Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за спирачки

    Здравейте, колеги,

    Моля за Вашето мнение. Ситуацията е следната: бях за смяна на накладки, но докато се наканя да ги сменя, се появи следният проблем:
    Като натиснех педала на спирачката, кракът ми пропадаше. Усещането е същото, както като се скъса някое маркуче и спирачната течност изтече. Прегледах внимателно, установих че спирачна течност има, няма течове и спирачките са обезвъздушени. Отидох в сервиз, смених накладките и спирачната помпа.
    След което си намерих една хубава права безлюдна отсечка извън града и направих малко тестове. В момента колата спира бързо и не поднася. Това, което ме притеснява е следното: педала го усещам доста по-мек, спира едва, когато го натисна почти до пода и като помпя на спирачките не става по-твърд, а си остава мек. Имам ли основание за притеснения и какво да правя? Много съм ляв в ръцете и няма шанс да се оправя сам, така че ако смятате, че има проблем, опишете в какво се състои и евентуално кой може да го оправи. От София съм и през уикенда имам свободно време да се занимавам. Ако смятате, че състоянието е нормално, ми кажете да не се притеснявам.
    Карам Паджеро 1990 2,5 ТД.

    Благодаря предварително за всички мнения.

    Поздрави

  • #2
    От: Въпрос за спирачки

    При Дядо Владо
    GSM 0877 08 99 19
    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за спирачки

      Първоначално публикуван от JKS Преглед на мнение
      Карам Паджеро 1990 2,5 ТД.
      Това е Паджеро 1, нали? Защото съм срещал всякакви вариации по темата

      Ако е единица и мен ме касае решението на проблема. Наскоро и аз взех предни накладки и след като ги смених педалът омекна по същия начин. Обезвъздушаване не помогна. Върнах старите накладки, в които имаше още живот и се нормализира. Мислех, че съм попаднал на някакви "меки" накладки, или пък самите те се нуждаят от "улягане"...
      Засега карам със старите

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за спирачки

        Да, Паджеро 1 е. Уж било от помпата пропадането (така или иначе успях да я сменя без пари и не съжалявам), уж сега си спира нормално, но мекият педал ме докарва до истерия, непрекъснато имам усещането, че при някоя инфарктна ситуация няма да успея да спра навреме (от друга страна сега карам супер супер внимателно, което не е чак толкова лошо. Не че аз по принцип карам невнимателно, даже напротив, но сега просто сетивата ми непрекъснато са изострени от притеснение).

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за спирачки

          Първоначално публикуван от JKS Преглед на мнение
          Здравейте, колеги,

          Моля за Вашето мнение. Ситуацията е следната: бях за смяна на накладки, но докато се наканя да ги сменя, се появи следният проблем:
          Като натиснех педала на спирачката, кракът ми пропадаше. Усещането е същото, както като се скъса някое маркуче и спирачната течност изтече. Прегледах внимателно, установих че спирачна течност има, няма течове и спирачките са обезвъздушени. Отидох в сервиз, смених накладките и спирачната помпа.
          След което си намерих една хубава права безлюдна отсечка извън града и направих малко тестове. В момента колата спира бързо и не поднася. Това, което ме притеснява е следното: педала го усещам доста по-мек, спира едва, когато го натисна почти до пода и като помпя на спирачките не става по-твърд, а си остава мек. Имам ли основание за притеснения и какво да правя? Много съм ляв в ръцете и няма шанс да се оправя сам, така че ако смятате, че има проблем, опишете в какво се състои и евентуално кой може да го оправи. От София съм и през уикенда имам свободно време да се занимавам. Ако смятате, че състоянието е нормално, ми кажете да не се притеснявам.
          Карам Паджеро 1990 2,5 ТД.

          Благодаря предварително за всички мнения.

          Поздрави
          Да не би капачката на казанчето за спирачна течност да уплатнява така че да прави вакум и като напомпаш колко вкара толкова връща за това не може да се вдигне педала пробаий със свалена капачка на казанчето за спирачна течност ако педала не се вдигне заминала е спирачната помпа
          Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за спирачки

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Това е Паджеро 1, нали? Защото съм срещал всякакви вариации по темата

            Ако е единица и мен ме касае решението на проблема. Наскоро и аз взех предни накладки и след като ги смених педалът омекна по същия начин. Обезвъздушаване не помогна. Върнах старите накладки, в които имаше още живот и се нормализира. Мислех, че съм попаднал на някакви "меки" накладки, или пък самите те се нуждаят от "улягане"...
            Засега карам със старите
            Каква е пък тая мистерия?!?!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за спирачки

              Това само от въздух в системата ми се е случвало, но сега Паджеровода матира с пешката... Все пак при колегата може и да е от въздух? А също така не е зле да се сменя на 2-3 години течността за спирачките, но това пак не може да внесе светлина по въпроса, защо старите накладки ще работят нормално. Меките накладки са меки щото се изтриват по-бързо и принципно са по-добри от твърдите, но определено не мисля, че могат да водят до никакво потъване на педала. Ако са много износени и дори без покритие, тогава може да се случи подобно нещо, просто защото апаратите са проектирани за определен ход и като няма накладка се отварят прекомерно.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за спирачки

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Това само от въздух в системата ми се е случвало, но сега Паджеровода матира с пешката... Все пак при колегата може и да е от въздух? А също така не е зле да се сменя на 2-3 години течността за спирачките, но това пак не може да внесе светлина по въпроса, защо старите накладки ще работят нормално. Меките накладки са меки щото се изтриват по-бързо и принципно са по-добри от твърдите, но определено не мисля, че могат да водят до никакво потъване на педала. Ако са много износени и дори без покритие, тогава може да се случи подобно нещо, просто защото апаратите са проектирани за определен ход и като няма накладка се отварят прекомерно.
                Е да де... ама кво прайме със шаха с пешката?
                Тва направо ме разби!!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за спирачки

                  А де, трябва да се види туй чудо! Аз 1-вите си накладки като купих ми продадоха неставащи за диското такива, след час ровене из каталозите. Обаче се съмнявам тука да си говорим за подобна грешка, а и при мен просто не пасваха като форма. Нещо ме кара да мисля, че не е от накладките. Дали е възможно да е от смяната само на предни? Нещо се съмнявам, реално новите трябва да са по-дебели от старите и дори хода на педала да намалее, а не обратното.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за спирачки

                    Това със старите накладки ме навежда само на една мисъл-надрани дискове.На всичките си пра-стари автомобили съм го имал същия проблем.Докато новите накладки си направят нужните ,,писти''се получава локално загряване,спирачната течност завира и педала омеква.Та ако е от това,след 10 -15 км. каране,джантите са горещи...
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за спирачки

                      Аз винаги като съм сменял наклатки педала за първите километри ми е мек ,и аз немога да си го обясня заще е така ,но при колегата може д аима още и въздух в системата ,щом е сменял помпа ...
                      MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                      MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за спирачки
                        А де, трябва да се види туй чудо! Аз 1-вите си накладки като купих ми продадоха неставащи за диското такива, след час ровене из каталозите. Обаче се съмнявам тука да си говорим за подобна грешка, а и при мен просто не пасваха като форма. Нещо ме кара да мисля, че не е от накладките. Дали е възможно да е от смяната само на предни? Нещо се съмнявам, реално новите трябва да са по-дебели от старите и дори хода на педала да намалее, а не обратното.
                        Не. Хода на педала трябва да си е един и същ и при стари и при нови накладки.
                        Това, което се променя в зависимост от дебелината на феродото е нивото на спирачната течност в казанчето.
                        Със сигурност не е от накладките (ако става дума за едни и същи като модел накладки). Ама от какво е тогава?!?!
                        Мистерия някаква.
                        Последно редактирано от radikyokushin; 08-04-11, 21:36.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за спирачки

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          Това със старите накладки ме навежда само на една мисъл-надрани дискове.На всичките си пра-стари автомобили съм го имал същия проблем.Докато новите накладки си направят нужните ,,писти''се получава локално загряване,спирачната течност завира и педала омеква.Та ако е от това,след 10 -15 км. каране,джантите са горещи...
                          Може би това е отговора.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за спирачки

                            Аз не говоря за ход на педала ,а за двърдостта на самия педал ,за усилието с което го натискаш ,преди и след смяната ...
                            MITSUBISHI PAJERO 3000 V6 Колкото е по-добър джипа, толкова по-далеко ходиш за трактор
                            MAZDA 323 1.6 16V 4X4 ...150 ps+...Турбото е болест, която трови кръвта във вените ти

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за спирачки

                              Да, това с кипенето е възможно, но тогава има значение и спирачната течност, ако е стара си кипи от нищото, също и ако е некачествена или неподходяща...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X