Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade 5.60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: OFRM Geotrade 5.60

    С някой уреди може с други не.

    Принципно в повечето може да се избягват магистрали и черни пътища (тези които са с черен пунктир)

    Коментар


    • #17
      От: OFRM Geotrade 5.60

      От известно време ми се върти едно предложение и винаги не успявам да го напиша......)))
      Става дума за типично нашенските си блокове и входове.От едната гледна точка ако стигнеш до вход А на някой блок-нищо не пречи да намериш и останалите.От другата гледна точка при издирването на даден вход и блок ще е доста по-лесно ако се изписват всички входове.Нямам идея това колко ще "натовари" картата........просто споделям мнение.

      Коментар


      • #18
        От: OFRM Geotrade 5.60

        В по-старите версии на карта OFRM Geotrade имаше всички входове на блоковете, но значителното забавяне при търсене заради тях беше причината да ги сведем до един вход на блок. Реално всеки блок е непрекъсната сграда и не е толкова трудно да се намери търсеният вход. И докато наличието на всички входове в картата е известно удобство за потребителите, то сериозното забавяне при търсене на всякакви видове POI точки, както и претрупването на екрана с входове накланя везните в посока на актуалното решение с един вход на блок.
        OFRM Team
        Отдел за Борба с Организираните Клиенти

        Коментар


        • #19
          От: OFRM Geotrade 5.60

          Първоначално публикуван от screamforme Преглед на мнение
          От известно време ми се върти едно предложение и винаги не успявам да го напиша......)))
          Става дума за типично нашенските си блокове и входове.От едната гледна точка ако стигнеш до вход А на някой блок-нищо не пречи да намериш и останалите.От другата гледна точка при издирването на даден вход и блок ще е доста по-лесно ако се изписват всички входове.Нямам идея това колко ще "натовари" картата........просто споделям мнение.
          Гармин от скоро има технология, която позволява да се въведат всички блокове и входове заедно с търсенето по адреси и панираме да започнем да ги въвеждаме в близко бъдеще, но няма да смогнем за тази версия.

          Коментар


          • #20
            От: OFRM Geotrade 5.60

            Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
            Много ще е полезно ако ни изпращате поправки в маршрутизирането по междуградската пътна мрежа. Постоянно местим маршрутите да минават през най-добрите и бързи пътища, но за да го правим ни трябва актуална информация. Благодаря.
            За това не знам дали мога да съм полезен защото много рядко падам до ограничението на скоростта, движа се малко по бързо и е много относително кой е по бързия маршрут, според ограничението е един, но според скоростта с която мога да се движа по долу-горе успореден маршрут е друг. По скоро грешки където забележа мога да споделям информация. Като например на входа на Балчик от към Добрич има кръгово на което, от където и да влезеш те изкарва по желания изход, ама само ако гледаш в нувито, ако решиш да го слушаш само се прецакваш, преброява с един изход по-малко. Ако трябва да продължиш направо те кара да излезеш по първия изход а реално трябва по втория.
            Последно редактирано от Pacific; 19-04-11, 17:13.

            Коментар


            • #21
              От: OFRM Geotrade 5.60

              Направи ми впечетление, че са добавени и много микроязовирчета. Възможно ли е да се добавят в менюто като риболов, както е "пресичане на граници" и така да си избереш най-близкото язовирче? Вкарването номерата на блоковете в търсене по адрес ще е много удобно, ако си от провинцията и имаш само адрес в София, ходи се чуди номер на блок ли е или не е. В европейската пишеш само гр. ул. ном. и готово. Лично за мен ще е по удобно ако блоковете са в търсене по адреси, баз значение колко входа ще има.

              Коментар


              • #22
                От: OFRM Geotrade 5.60

                Те номерата на блоковете са вкарани като POI само за кварталите. Ако адреса е с улица си търсиш по адреси. Ако е квартал , търсиш по POI.

                П.П.
                Обаче наистина някъде става объркване. Например блок 73 кв. "Иван Вазов" се намира при търсене на POI. Обаче хората от блока го знаят като ул. "Бурел" бл.73 и при търсене по адрес не се намира. Предполагам , че това са изолирани случаи и не знам точно в примера кое е правилното , квартала или улицата , но предполагам , че в картата е вкаран правилно като квартал.
                Последно редактирано от milstan; 18-04-11, 10:05.

                Коментар


                • #23
                  От: OFRM Geotrade 5.60

                  Аз наистина ще съм щастлив, ако занапред екипът нанася пълните корекции и поправки. Изгубих наистина много време, за да подготвя и изпратя огромни ъпдейти и след 3-месечно чакане виждам само малка част от тях. Така се получи с центъра на Пловдив за 5.40, така се получи с центъра на Русе за 5.50 и голяма част от ъпдейтите за София. Прикачам един файл, който бях изпратил на OFRM, за да си прецените сами колко малка част е добавена...

                  Здравейте отново!

                  Изпращам ви може би най-големия си ъпдейт досега, от кварталите около бул. България - НДК, Медицинска академия, Бели Брези, Гоце Делчев, Борово, Стрелбище, Иван Вазов... Надявам се да успеете да ги включите в 5.40.
                  Като цяло обозначенията са:
                  сив път - разрешен асфалтиран път
                  червен път - асфалтиран път, забранен за автомобили
                  жълт път - пешеходна алея
                  отбелязано в зелено - зелени площи, паркове и градини

                  Поздрави,
                  П.
                  В крайна сметка, ако за всяка корекция минават 6 месеца, докато нещата влязат в картата като хората, доста то ъпдейтите може да станат неактуални, да не говорим за мотивацията на хората, които ви ги пращат.
                  Прикачени файлове
                  Петър Събев

                  Коментар


                  • #24
                    От: OFRM Geotrade 5.60

                    Съжалявам, че така се е получило! Ще видя кой от колегите се е занимавл с този файл и защо не е отразено всичко! Наистина това е много демотивиращо

                    Коментар


                    • #25
                      От: OFRM Geotrade 5.60

                      Здравейте, чудя се дали за градовете може да се изобразява само номера на блока(без вход и квартал), така според мен картата ще е по-лека за четене. Поздрави!

                      Коментар


                      • #26
                        От: OFRM Geotrade 5.60

                        Здравей!
                        В Кап. Андреево например ще е удачно - има всичко на всичко един блок.
                        Но не и в град като София с блок 333 в поне 4 квартала, или като Пловдив, Пазарджик, Ихтиман сигурно с блок 5, а да не говорим за другите блокове с имена като Бунтовник, Победа и т.н.
                        Последно редактирано от Pacific; 20-04-11, 09:41.

                        Коментар


                        • #27
                          От: OFRM Geotrade 5.60

                          Първоначално публикуван от cambodja Преглед на мнение
                          Здравей!
                          В Кап. Андреево например ще е удачно - има всичко на всичко един блок.
                          Но не и в град като София с блок 333 в поне 4 квартала, или като Пловдив, Пазарджик, Ихтиман сигурно с блок 5, а да не говорим за другите блокове с имена като Бунтовник, Победа и т.н.
                          Така е, но аз имам предвид само изобразяването на картата(базата данни нека е в пълен формат), защото в някои прозорци, където блоковете са нагъсто не може да се види нищо друго от блок, вход, квартал... И сега при посочване на точката на средния вход на блока излиза пълната информация в текстов екран...там спокойно се вижда всичко необходимо-пълен адрес и пр., а дали е така нека се произнесе някой от модераторите който е по-навътре в нещата.. Поздрави!
                          Последно редактирано от Pacific; 20-04-11, 09:41.

                          Коментар


                          • #28
                            От: OFRM Geotrade 5.60

                            Не знам дали не е обсъждано и преди, но проблем ли ще е, ако и наименованията на растителността бъдат изписани на кирилица. В момента в кирилизираните версии на TOPO варианта всички видове растителна покривна е на латиница.

                            Коментар


                            • #29
                              От: OFRM Geotrade 5.60

                              Първоначално публикуван от wscientist Преглед на мнение
                              Не знам дали не е обсъждано и преди, но проблем ли ще е, ако и наименованията на растителността бъдат изписани на кирилица. В момента в кирилизираните версии на TOPO варианта всички видове растителна покривна е на латиница.
                              На какъв уред?

                              Коментар


                              • #30
                                От: OFRM Geotrade 5.60

                                Ами пробвах на MapSource (split-ната), MobilePC и MobileXT. Резултатът е един и същи и на трите.

                                Ето екран от MapSource и MobilePC.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:170.7 КБ
ID:5270735 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled2.png
Прегледи:1
Размер:151.0 КБ
ID:5270736

                                ПС: Оказва се, че при Nuvi 205 растителността е на кирилица.
                                Последно редактирано от wscientist; 21-04-11, 14:55.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X