Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Архитектурата в България

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Архитектурата в България

    Тук предлагам да публикуваме аматьорски снимки на сгради и детайли, които са ни направили впечатление.



















    Александър

  • #2
    От: Архитектурата в България

    Хайде и от мен









    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1606.jpg
Прегледи:2
Размер:151.1 КБ
ID:5267689 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3439.jpg
Прегледи:2
Размер:119.2 КБ
ID:5267693 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7994.jpg
Прегледи:2
Размер:108.6 КБ
ID:5267690 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6579.JPG
Прегледи:2
Размер:179.1 КБ
ID:5267691 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4342.jpg
Прегледи:2
Размер:76.3 КБ
ID:5267692
    Последно редактирано от Georgi Rudy; 13-04-11, 18:43.

    Коментар


    • #3
      От: Архитектурата в България







      Малко от Слънчев Бряг
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Архитектурата в България

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение

        Това ми е много познато , като на главен инженер на главният изпълнител.За времето си/точно преди 10 год./ действително беше една от първите сгради с много нетрадиционна архитектура.Няма как от тази гледна точка да се види купола на последния етаж.Проектантка на сградата е същата, която проектира и куполната къща на една бивша министърка на екологията.

        Коментар


        • #5
          От: Архитектурата в България

          Супер интересна тема, но според мен снимките на архитектурни обекти си губят голяма част от смисъла, ако не са подплатени с малко текст. Ще се опитам да дам пример след малко
          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
          Gabriel Garcia Mаrquez

          Коментар


          • #6
            От: Архитектурата в България

            Къщата на арх. Фингов в София.




            Арх. Георги Фингов е един от най-ярките (ако не и най-яркия) представител на българския сецесион. Построил е множество красиви сгради в София началото на 20-и век. Повечето от сградите ги е проектирал заедно с арх. Кирил Маричков - дядо на изявения ни рок музикант от любимата ми група "Щурците".

            На снимката е къщата, която арх. Фингов е построил за себе си. Намира се на ул. Шипка 38 в София. Фингов, освен с архитектура, се е заел и с други бизнес дела, в които обаче не му е провървяло много. За това е бил принуден да продаде къщата си на Петко Теодоров, който за кратко е бил и кмет на София. Къщата е била винаги важно място в София. По времето, в което Фингов е живял в нея, там се е събирал елитът на архитектурата и изкуствата в България.

            По времето на Петко Теодоров, в къщата често са се организирали балове за висшето общество на София.

            В днешни дни сградата е в окаяно състояние. Последната останала жива дъщеря на Петко Теодоров, Мария Теодорова, завещава къщата на разни хора с условието да я запазят и да я поддържат в автентичния й вид. Петко Теодоров обаче е имал и брат - Теодор Теодоров, министър на финансите в някое от правителствата. Та неговата наследница Надежда Теодорова оспорва завещанието и продава къщата на някаква строителна фирма, която има грандиозни планове да разкаже играта на тази култова за София и България сграда. Плановете им се провалят от будни граждани и в резултат новите собственици оставят сградата да се руши от времето.

            Скоро видях в някакъв сайт обява за продажба на къщата - дано някой свестен да я купи и да я реставрира, както например направиха с прекрасната къща до дискотека "Ялта", пък и не само с нея.
            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
            Gabriel Garcia Mаrquez

            Коментар


            • #7
              От: Архитектурата в България

              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
              Супер интересна тема, но според мен снимките на архитектурни обекти си губят голяма част от смисъла, ако не са подплатени с малко текст. Ще се опитам да дам пример след малко
              Добра идея и изключително интересна история. Все пак идеята беше съвсем спонтанна - просто ходя, харесва ми и щракам - без много да мисля за това кой, защо и как. Определено може темата да се развие в по-сериозна посока обаче...
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Архитектурата в България

                Малко "банкови" сгради на "Опълченска" и "Тодор Александров"



                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Архитектурата в България

                  Дъгова окачена фасада. Хоризонтални капачки и вертикални фуги със силикон. Обикновено се прави обратно. Така вероятността от теч е по-голяма. Но изпълнителят е уверен в своето изпълниение. Стъклопакети със сини отражателни стъкла закалени. В този вариант квадратният метър е около 300 лева с ДДС. Обща стойност
                  90 000лева.
                  ............................................................................................................
                  По-горе хотел Виктория е най-светлото архитектурно създание в Сл.Бряг. Кафето в басейна се сервира на леки плаващи подноси.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Архитектурата в България

                    Ако говорим за втората - не мисля, че изобщо има капачки. Системата трябва да е на Шуко, с вертикална и хоризонтална силиконова фуга SCHÜCO FW50+SG. Вече съм ги позабравил, не ми се е налагало да ги ползвам. Квадратният метър може би е повече от 300 лв. Проектанта е арх. Жеко Тилев. Вътре не съм влизал, но знам, че имаше интересни заигравки с панорамни асансьори и атриумно пространство непосредствено зад фасадата. Топката отгоре е част от конферентна зала.
                    Хотел Виктория е дело на арх. Владо Михов, ако не греша за името.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Архитектурата в България

                      Клисурски манастир "Св. Петка"



                      Намира се над Банкя, от манастира продължава черен път към яз. Мещица. Мястото е много хубаво, с прекрасни гледки. Манастирът е чудесен. Някога покрай манастира е минавал път от София за Брезник.
                      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                      Gabriel Garcia Mаrquez

                      Коментар


                      • #12
                        От: Архитектурата в България

                        Хммм. А сега този път дали е проходим ?
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Архитектурата в България

                          Напълно.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Архитектурата в България

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Хммм. А сега този път дали е проходим ?
                            Проходим е и с лека кола според мене.
                            "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                            Gabriel Garcia Mаrquez

                            Коментар


                            • #15
                              От: Архитектурата в България

                              Става дума за пътя от манастира натам. До манастира си е асфалт.
                              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                              Gabriel Garcia Mаrquez

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X