямаше №на ДВГ,при тебе от къде го намериха този №?
      С нея ми дадоха някаква "книшка" където има описание на колата, както и е отразено смяната и на собственост. книшката е със зслена корица и на корицата пише - Einzelgenehmigung. Не разбирам от бюрокрация ама при регистрацията ми представих нея и договора за покупка. В описанието на колата фигурираше и N на двигателя.
      О899 2б2 1З2

      Коментар


      • #4
        Re: Проблем при регистрация на возилото????

        Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
        Колеги миналата седмица си купих Дайхатсу Фероза внесено от Австрия. В момента съм с транзитни номера. Вчера като ходих да го регистрирам ми се яви следния проблем - двигателя е сменян но не е отбелязана смяната в документите му. Номера набит на двигвтеля не съответства на номера в документите. В КАТ ми искат документ който да "озаконява" смяната на двигателя. От там ме посъветваха да отида в представителството на Дайхацу и от там ако могат да ми помигнат да намерят инфо за смяна на двигателя в Австрия. От Дайхацу ми казаха че двигателя го таксуват като консуматив и изобщо не водят отчет кой кога и защо си го сменява, и че само в БГ при регистрация на кола се изисква номер на двигателя.
        Дайте съвет какво да направя.
        Е, те амириканцита затова щот са тъпи нямат изобщо номер на двигателя... На нашите талони пише двигател без номер
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: Проблем при регистрация на возилото????

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Е, те амириканцита затова щот са тъпи нямат изобщо номер на двигателя... На нашите талони пише двигател без номер
          По този повод от Дайхацу ми казаха че японците много се чудели когато наште им искали номера на двигателите за да могат да озаконяват новите автомобили.
          О899 2б2 1З2

          Коментар


          • #6
            Re: Проблем при регистрация на возилото????

            Ако знаех че ще имам този проблем щях да залича с флекса номера на двигателя, да преправя документа като махна позицията за N на дв, и сигурно нямаше да имам проблем. Ама аз вече си извадих временни нимера където тези неща са описани, вече има при тях копия от всички дукоменти.
            О899 2б2 1З2

            Коментар


            • #7
              Re: Проблем при регистрация на возилото????

              измисляш си един договор на немски
              че си купил двигателя от някой си
              после обаче ще трябва техностест
              LR RR Classic VM2.5

              Коментар


              • #8
                Re: Проблем при регистрация на возилото????

                Ма те и германците тъпи,№двг им трябва колкото да знаят кви части им трябват за ремонт,не ги пишат из талоните.Тука в КАТ,намериха №-ра и го вписаха в документите,кофти,че колегата не ги е догледал тези неща.Може би трябва да се свържеш с продавача,ако той има някаква информация.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #9
                  Re: Проблем при регистрация на возилото????

                  Първоначално публикуван от hf hpe Преглед на мнение
                  измисляш си един договор на немски
                  че си купил двигателя от някой си
                  после обаче ще трябва техностест
                  Ок това е вариант. Но какво значи техно тест и къде се прави?
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Проблем при регистрация на возилото????

                    Може да мине и без Техно тест,нали ДВГ е идентичен с фабричния.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Проблем при регистрация на возилото????

                      ???? Замислям се по този казус. Например аз съм купил автомобила от г-н "Гюнтер", а да изфабрикувам договор че г-н "Ханс" е продал на г-н "Гюнтер" двигателя, и той си го е сменил още в Австрия преди да я купя. Дали ще мине???
                      О899 2б2 1З2

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Проблем при регистрация на возилото????

                        Никъде по света няма изискване за регистриране на номер на двигателя, единствено в тъпата и пълна с бюрюкращина България олигофрените от КАТ се заяждат когато той липсва.
                        Миналия месец си купих Витара и в момента също съм с транзитни номера. Това което знам че ще ми трябва при регистрацията е:
                        1. Договор за покупка от Германия на мое име /написа ми го човека който е внесъл колата/. Тук задължително написахме номера на двигателя - просто го свалихме от него.
                        2. Оригиналните немски талони (2бр.), там няма номер на двигател
                        3. Два вида декларации които попълних като "вносител" при получаването на транзитните номера в България

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Проблем при регистрация на возилото????

                          забравих да кажа че всичко трябва да е преведено от официален преводач на български.
                          Нищо друго не трябва да се показва на катаджиите, в чуждите талони няма номер на двигателя и те не могат да знаят дали преди е бил друг двигателя или не. Просто записваш в договора за покупка и декларацията сегашния номер.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Проблем при регистрация на возилото????

                            Горе долу и на мен ми я вкараха по същата процедура, самоче от Австрия и с колата вместо талони имаше една книжка - Einzelgenehmigung, по-горе казах какво представлява, та в нея фигурира No на двигателя. От там ми дойде белята и се заядоха. Но аз се свързах с мочето което ми я вкара, то в момента пак е там и каза че ще ми намери документ за смяна на двигателя. Та ще чакам.
                            О899 2б2 1З2

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X