Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

    Бьрзо вьпросче - вьзможно ли е лесно и на нормална цена да се замени задното окачване на Лексуса с такова от ТЛК100?Под лесно да се смята ден примерно,а под нормална цена ммммммммммм 1000-2000$ с работата.

    Минуси да ми кажете ако сравняваме Лексуса срещу 100?Лек офрод,риба,планина,малко сняг или тревица и разходки на семейството - за това ще се ползва.При екшьн не ме интересува какво ще остане от него ако остане нещо.

    Няма дизел,а от бензина това харесах.Вие кажете какво да му е кофтито на Лексуса сравнен сьс 100 освен мааалко по-големия разход на бензин.

    Топло,топло,горещо.............
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

  • #2
    От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

    Ако не е тайна защо искаш да правиш подобна операция?
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

    Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

    Коментар


    • #3
      От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

      Ако имаш предвид Lexus LX, то той е еднакъв със 100цата. Няма нужда да заменяш задното окачване, пословично здраво е. Скапва се ако се кара в лугата датчика за нивото, но дори и той обикновено минава с почистване. Знам, че при теб луга трудно се намира. На тия кочинки гледай за разбита рейка и кормилна колона, става ако много често се върти волана на място с натиснати спирачки. Предните лагери и да имат луфт се регулират за час.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

        Сега, ако им кажеш и за коя година Lexus говориш може да се уриентира някой...

        P.S Джамбазов уцели модела май. Луга тука няма, вали дъжд 3 пъти в годината... Късметлии сме.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

          Тьй де,LX470 говорим,на 100 брат му,година 99-2001 примерно.На Лексуса е хидропневматика ако така му викат,на 100 май са нормални амове или поне могат да се сложат нормални пружини с амове ако клекне оригинала.Е те това ме интересува колко кинти струва и колко е зора по замяната.

          Киша и луга няма,вероятността да попадна на джуган с разбито окачване е мальк,но искам да знам какво ме чака ако купя такова и клекне на Лексуса.Друга разлика в цените по подрьжка и ремонти не виждам за сега поне,но ако някой знае разликите нека каже за да няма изненади.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

            И 100цата е със същото окачване. Няма да клекне. Елементарно е за разглобяване. Ако искаш чисто механично окачване ти трябва такова от 105ца.

            На такъв Лексус 2ма механика сменят шасито за 5 дни. По горе забравих да ти кажа да гледаш и за разбит преден диф и разбити предни полуоски.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #7
              От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

              Аз ли бьркам или Лексуса за разлика от 100 има 3 нива на задното окачване които се регулират с копче до лоста?100 или поне моделите за Щатите това го нямат,имат си нормални по-твьрди амове и пружини.







              Е за тия копчета говоря.Намерих как се зацепва цялата система на високо ниво без да се влияе от скороста на джугана,но не намирам как се сменя окачването с Тойотско или ЕМУ или там каквото му тичка.
              Последно редактирано от BENZBOSS; 11-04-11, 21:26. Причина: допьлвам снимки
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                Преден диф го сменяли с АРБ локьр,накрайници му били слаби и му течали маншоните.Това пак са цифри за ремонт,но окачването повече ме интересува.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                  Ей страшен човек... Не пипай окачването. Вземи и карай. Ако го покараш с това окачване месец два, после Мерцедеса ще се продава. Щом ти е толкова зор, изкорубваш това и си слагаш на 100ца. В БГ повечето 100ци са с такова окачване. Ако махнем някой сензор, друго не му става. Толкова е здраво, че да те е яд чак.

                  Знаеш ли защо предпочитам Тойотата пред Ланд Ровър. Само заради стратегията на окачването в авариен режим Ако нещо се скапе компа вдига окачването докрай, а на англичанката го сваля надолу.
                  "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                    Чакай да го обясня - ако един ам му е 900 кинта или една помпа му е 800 кинта................му избивам зьбите при проблем и му слагам нормално си оказване на ТЛК100,може да се случи някога,а може и никога да не клекне.Аз няма да го пипам до проблем и то сериозен,но при такьв искам да си реша проблема радикално или с ГОЛЕМИЯ ФЛЕКС как му викат.
                    Опьтването за смяната му е 3 педи дьлго.Моя механик само ме изгледа и каза Я си 'земи истинско и не се занимавай с Лексус,оказването трудно му се сменя..............и аз питам колко е трудно и за колко пари махам едното и слагам нормалното.

                    За друсане не ме интересува,то и без това ще друса с 18ки и Хеви Дюти амове,номера е ако се появи проблем какво да чакам или по-точно колко кинти ме чакат.Какво значи изкорубваш това и си слагаш на 100ца,как се скубе,колко време отнема и какво включва скубането?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                      Де да знам по тая логика....да провериш и мотора колко пари струва и за смяната! не се заяждам но, колегата е прав, че са адски здрави камиони
                      --------------------------------------------------
                      [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

                      Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
                      [/FONT]

                      Коментар


                      • #12
                        От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                        Мотора сьм го проверил колко е,на Тундра,ГХ,СЕКВОЯ,ЛЕКСУС и 100 са сьщите,около 2500 за мотор твота употреба,куцат му койлове които са по около 75 кинта бройката,куца му и гарнитурата на изпускателната,че са различен материал и почвала да чука студена.На около 150 000 километра му трябва ангренаж,водна помпа,обтегач...........и цената им е около 350,сьс смяната около 600 и моя механик пее при смяната им или поне така каза.

                        Частите на задното на Лексуса само са около 2200$,дьржат по около 7-10 години,а точно толкова стара я тьрся аз.За да се смени окачването се купуват торсион,4 ама и 4 пружини,нови се намират за 750 кинта комплекта като са или Билщайн или ЕМУ.Колата се подпирала за да не ти клекне на главата,изпускало се налагането от системата,разкача се помпата / струвала около 300 и малко /разкачало се релето и се сменя окачването.Някои дупчат багажното за да развият горните гайки на задните амове................

                        Вьпроса е някой ако го е правил да каже точно колко и какви са фифелите по смяната,какво ми трябва да купя,кое най-лесно става,кое се прави на канал и кое на улицата както и долу/горе колко време отнема.

                        Може да е странна логиката ма няма изненади.При добре написано указание кое и как се сменя ще ми трябва само да кликна ПРИНТ и после точка по точка.Беден емигрант трудно се цака.Кажете сега кое как става и ако може просто и ясно.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване



                          Намирам кое как се сменя с оригинално / да бе да,2200 кинта за предни,задните и те толкова /но не намирам кое се запушва точно и кое се изхвьрля/продава на мазохисти.Горе схема на задното на Лекса


                          Още малко инфо,колко е точно не се знае.Свалянето на пружините и амовете,свалянето на помпата,свалянето на торсиона и релето на помпата както и затапването на маркучите отнемало около 5 часа.Монтажа на новите пружини с нов торсион и амове било още 4.Задни амове намирам по 125,предни по 65$ и това за Билщайн хеви дюти.Цели комплекти с все пружини и бара ги има от 750 кинта с ОМЕ до около 1700 в зависимост колко лифт и колко ще го товариш.

                          Още ако науча още ще си дописвам.Клякат и на по 50 000 километра,има и оригинални на по 200 000 мили та гаранцията е никаква.Нови пружини с амове и помпа в дильра искат над 6 или половината кола.



                          Ма сам си говоря аз,не ми ударите едно рамо да не се мьча............
                          Последно редактирано от BENZBOSS; 12-04-11, 08:38.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            Re: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                            http://www.arnottindustries.com/part...d7_pid160.html

                            Понякога пускат и купони за discount по форумите. Имат и някакъв pdf:
                            http://www.arnottindustries.com/file...637&Size=SMALL


                            И още едни за ремонт/замяна. Както виждаш, цените не са чак толкова страшни. Руснаците казват 200 хиляди км по техните пътища. Аз бих си оставил AHC-то.

                            http://www.activesuspensionsystems.com/
                            Последно редактирано от msi200; 12-04-11, 11:41.
                            "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                            Коментар


                            • #15
                              От: TLC100/LEXUS 470 замяна задно окачване

                              А на Български имаш ли?

                              Имам да черпя,те това тьрсех как става,че така са го написали в книжката,че все едо нам си какво правиш.
                              Цените му не са страшни и ако се строши се преправя с такьв кит като сьвета е да се сменят всички пружини и торсионния бар,че на тия е по-слаб.Другите му части са като на Бенца или по-евтини,а там сьм свикнал.

                              Четох какви ли не мизерии за това окачване / естествено / - от грьмнали сфери,течащи амове,4 помпи една след друга...........та до скапало се копче или слаба врьзка кьм датчика за височина.Това няма кой да му чете тук грешки или поне нямам приятел с такава техника,а дильра да има да взима.

                              Не сьм клекнал и на Лексус,просто искам да сьм подготвен какво ме чака ако намеря някой надупен и друсащ на нормална цена.


                              БЛАГОДАРЯ МНОГО
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X