Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Почивка в Априлци.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Почивка в Априлци.

    Уважаеми колеги предстои ми да излизам в отпуск и съм решил да ходя за 4-5 дена в Априлци.
    Планувам маршрута засега.
    Не смятам да използвам "GPS", поради простата причина, че нямам такъв засега .
    Според "гуглето" ми дава 3 маршрута Варна-Априлци.

    Маршрут №1. Варна-Шумен-Търговище-Омуртаг-Антоново-Велико Търново-Севлиево-Априлци

    Маршрут №2. Варна-Шумен-Велики Преслав-Елена-Дряново-Севлиево-Априлци

    Маршрут №3. Варна-Шумен-Попово-Полски Тръмбеш-Павликени-Севлиево-Априлци

    Интересуваме кой път е по добър и кой по интересен, за да знам с какъв автомобил да тръгвам (лек или 4x4)
    Разликата не е много голяма.
    Ако споделите и забележителности, които могат да се видят по тези маршрути също ще бъде полезно.
    Пътуването стартира на 17.04 сутринта.

    Предварително благодаря!
    Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
    Dacia Duster 4WD

  • #2
    От: Почивка в Априлци.

    Маршрут №1 си е по главен път Варна-София. Нищо интересно по пътя, поне до Севлиево. Пък и след него... Вече като понаближиш Априлци ще усетиш Балкана.
    Качи се до х. "Плевен", ако има време.
    През Павликени верно има нужда от 4х4...
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      От: Почивка в Априлци.

      Всички маршрути са по асфалт. Смятам,че ще ти е по-забавно да стигнеш до Априлци и после на където и да се обърнеш само забежителни гледки ще съзерцаваш. Повярвяй и аз така и вече 6 години така.
      Опит е името, с което много хора наричат грешките си.

      Коментар


      • #4
        От: Почивка в Априлци.

        Маршрут 1 е най добър но все пак тръгни с джип за да си направиш кефа в балкана.
        КИА "SPORTAGE"2000 16V
        КАЛОЯН ТРИФОНОВ

        Коментар


        • #5
          От: Почивка в Априлци.

          Определено засега съм се спрял на маршрут № 1.
          За хижа Плевен ще видим, ако има време ще я посетим.
          Пътуването засега клони с 4x4, гледам още вали сняг тук там.
          Разходките в Балкана ще са изцяло по разни еко пътечки и то пеш и после пак пеш до механите. .
          Излизайки от "градската джунгла" всичко, което е различно от нея е интересно.
          Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
          Dacia Duster 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Почивка в Априлци.

            Първоначално публикуван от Константин (stankovich) Преглед на мнение
            За хижа Плевен ще видим, ако има време ще я посетим.
            Разходките в Балкана ще са изцяло по разни еко пътечки и то пеш и после пак пеш до механите. .
            Излизайки от "градската джунгла" всичко, което е различно от нея е интересно.
            Ако има време идете до "водните дупки" - много е готина пътеката - тотално еко! Дори падналите дървета не са изсечени,а имат прорез - да стъпиш и да ги прескочиш! Пътя е почти еднакъв за х. Плевен - вдясно от ВЕЦ Видима до паркинга може с кола после по пътеката до един разклон с пейки и маса - за хижата в дясно, за дупките в ляво, а за Ботев май направо беше. Има табели и е указана посоката. Приятна разходка!
            П.С. - към края на пътеката ,близо до дупките има един сипей - Внимавайте особено ако има сняг- пътеката е тясна
            Б. Бонев
            0осем88две6шест71три

            Коментар


            • #7
              От: Почивка в Априлци.

              Водните дупки е пещера, а по тая пътека( или пък беше по съседната) се стига и до прекрасна гледка към Видимското пръскало. Струва си да се види. Пътя за Ботев е през хижа Плевен, но дори и да стигнете само до нея, от терасата при ясно време гледката е умопомрачителна.
              Последно редактирано от zzlatev; 12-04-11, 09:26.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #8
                От: Почивка в Априлци.

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Водните дупки е пещера, а по тая пътека( или пък беше по съседната) се стига и до прекрасна гледка към Видимското пръскало. Струва си да се види. Пътя за Ботев е през хижа Плевен, но дори и да стигнете само до нея, от терасата при ясно време гледката е умопомрачителна.
                За Видимското пръскало се върви в ляво от ВЕЦ,а - точно пред него се разделят пътеките. Към пръскалото е на практика път - може да се минава доста далеко с джипа (но не е до края на пътеката), но се губи гледката,красотите и ефекта от разходката. Пък и е в границите на парка (или част от пътя май ).
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • #9
                  От: Почивка в Априлци.

                  Направо скокни до "Ботев"...

                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Почивка в Априлци.

                    Правилно си се ориентирал колега към маршрут № 1 и да дойдеш с 4х4

                    Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
                    За Видимското пръскало се върви в ляво от ВЕЦ,а - точно пред него се разделят пътеките. Към пръскалото е на практика път - може да се минава доста далеко с джипа (но не е до края на пътеката), но се губи гледката,красотите и ефекта от разходката. Пък и е в границите на парка (или част от пътя май ).
                    Бе в началото до ВЕЦ-а има една дърта бариера ръждясала, но стои постоянно отворена, но по средата на пътя пък си има арка "Централен балкан" ...
                    Но не бива с джипа да караш нагоре, хем ще има много туристи, хем другото, което е казал и колегата по-горе - по пътя има мноооого красоти, през цялото време вървиш покрай реката и през горичките и си заслужава пеш да го минеш.
                    Пътя нагоре е лек, но каменист, така че трябват обувки с по-твърди подметки, иначе зор ...
                    Иначе пък малко по-нагоре от бариерата точно покрай реката има места за пикник, та може да се възползваш
                    Някъде по средата на пътя за Видимското пръскало има разклонка (май имаше една чешма в ляво, с издялкан един мечок на нея ) за друга екопътека, мисля се казваше "По пътя на четата на Цанко Дюстабанов", или нещо такова. Там не съм ходил още, но казват, че и там било много красиво. Тя мисля стига до подножието на вр. Марагидик.

                    Другото място, както са казали и колегите задължително е Водните дупки, и там не съм ходил, ама познавам един, дето пък познава друг, на който братовчед му е ходил , и му е казал, че също е много красиво с невероятни гледки и т.н.
                    На тоя ВЕЦ в ляво е за Видимското пръскало, в дясно по пътя е за Водните дупки, хижа Плевен, вр. Ботев и т.н.
                    Като тръгнеш в дясно от вец-а, 100-200 м нагоре, в ляво под пътя има една чешма с "миризлива" вода (със сяра), там също е много подходящо за пикник

                    Ако мога с друго да помогна, казвай
                    Нощувки уредил ли си?
                    Макар че живея по настоящем в Стара Загора, мога дистанционно да действам
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Почивка в Априлци.

                      Колега "HD" мерси за упътванията и съветите. Нощувка е уредена в едно хотелче точно под връх Ботев. От там смятам с питане да видя и пръскалото, някой друг параклис, някоя друга механа и така. Включвам в списъка и водните дупки, мечката(издълбана или издялкана ще я видим ), като гледам и ВЕЦ-а всички го препоръчвате(поне като ориентир)
                      Само времето да е подходящо,а и предполагам че навсякъде има указателни табели.
                      Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                      Dacia Duster 4WD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Почивка в Априлци.

                        Водните дупки е много интересна дестинация ,и с сравнително къса пътека,но ако е кално не е за предпочитане,от опит го казвам.
                        Най добре се качете до хижа Плевен,пътеките са две,и двете са много приятни и с прекрасни гледки,а от там ако решите може да хванете към Ботев,но трябва да си съобразите времето.
                        А в близост до Априлци,може да отидете към Ловеч,Троян,Троянския манастир,музея в Черни осъм,Чифлика.Общо взаето има какво да се гледа.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Почивка в Априлци.

                          Пътя до "водните дупки" е само през гора,и ако е валяло е кално и неприятно.
                          Discovery I, 300 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            От: Почивка в Априлци.

                            Един страничен въпрос: как е качен верижния трактор на х. "Плевен". Преди доста години имаше един стар, ръждив...
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Почивка в Априлци.

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Един страничен въпрос: как е качен верижния трактор на х. "Плевен". Преди доста години имаше един стар, ръждив...
                              Доколкото си спомням, май преди е имало път, дето сега е непроходим, обаче къде беше тоя път ... Дори и уазки са се качвали горе мисля ... Ако не забравя ще питам.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X