Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

    Понеже имам проблем с богата смес и миризма на суров бензин реших да почистя ЕГРто и дросел клапата. Също така имам и забавяне като подам газ при ниските обороти което е показателно за дросел клапата. Направиха ми диагностика и ламбда сондата както и дебитомера са ОК. Сега искам да тръгна от евтино към скъпо докато разреша проблема. Стъпките са почистване на дросела, ЕГР, смяна на температурния датчик който подава информация към компютъра и на края свещи и кабели. След една от горните стъпки би трябвало проблема да се оправи ми се чини

    Чета си аз тук как се чисти дросел клапа: http://www.4x4wire.com/mitsubishi/tech/throttle_body/

    Общо взето от статията разбрах, че не е нужно да се разглобява напълно и също така до колкото разбрах, че е нужно да се свали само стъпковото моторче и въздуховода който влиза в дросела. В дупката на въздуховода имало дупка където трябва да пръсна със спрей за почистване на карбуратори и дросели и всичко трябва да излезе през дупката на стъпковото моторче. Правилно ли схвашам или се бъркам? Как е най - хубаво да действам, за да я изчистя? Какъв спрей за почистване бихте ми препоръчали?

    Следващия въпрос е къде се намира ЕГРто на този мотор и как се почиства? Бях чел някъде, че някакъв човек го накиснал за 12 часа в нафта и после било ок. Как да го намеря и как да го почистя? Също така какви са минусите ако го запуша?
    GSM: 0898 554713
    Уебсайт: BULEXTREME.com

  • #2
    От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

    Понеже не познавам тоя мотор- ще взема отношение само по ЕГР - значи за да се повиши евро класа на колата -част от изгорелите газове се въртят вътре в мотора..обикновено клапан на ЕГР отваря на високи обороти само. Таако го разкараш -понеже в БГ няма кои да следи имали груби намеси и т.н ефекта е че ще цапаш повече природата ,но пък за колата е ОК, нищо няма да и стане.
    На колите от преди 3-4 г електрониката реагира ,в смисъл усеща че състава на изходните газове се е променил и почват да светят разни ламби но на тваоита предполагам няма да има такива изпълнения.

    Коментар


    • #3
      От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

      Значи твоя съвет е да го запушвам? Аз не цапам природата, защото карам на газ Благодаря ти много! Най на края някой да напише нещо
      GSM: 0898 554713
      Уебсайт: BULEXTREME.com

      Коментар


      • #4
        От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

        Чети тук.
        Писахме доста, по някое време започнаха и за паджеро да пишат.

        Коментар


        • #5
          От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Чети тук.
          Писахме доста, по някое време започнаха и за паджеро да пишат.
          То е писано, но за дизел Толкова много изчетох за дизел, че мога сигурно със затворени очи да я запуша, но за бензиновите не намирам нищо Може ли някой да каже къде се намира на 3.0 двигателя и къде точно да запушвам. Освен това трябва да е със стабилна ламарина. Гледах някакви опътвания на някакъв който го е направил със ламарина от Pepsi и няма да ви казвам какво е станало като се е разкъсало пепсито Дайте съвети!
          GSM: 0898 554713
          Уебсайт: BULEXTREME.com

          Коментар


          • #6
            От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

            PH намери връзка между смукателния колектор и изпускателнуя колектор,трябва да има клапан до смук.колектор.После ще отворя капака на моя и като се върна от работа ще ти пиша къде е.Поздрав.
            Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
            АСК Ален Мак

            Коментар


            • #7
              От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

              Не знам защо искаш да го махаш, но щом си решил, най-лесния начин е да изолираш управлението на клапана - откачи и запуши вакума. Това при условие, че клапана ти не е задръстен и уплътнява добре. Ако не е така, сваляш го, правиш му "гарнитура" от ламарина, без централния отвор и пак го монтираш.

              Коментар


              • #8
                От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                Колега не от страната на въздуховода , а от другата има една малка тръбичка ф20 по преценка на око , тя тръгва от изпускателния колектор на муфена връзка и влиза във всмукателния . Точно на входа на смукателния колектор е най-лесно да шутираш ЕГР-а, става много лесно с една ламаринка както при дизелите за 10 мин работа, а самия клапан се намира ,поне при мен отгоре на всмукателния колектор до дроселовата клапа , но не знам дали при всички 3.0 е така моя е с трите бобини 177кс
                Михаил Войнов 0988814423

                Коментар


                • #9
                  От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                  Изчистих дросел клапата и смених свещите. За сега промяна няма. Очевидно обаче моя мотор ЕГР няма. Търсих го на всякъде и никъде не го намерих. Мисля, че този мотор си няма ЕГР. Следваща стъпка смяна на датчика за температурата, кабели на свещитем дистрибуторна капачка и палец.
                  GSM: 0898 554713
                  Уебсайт: BULEXTREME.com

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                    Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                    Очевидно обаче моя мотор ЕГР няма. Търсих го на всякъде и никъде не го намерих. Мисля, че този мотор си няма ЕГР.
                    Изрових една снимка с тръбичката и клапана на EGR-a.
                    Но може и да нямаш.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Изрових една снимка с тръбичката и клапана на EGR-a.
                      Но може и да нямаш.
                      Да вече съм сигурен, че заводски нямам такова нещо. Нито вакуми минават от там, нито има такава тръба, а дори няма и отвор за нея. Другото нещо което ми направи впечатление е, че като извадих свещите цялата резба беше в бензин и от дупките смърдеше много на бензин. Определено е богата сместа. Един комшия докато ме наблюдаваше и обсъждахме проблема ме посъветва да изключа датчика за температурата на водата, а ако няма промяна дебитомера. Пробвах с датчика за темп на водата, но никаква промяна. Има ли смисъл да откачам и дебитомера за тест?
                      GSM: 0898 554713
                      Уебсайт: BULEXTREME.com

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                        PH моя също няма EGR.
                        Помогни си сам,за да могат и другите да ти помогнат.
                        АСК Ален Мак

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                          Е в първия пост казваш че дебитомера е Ок а после да го разкачваш за тест...
                          Не става с разкачване...
                          Както казах тоз мотор не го познавам но логиката е за всички коли същата. Ако моторната електроника не и доиде някакв параметър,обикновено се слага някаква дефолтна стоиност .
                          Като токачаш това или онова ти не проверяваш нищо освен това което ти казах по горе...
                          По добре намери читав диагностик ,на бензиновте коли има малко повече неща дето влизат като данни към компа на колата , всяко едно то тях може да доведе до богата смес.
                          Така наслуки с откачване няма да стане...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                            Ето какво направих,

                            Почистих дросела, смених свещите, дистрибуторната капачка, почистих много хубаво стъпковото моторче. Разлика няма Диагностика ми правиха на 3 места. Първо в bosh, а след това приятеля на Стоян, който наистина направи много хубава диагностика. Спираше ми инжекторите дори един по един. Всичко излизаше като работещо. След това търсейки датчика за температура който исках да сменям по път за ратола обърках пътя и без да искам минах покрай Рубин. Там си говорих с хората и началник приемчика ми каза, че дросел клапата ми е разцентрована. Направи и той диагностика и ми настрой дросела. Всичко добре, но разлика при сместа няма Според 3те човека които ми направиха диагностика проблем по електрониката няма никъде, а сместа е богата .... Никаква идея нямам вече ....
                            GSM: 0898 554713
                            Уебсайт: BULEXTREME.com

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чистене на дросел и ЕГР на 3.0 V6

                              Ще сменяваш инжектори май, друго не остана... Ако не затварят, уливат или просто са износени и не впръскват правилната порция, въпреки че сигналът, който отива към тях е правилният.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X