Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трифазен да работи на монофазен ток?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Трифазен да работи на монофазен ток?

    Колеги, помагайте!
    Трябва ми устройство с което да подкарам 3 - фазен ел.двигател на монофазен ток.
    Знам, че може...знам, че към устройството трябва и стартер...знам, че трябва ел.двигателя да се свърже на звезда...но съм до тук.
    Ел.двигателя е мощен - може би над 3 кВ(за по-сигурно ще видя на табелката и ще пиша отново).

    Ако някой има такова или е готов да ми направи съм склонен да приемам оферти
    Помагайте и с предложения и съвети, но малко съм скаран с направата на такива "джаджи" и предпочитам да се намери готово.

  • #2
    От: Монофазен на 3-фазен?

    Казва се честотен инвертор ,с него регулираш оборотите и дори може да ги повишиш.Но струва едни пари .За 3кв. предполагам е поне едни 3-400лв. нов.
    Иначе такива пресфързвания ,в най-добрия случай мошноста пада до 50% ,което не е добре.

    Коментар


    • #3
      От: Монофазен на 3-фазен?

      Класическата схема е с кондензатори, но както вече ти казаха, пада мощността, и при всяко стартиране трябва или да натискаш копче, или да монтираш реле за време, което да прави това.

      Истината е в инвертора, ама ако той е на цена колкото да си прекараш трифазен ток, малко се губи смисъла, ако иде реч за стационарно оборудване. А трифазния ток си е хубавинка по принцип.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Трифазен да работи на монофазен ток?

        Освен че пада мощноста двигателя почва и да грее и ако го натовариш повече обикновенно хвърля облак пушек .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #5
          От: Трифазен да работи на монофазен ток?

          Лошо...явно ще се продава компресора на 3-фазен и ще се купува на моно-фазен...

          Коментар


          • #6
            От: Трифазен да работи на монофазен ток?

            Колеги, остана ми време да снимам машините, които искам да работят на монофазен:


            Може ли да ми разкодирате какъв е мотора и мога ли да го подкарам на монофазен:

            Коментар


            • #7
              От: Трифазен да работи на монофазен ток?

              Мотора е от серия, която се е произвеждала през хиляда и балканската война, т.е преди повече от 30г.. то си го пише и на табелата 1977г. и вече не се произвежда. За компресора ти е необходим голям пусков момент, който не може да се постигне при свързване на трифазен като монофазен с работни кондензатори, като се прибави и че мощността ще падне с 50%, значи няма смисъл.
              Разкодиране - трифазен електродвигател производство на "Елпром",Троян, серия АО, четириполюсен, 1.5 kW на 1410 оборота, 380V, производство 1977г. Всичко това го пише на табелката.
              Варианта е да си купиш монофазен електродвигател тип ESR90L-4 - това значи монофазен, с пусков и работен кондензтот, 1,5 на 1410 и да го поставиш на мястото на този.
              Подобно е и за шмиргела, само че не можеш да си смениш двигателя.

              Коментар


              • #8
                От: Трифазен да работи на монофазен ток?

                Мерси колега!
                Темата отива в моя случай към продажба: http://www.offroad-bulgaria.com/show...99&pagenumber=
                Ще си купя направо монофазни...

                Коментар


                • #9
                  От: Трифазен да работи на монофазен ток?

                  Понеже не ме свърта и искам да си го пусна на монофазен ток, така беше свързан за 3 фазен ток:




                  това са ми схемите на свързване:



                  така го преправих по схемата за триъгълник:



                  търся кой га изпълни тази схема:

                  Коментар


                  • #10
                    От: Монофазен на 3-фазен?

                    ЗдравеЙте.
                    Какъв кондензатор трябва да ползВам за трифазен двигател-1.5 кв.за да работи на 220в.Става вЪпрос за турбина за аспирация.
                    Ползвал сЪм го преди в помещение в което имах трифазен ток.
                    Благодаря ви предварително!!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X