Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Patrol проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Patrol проблем

    Здравейте колеги!От известно време джипката ми се тресе силно при скорост над 80км/ч. Мислех си, че гумите не са балансирани както трябва и в тях е проблема.Днес минах през баланс на гумите, а проблемът си остана без промяна никаква.Сигурно има някакъв проблем по предницата.Ще съм много благодарен ако някой се е сблъсквал с дадения проблем и е намерил решение да го сподели.

  • #2
    От: Nissan Patrol проблем

    Случвало ми се е същото след като съм карал с 4х4 и не съм дал назад 15-20 метра след като съм го изключил. Компетентните нека се изкажат.

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Patrol проблем

      Лелее какви проблеми имате!При мен всичко се тресе при 80 -100км в час!Да не говорим че от това бучене свят ми се вие!

      Карета,кардани,раздатка,дифове.......проверка на всичко което се върти!
      Каква предница,то при Патрола щом железата са там значи няма проблем!Аз например отдавна съм убил предните амове...но за какво ли са ми само да ми ограничават ходовете!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Patrol проблем

        Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
        ...

        Карета,кардани,раздатка,дифове.......проверка на всичко което се върти...
        Трябва ли да се отбелязва, че Патрула е патр-таим? Има и хъбове. Тоест, като караме на заден мост нищо от това което си писал не се върти. Освен колелата. Може да се погледне за луфт в лагери на главините, ама едва ли. По скоро е от окачването. Там трябва се гледа всичко.

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Patrol проблем

          Търси луфтове по предницата. Разбити тампони на напречна щанга, незатегнат болт на носачите ...

          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
          ... Аз например отдавна съм убил предните амове...но за какво ли са ми само да ми ограничават ходовете!
          Не ти трябват, ако лазиш бавно и полека. Вдигнеш ли скоростта без амортисьори няма да можеш да го вкараш в пътя.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Patrol проблем

            Преди години и аз имах подобен поблем, смених гумите ,баланс и пак същото.
            Накрая се оказа,че проблема е в задния кардан закачил съм го някъде и се е разбалансирал.
            Става въпрос за Nissan Patrol Y60 дълга база.

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Patrol проблем

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              Търси луфтове по предницата. Разбити тампони на напречна щанга, незатегнат болт на носачите ...



              Не ти трябват, ако лазиш бавно и полека. Вдигнеш ли скоростта без амортисьори няма да можеш да го вкараш в пътя.
              То с това ресьорно окачване не че има някакво значение!

              И колегата не е писал дали го е карал на двойно или само на заден мост!
              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Patrol проблем

                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                То с това ресьорно окачване не че има някакво значение!
                На аватара на питащия е изобразен Y61, а такъв с ресьори още не съм виждал.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Patrol проблем

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  На аватара на питащия е изобразен Y61, а такъв с ресьори още не съм виждал.
                  Аз говорих за моя но.....стига съм спамил!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Patrol проблем

                    Здравейте отново! Днес направих някои проби с колата да видя кога го прави проблема най-показен.Направи ми впечатление, а и не бях обърнал внимание че при скорост над 80км/ч като натисна спирачка колата започва още повече да се тресе.Също и при вземане на завой с голяма скорост тресенето се проявява повече.Все едно на някое колело са му разхлабавени болтовете, но не е така!Дали няма проблем със спирачната система?Колата е тази от аватара ми и проблема го прави когато е на 2H,на 4H не съм пробвал, но мисля че проблема ще си остане.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Patrol проблем

                      при мен имаше сьщия проблем.всичко е от гумите,защото небяха балансирани.от 100 гумаджии вьв самоков само един се нави да ги балансира, иги направи.има по 350гр. тежести но резултата е 100-120 на километража. преди около 55-60км.така разтришаше предницата че ударах спирачки и пак отначало. сега когато карам около 25-30км. като чукне на неравност пак тресе но леко. иначе като му дам газ бьрзо прескача тази граница и после нема ядове.преди това сьм сменил цялата предница и никакьв резултат.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Patrol проблем

                        От къде си?
                        Добре е колата да се вдигне и да се види какво става.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Patrol проблем

                          От Сандански съм.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Patrol проблем

                            Вдигни го и виж кое има луфт и евентуално кое изпада в резонанс. Ако имаш път насам е я погледнем.
                            Може да е от криви дискове също.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Patrol проблем

                              Аз имах същия проблем преди време с Фронтера КБ 94г. При обстоен преглед на предницата разбрах,че е от увеличен луфт в предните лагери и задържане на предните спирачки не много,но достатъчно да създава вибрации над 80км/ч.Дано съм ти бил полезен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X